Zavrieť

Porady

Ako nacenit tovar zo zahranicia a zo SR?

Dobrý deň,
chcel by som Vás poprosiť o radu. Chcem predajňu potravin zdravej výživy. Nie som Platca DPH. Prvá krabica s tovarom mi došla z CZ. Na niektoré položky mám 14% a na niektoré 20% DPH. Povedzme že sa rohodnem pre maržu 20%. Je to asi hlúpe, ale neporadite mi ten spravny algoritmus ako naceniť tovar?
Ďakujem vopred za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    keby bol business taký jednoduchý nič v zlom, ale toto si si mal spočítať pred tým, než si sa pustil do businessu. Aby ti po spočítaní všetkých nákladov - nákupné ceny, doprava, energie, zamestnancov atď, nevyšlo, že pri marži 20% musíš predať mesačne tovar za 10 tis. EUR, aby si z tých 2 tis. EUR (marže) dokázal pokryť aspoň režijné náklady.

    pozri si konkurenciu a podobné výrobky, veľké zmeny oproti nim nebudeš môcť mať

    sorka je offline (nepripojený) sorka

    sorka
    mattto Pozri príspevok
    keby bol business taký jednoduchý nič v zlom, ale toto si si mal spočítať pred tým, než si sa pustil do businessu. Aby ti po spočítaní všetkých nákladov - nákupné ceny, doprava, energie, zamestnancov atď, nevyšlo, že pri marži 20% musíš predať mesačne tovar za 10 tis. EUR, aby si z tých 2 tis. EUR (marže) dokázal pokryť aspoň režijné náklady.

    pozri si konkurenciu a podobné výrobky, veľké zmeny oproti nim nebudeš môcť mať
    ďakujem,
    súhlasím, ale neviem či to rátam dobre.
    napr. Kúpim u svojho dodávateľa v SR čaj ako neplatca DPH za 1,90 EUR s DPH. Maržu chcem mať 20%.
    Aká bude teda pultová cena?
    1,90 + 20%(marža)+ 20% DPH?

    alebo

    1,9 + 20%(marža)= moja MOC?
    Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sorka Pozri príspevok
    ďakujem,
    súhlasím, ale neviem či to rátam dobre.
    napr. Kúpim u svojho dodávateľa v SR čaj ako neplatca DPH za 1,90 EUR s DPH. Maržu chcem mať 20%.
    Aká bude teda pultová cena?
    1,90 + 20%(marža)+ 20% DPH?

    alebo

    1,9 + 20%(marža)= moja MOC?
    Ďakujem
    zvýraznila som správnu odpoved.
    ten prvý prípad by platil pre platcov DPH, ale najskôr by si si odpočítal DPH z ceny 1,90, dostal by si základ DPH
    t.j. 1,90/1,2 = 1,583
    1,583 +20% marža = 1,90 základ pre tvoju predajnú cenu bez DPH
    1,9 +20% DPH = 2,28 tvoja MOC s DPH. Z tržieb by si DPH odviedol a zostali by tržby bez DPH.

    sorka je offline (nepripojený) sorka

    sorka
    KEJKA Pozri príspevok
    zvýraznila som správnu odpoved.
    ten prvý prípad by platil pre platcov DPH, ale najskôr by si si odpočítal DPH z ceny 1,90, dostal by si základ DPH
    t.j. 1,90/1,2 = 1,583
    1,583 +20% marža = 1,90 základ pre tvoju predajnú cenu bez DPH
    1,9 +20% DPH = 2,28 tvoja MOC s DPH. Z tržieb by si DPH odviedol a zostali by tržby bez DPH.
    Teda momentalne je pre mňa ako neplatcu jedno či nakupujem z CZ tovar rôznou výškou DPH?
    Ďakujem Vám pekne

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    sorka Pozri príspevok
    Teda momentalne je pre mňa ako neplatcu jedno či nakupujem z CZ tovar rôznou výškou DPH?
    Ďakujem Vám pekne
    áno, keď nie si platiteľ, tak ti je úplne jedno, s akou DPH nakupuješ. Sleduješ iba koncovú cenu, tú čo zaplatíš

    sorka je offline (nepripojený) sorka

    sorka
    Dáša_ Pozri príspevok
    áno, keď nie si platiteľ, tak ti je úplne jedno, s akou DPH nakupuješ. Sleduješ iba koncovú cenu, tú čo zaplatíš
    Ďakujem Vám
    a prajem prijemný večer

    Ako nacenit tovar zo zahranicia a zo SR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.