Zavrieť

Porady

Evidencia pracovneho casu vodica - ako evidovat a pocitat mzdu?

Upenlivo prosim niekoho, kto mi bude vediet pomoct. Uz som s nervami v koncoch Kontaktovala som aj mzdoveho poradcu, lenze nevie poradit, kedze sa to netyka vyslovene len zakonnika prace.

Ide mi o evidenciu pracovneho casu vodicov medzinarodnej kamionovej dopravy a nasledny vypocet mzdy. Vodici maju v zmluve uvedenu mesacnu mzdu. Nedokazem vysvetlit, ze je potrebne, aby si evidovali odpracovany cas. Vraj im mam dat len tu mesacnu mzdu a diety. Pri tomto si trieskam hlavu!!!! Ako vam predkladaju dochadzku? Co tam uvadzaju?
Ja som pozadovala nasledovne:
- cas jazdy od-do
- cas aktivnej pohotovosti /tu zahrnam sedenie na sedadle spolujazdca, cakanie na nakladku, trajekt.../

Je to spravne?
A potom nasledne vypocet mzdy - mesacna mzda bez ohladu na odpracovane dni + príplatky. Vediem si evidenciu casov jazdy, pohotovosti, nadcasov, nahradneho volna.

Budem vdacna aj za info o pokutach za nedostatky v evidencii pracovneho casu. Mozno mi to pomoze pri vysvetlovani povinnosti zamestnavatela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Evidencia pracovneho casu vodica - ako evidovat a pocitat mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.