Zavrieť

Porady

príspevok na kúpu auta pre ZTP

Zdravím,
môj manžel je ZŤP, pracuje, má zmluvu. Chcel by požiadať o príspevok na kúpu auta, no ešte pred tým by sme chceli vedieť, či to auto je možné kúpiť od súkromníka cez inzerát, kedže vieme, že to auto môže byť max. 5 rokov staré. a taktiež sa chcem spýtať, že podľa čoho a ako vypočítavajú tie sumy prípsevku. viem že sa tam posudzuje príjem žiadateľa a spoluposudzovaných osob, ale podľa čoho to presne rátajú.
Velmi pekne dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No ja ešte priložím aj zákon ku kompenzáciám - popozeraj (aké sú možné kompenzácie) a priprav sa, keď pôjdeš žiadať na UPSVaR .http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
    príspevok na auto treba aj zdôvodniť - dôležité je argumentovať rôznymi aktivitami ( práca, štúdium, kultúra ..) - aj v tom linku v prísp. č. 2 to máš presnejšie .

    A ešte treba rozlíšiť posudok na UPSVaR - to je miera funkčnej poruchy - a na základe toho môžeš dostať kompenzácie (podľa priloženého zákona).
    a iný posudok je na SP - tam ide o zníženú schopnosť pracovať - a na základe tohto dostaneš ID (podľa zákona o SP)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    Ahoj mam TZP som invalidom na osemdesiat percent liecil som sa na onkologii osteosarkom kosti a mam miesto kosti titanovu nahradu a repasovane svalstvo mam odrezany jeden zo styroch uponov a som odkazany na individualnu prepravu
    No si stále študent aj ked máš 18 rokov, takže ťa budú posudzovať spolu s rodičmi.
    Ďalej mi tu chýba údaj, kedy naposledy si dostal príspevok na OMV teda skôr tvoji rodičia na teba. Ak si taký príspevok nedostal tak nárok na OMV Ti vznikne: Ak taký príspevok si dostal v posledných 7 rokoch tak nárok na OMV Ti vznikne po 7 rokoch.

    Teda pr. v roku 2009 ti schválili príspevok na OMV, nebol si plnoletý tak OMV je napísané na otca. Toto OMV musí slúžiť v prvom rade tebe a nie na dopravu otca do práce ( neviem aká je u vás situácia, či ste už príspevok dostali alebo nie ). Ty si môžeš požiadať o príspevok na OMV až po uplynutí 7 rokov teda najskôr v roku 2016.

    Ak by si požiadal v SP o invalidný dôchodok, a ten by Ti SP schválila, tak budeš potom posudzovaný samostatne.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    Presne preto sa bojim to druhe auto je klasicka skodovka octavia 2008 jazdena od ruky
    Ak budeš mať plný ID, tak ťa budú posudzovať samostatne. Rodičom prestanú vyplácať prídavky na teba a taktiež nebudú mať nárok na danový bonus. A ty budeš braný samostatne. Tak asi treba počkať aj keď sa pri žiadosti podpisuje čestné vyhlásenie, o tom či sa vlastní resp. nevlastní majetok v hodnote vyššej ako 26500 eur či taká dáka suma to je.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    dobry den chcel by so sa opytat ak mi niekto viete poradit mam osemnast rokov a otec ma na seba napisane dve auta s toho jedno je felicia 96 rok výroby a to druhe pouziva on ako voyidlo ktore potrebuje do prace. mam narok na prispevok ?
    Na základe týchto údajov čo si poskytol Ti nikto neporadí.
    Máš ŤZP? Si odkázaný na individuálnu prepravu? Aké máš postihnutie?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    a je rozdiel byt posudzovanz samostatne a nesamostatne???
    Samozrejme je to rozdiel,
    čo ak tvoji rodičia zarábajú veľké peniaze a tebe kompenzácie nevýjdu. Teda napr. mojej kamoške nevyšli kompenzácie ( dietny príspevok ) lebo príjem celkový rodiny presiahol 3 násobok životného minima na osobu. Ak by bola posudzovaná samostatne, teda mala by svoj príjem ID tak ten by nebol v takej výške a kompenzáciu by dostala.
    Ale ked si žiadal o preukaz TZP prečo si pod jedným nežiadal aj o príspevok na kúpu OMV? Boli by ťa jedným vrzom posúdili a auto by si už mal doma.

    Ale ty sa zrejme bojíš že ak máte 2 autá v rodine tak, že TI príspevok na kúpu OMV nedajú tak je? Aké je to druhé auto čo s ním otec chodí do práce?

    Ikooo je offline (nepripojený) Ikooo

    Ikooo
    my sme totiz to podali ziados na invalidny dochodok a teraz by sme tam mali ist koli neakym papierom viem iba to ze ZTP mam 80 percent skutocne nikdy som sa tymto nezaoberal a preto som v tom absolutny laik takze neviem preto sa pýtam vsetko

    Ikooo je offline (nepripojený) Ikooo

    Ikooo
    a preco sme neziadali moja mamka je dost taka ze sa boji a radsej by bola keby sme to njevybavovali

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    my sme totiz to podali ziados na invalidny dochodok a teraz by sme tam mali ist koli neakym papierom viem iba to ze ZTP mam 80 percent skutocne nikdy som sa tymto nezaoberal a preto som v tom absolutny laik takze neviem preto sa pýtam vsetko
    V prvom rade, prečo mažeš svoje príspevky? Potom diskusia nedáva logiku .. ak si to niekto nájde o pár rokov čo bude mať podobný problém a nebude vedieť o čom to celkovo je, lebo ty si pomazal svoje príspevky ...

    No ale žiadosť o ID si podal na sociálnu poisťovnu a tá rozhoduje o ID .. ale nerozhoduje o aute.
    Žiadosť o príspevok o OMV môžeš dať na úrade práce, na oddelení ktoré TI schválilo TZP preukaz.

    Ikooo je offline (nepripojený) Ikooo

    Ikooo
    ospravedlnujem sa moja chyba jasne ze to nedava zmysel prispevky rovnako doplnim som myslel ze je to diskusia iba nas dvoch ale ako vravim ospravedlnujem sa.... A k teme ked som nepodal ziadost na auto spolu z ostatnymi vecami na ztp bude to teraz problem ak budem o auto ziadat?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    ospravedlnujem sa moja chyba jasne ze to nedava zmysel prispevky rovnako doplnim som myslel ze je to diskusia iba nas dvoch ale ako vravim ospravedlnujem sa.... A k teme ked som nepodal ziadost na auto spolu z ostatnymi vecami na ztp bude to teraz problem ak budem o auto ziadat?
    Nie nebude to problém si myslím, všetko záleží na úradníkoch. Môžeš povedať, že si čakal kým budeš mať 18r.

    A už to nevieš doplniť.

    Ikooo je offline (nepripojený) Ikooo

    Ikooo
    skutocne ma to teraz trosku stve nemal som to mazat :-(((( napriek tomu dakujem za skutocne super radu

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ikooo Pozri príspevok
    skutocne ma to teraz trosku stve nemal som to mazat :-(((( napriek tomu dakujem za skutocne super radu
    No hádam vybavíš všetko čťo potrebuješ a hlavne polepší sa TI zdravíčko.

    pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

    pozlatka
    Mám jednu otázočku ohľadne príspevku pre zťp na kúpu omv.
    Pri podávaní žiadosti sa vyžaduje splnenie podmienky(okrem iného), aby žiadateľ bol zamestnaný a dochádzal do zamestnania aspoň 2x týždenne. Je určené v zákone, že musí byť zamestnaný počas siedmich rokov ak mu UP poskytne príspevok na omv? Čo ak príde o prácu?
    Vďaka za odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.