Zavrieť

Porady

čo s upchatym odtokom v kuchyni?

Pomaly a isto sa mi upcháva odtok v kuchyni,v umyvadle.Už asi pred mesiacom som použila Sifo a ako tak to šlo a teraz zasa.Poraďte aj dáky domáci recept.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zabka888 Pozri príspevok
    Pomaly a isto sa mi upcháva odtok v kuchyni,v umyvadle.Už asi pred mesiacom som použila Sifo a ako tak to šlo a teraz zasa.Poraďte aj dáky domáci recept.Ďakujem


    Keby niečo... za babku dostať kúpiť sitko , zachytávajúce všetko pevné a nedá žiadnu námahu vyklepať ho do koša na smeti . Mastnotu z riadov vyutierať papierovou utierkou, než sa riady umyjú (resp. strčia do myčky), prebytočný (použitý) olej zlievať do vypotrebovanej fľaše od oleja, uzavrieť a tak vyhodiť. Za desiatky rokov sa mi odpad ani raz neupchal, mastnota na odpadové rúry nenalepila, sifon nebolo treba rozoberať - ani v kúpeľni ani v kuchyni. Bez chémie, námahy či stresu.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Soňa K, botka3000, osky, Dav, zena77, MarcelkaT, sito
    7

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ak je potreba pridávať také témy,

    tak národ celkom určite ZDEMENTIEVA

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

    ROZOBRAŤ a VYČISTIŤ !

    To je riešenie.
    pepsikova ...ale Indy!..nie každý to vie a nie každý sa do čistania sifonu pustí..a nie vždy je monter po ruke!..
    betrix Presne to mi napadlo, len trošku miernejšie by som to povedala

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Mne sa kedysi tiež stalo, že odtok stávkoval. Keďže polovička nebola doma a ja som chcela "byť múdra", skúsila som vlastný recept. Do odtoku som nasypala sódu bicarbonu, pridala prášok do pečiva, zaliala octom a ... čakala. Zabublalo to, potešila som sa. Pridala som horúcu vodu, bublalo opäť, a systematicky. Výsledok? Odtok sa prečistil a fungoval. Ja som bola "za múdru" a výsledok? Bola som veľmi dlho spokojnučká....

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Tiež a mi podarilo upchať kuchynský odpad a mala som doma akurát čistiť sifónov v kúpeľni. No čo, povedala som si, žiaden rozdiel, iba obchodnícky trik. Po použití nastala viditeľná zmena. Kým predtým voda odtekala pomaly, teraz neodtekala vôbec! Ani po hodine! Neostávalo iné, než sifón rozobrať. V trubici som našla bielu tuhú hmotu. Kde sa vzala, čo to je? Po prečítaní návodu (ako ináč, dodatočne) sa mi rozsvietilo svetielko. Čistič obsahoval hydroxid a sifón zas tuk. V pamäti ostali akési čriepky vedomostí z chémie a vyšlo mi, že sa mi podarilo vyrobiť MYDLO. To sa dalo našťastie odstrániť.
    Poučenie: kuchynský odpad NEČISTIŤ hydroxidom!

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...ak chodíš na výpredajové akcie, tak tam predávajú takú kryštalicku soľ, stojí to 2€, volá sa "čert"...nasypeš trochu a zaleješ vriacou vodou...ono sa to prepucuje...(nikde v drogerii som to nevidela, len na výpredaji to vždy kúpim...ale skúsiť môžeš aj sódu bikar a ZALIAť VRIACIM OCTOM..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zabka888 Pozri príspevok
    Pomaly a isto sa mi upcháva odtok v kuchyni,v umyvadle.Už asi pred mesiacom som použila Sifo a ako tak to šlo a teraz zasa.Poraďte aj dáky domáci recept.Ďakujem
    Hydroxid sodny.
    Flaska na viacnasobne pouzitie stoji v drogerii okolo 2,50€.
    Mam odskusane,funguje vyborne.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Vybrať sifón vyčistiť a potrubie prečistiť krtkom v Baumaxe stojí 5€ http://www.produkt-sk.sk/index.php/p...-pruziny-krtko

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Paula Pozri príspevok
    Keby niečo... za babku dostať kúpiť sitko , zachytávajúce všetko pevné a nedá žiadnu námahu vyklepať ho do koša na smeti . Mastnotu z riadov vyutierať papierovou utierkou, než sa riady umyjú (resp. strčia do myčky), prebytočný (použitý) olej zlievať do vypotrebovanej fľaše od oleja, uzavrieť a tak vyhodiť. Za desiatky rokov sa mi odpad ani raz neupchal, mastnota na odpadové rúry nenalepila, sifon nebolo treba rozoberať - ani v kúpeľni ani v kuchyni. Bez chémie, námahy či stresu.
    To či sa kanalizacia UPCHÁ zaleží v prvom rade od jej konštrukcie a sklonu uloženia.

    Je jasné,že kanalizačne potrubie o svetlosti 50 mm sa ľahšie upchá ako potrubie 110 mm , navyše vedené
    pod veĺmi mierným sklonom /okolo 3°-5°/

    Kto byva v paneláku ten sa upchatia kanalizácie bať nemusí,nakoľko odpadova rura je vedená zvislo .

    A kto dokáže upchať sifon je brutus lajdák! Pretože väčšie kusky ako cca 1,5 x1,5 cez sifon jednoducho neprejdú,
    pravda,ak ich tam nenatlačíme.
    Ja byvam tiež v paneláku a do sifonu lejem všetko, kávovu usadeninu, prepálený olej, dokonca v kupelni
    si ruky umyvam Solvinou (!)
    a nič sa mi doteraz nezapchalo.
    Sifony dokážu spoľahlivo upchať vlasy, hlavne tie dlhé, na ktoré sa nalepí špina.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Dobré rady, sú s použitím chémie. Ale čo ak ste v rodinnom dome a nie ste napojení na kanalizáciu, máte ČOV. Chémia zabije baktérie ktoré žijú v ČOV a potom máte druhý problém, musíte opätovne naštartovať ČOVku.
    V takom prípade pomôže takzvaný krtko. Je to drôt s navinutou strunou. Na konci je kľuka ktorou sa krúti a krtko sa postupne ako šroub prekrtkuje cez upchaté miesta. Sú rôznej dĺžky. Nešetril som a kúpil som 10 metrov dlhého krtka a vošiel celý. Toto zariadenie prejde cez kolená v potrubí až pokiaľ sa dá. Krtkovať sme začali tak, že sme odpojili sifón v drese linky. Na špici krtka bolo vidieť, že odtok bol ucpaný textilným muľom z pračky a pohromade ho držali úlomky a kovového drátiku na riad, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Takto sa vytvorila ozaj "kvalitná" zátka.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ocot naliať do odtoku a asi po 3-4 hodinách preplachnúť teplou vodou. Je to recept mojej susedy a je s tým spokojná.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poraďte niečo aj na upchaté odtoky (najmä od vlasov) v kúpelni - podľa možnosti bez chémie ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pepsikova Pozri príspevok
    ...ak chodíš na výpredajové akcie, tak tam predávajú takú kryštalicku soľ, stojí to 2€, volá sa "čert"...nasypeš trochu a zaleješ vriacou vodou...ono sa to prepucuje...(nikde v drogerii som to nevidela, len na výpredaji to vždy kúpim...ale skúsiť môžeš aj sódu bikar a ZALIAť VRIACIM OCTOM..
    Nechcela som použiť chémiu, práškové SIFO zaliate vriacou vodou tiež vlasy zlikviduje raz-dva.
    Odpad je dva roky starý ...

    O akých výpredajoch píšeš ? Čo bývajú na Magure a v Dome kultúry ? nechodím tam, musela by som isť cielene.

    Sodu bicarbonu s octom som skúšala, to vlasy nezničí.
    Naposledy upravil veronikasad : 22.06.12 at 16:34
    pepsikova ..však to ti zlikviduje len to, čím je zapchaté,ale nie odpad...ja aj sifo používam už roky,lebo všetci máme dlhé vlasy a odpad sa mi nepoškodil..

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Aj ja roky používam 100% hydroxid sodný odkedy som zistila, že Sifo ho obsahuje v množstve cca 5%. Tak si porovnajte cenu a účinnosť. Pozor, NaOH sa nemôže používať na hliníkové potrubia.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Som zachytil na českej TV taku reklamu na prostriedok WC-NET,

    biologickým sposobom rozklada usadeniny v kanalizácii a eliminuje zápach.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    snažím sa nečakať, kým sa odtok upchá, keď zbadám, že voda z umývadla slabo odteká, používam Sifo, nechám pôsobiť a zalejem horúcou vodou, zatiaľ zaberá
    V každej dobrej drogerii dostat kyselinu chlorovodikovu //solnú// všetko vyčisti . odopcha a. zruši i kameň ... vhodne hlavne na wc ... stoji okolo 0.50 € vliat 0,5l plastovu flašu kyseliny do umyyvadla ona stečie do sifona a nechať okolo 2 hodin pôsobiť,nepuštat vodu . ...trochu zapácha a maličko zadymuje ale stoji to za to .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.