Zavrieť

Porady

Nočný príplatok

Mám zamestnanca, ktorý mal vyplatený nočný príplatok 7,50/hodinu. Teraz som zistila, že so zvýšením min. mzdy to malo byť 8,00/hodinu od 01.10.05. Ja som mu však stále dávala len tých 7,50/hodinu. Ako to opraviť? Mám opraviť všetky výplaty t.j. 10,11,12/2005 alebo mu môžem ten rozdiel doplatiť jednou sumou vo výplate 01/2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    cepeva je offline (nepripojený) cepeva

    cepeva
    weva
    Mám zamestnanca, ktorý mal vyplatený nočný príplatok 7,50/hodinu. Teraz som zistila, že so zvýšením min. mzdy to malo byť 8,00/hodinu od 01.10.05. Ja som mu však stále dávala len tých 7,50/hodinu. Ako to opraviť? Mám opraviť všetky výplaty t.j. 10,11,12/2005 alebo mu môžem ten rozdiel doplatiť jednou sumou vo výplate 01/2006?
    Ahoj.
    Podla mojho nazoru by som mu to doplatila vo vyplate 01/2006. Neopravovala by som vsetky mesiace.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    weva
    Mám zamestnanca, ktorý mal vyplatený nočný príplatok 7,50/hodinu. Teraz som zistila, že so zvýšením min. mzdy to malo byť 8,00/hodinu od 01.10.05. Ja som mu však stále dávala len tých 7,50/hodinu. Ako to opraviť? Mám opraviť všetky výplaty t.j. 10,11,12/2005 alebo mu môžem ten rozdiel doplatiť jednou sumou vo výplate 01/2006?
    Nemusíš opravovať výplaty, doplať mu to naraz a do podkladov k mzde si urob doklad pre seba, aby si vedela zdokumentovať, čo si doplácala.

    weva je offline (nepripojený) weva

    weva
    Ďakujem. Tak tento postup sa mi viac páči, je s ním menej práce. A nejde zase o veľké peniaze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.