Zavrieť

Porady

431 výsledok hospodárenia v schvaľovaní

Dobrý deň, prosím poraďte mi, mám problém a dúfam, že ho správne opíšem . Ako správne postupovať pri zisku na konci roku!
v roku 2007, 2008 a 2009 mala s.r.o. stratu. Na konci každého roku zaúčtované 429/431. Celková výška straty za 3 roky 74 000,-.
V roku 2010 mala s.r.o. prvý krát zisk 16 000,-. V roku 2011 zisk vo výške 33 000,-. Ako postupovať?
OTÁZKA:
1, Zisk zaúčtovaný k 31.12.2011 431/429? Pri zisku vytvorím rezervný fond 5% zo zisku?
2, Môže si s.r.o. ponižovať stratu o zisk? Ak áno, koľko rokov a v akej výške?
3, V akej výške a kam vpísať zisk do daňového priznania?

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    peb Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poraďte mi, mám problém a dúfam, že ho správne opíšem . Ako správne postupovať pri zisku na konci roku!
    v roku 2007, 2008 a 2009 mala s.r.o. stratu. Na konci každého roku zaúčtované 429/431. Celková výška straty za 3 roky 74 000,-.
    V roku 2010 mala s.r.o. prvý krát zisk 16 000,-. V roku 2011 zisk vo výške 33 000,-. Ako postupovať?
    OTÁZKA:
    1, Zisk zaúčtovaný k 31.12.2011 431/429? Pri zisku vytvorím rezervný fond 5% zo zisku?431 sa prenesie do roku 2012 a zaúčtuje sa na základe rozhodnutia spoločníkov - valná hromada a tak isto rezervný fond
    2, Môže si s.r.o. ponižovať stratu o zisk? Ak áno, koľko rokov a v akej výške?zase na základe rozhodnutia valnej hromady
    3, V akej výške a kam vpísať zisk do daňového priznania?k Zisk alebo strata na )čte 431 nemá nič spoločné s DP lebo v DP - náklady výnosy - pripočítatelné , odpočítatelné položky a HV može byť úplne iný ako účet 431

    Ďakujem veľmi pekne
    ​v texte

    peb je offline (nepripojený) peb

    peb
    Zisk som ešte neriešil, len stratu.

    Rozhodnutia spoločníka v s.r.o. (celú stratu ponižovať o zisk). 431/429, 431/421 Nie sú presné nejaké pravidlá, čo určuje zákon pri ponižovaní straty a tvorbe rezervného fondu?
    Tvorba rezervného fondu je povinná pre s.r.o. 431/421?
    Prevod zisku do nasledujúceho roka 431/428, ale účet 431 na konci roku musí byť nulový?

    Ďakujeeeem

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    peb Pozri príspevok
    Zisk som ešte neriešil, len stratu.

    Rozhodnutia spoločníka v s.r.o. (celú stratu ponižovať o zisk). 431/429, 431/421 Nie sú presné nejaké pravidlá, čo určuje zákon pri ponižovaní straty a tvorbe rezervného fondu?
    Tvorba rezervného fondu je povinná pre s.r.o. 431/421-podla spol.zmluvy - spravidla 5% zo zisku
    Prevod zisku do nasledujúceho roka 431/428, ale účet 431 na konci roku musí byť nulový-na konci roka 431 - nulová - nesedel by VH vo výkaze VZaS a Súvaha,

    Ďakujeeeem
    v texte

    431 výsledok hospodárenia v schvaľovaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.