Zavrieť

Porady

Psy

Je to téma VŚEOBECNÁ, nie je LEN O STAROSTLIVOSTI O PSA.

Psy sú našími spoločníkmi. Sprevádzajú ľudí už veľmi dlho a mnohí si bez ich prítomnosti nevieme predstaviť náš každodenný život.


Sú našími priateľmi, spovedníkmi, či pomocníkmi.

Niekomu zase prekážajú, obťažujú ho.

Táto téma slúži pre milovníkov,ale aj neprajníkov týchto zvierat, či len na priloženie pár fotografií s tymito stvoreniami bez akýchkoľvek obmedzení v určovaní obsahu príspevkov.






Naposledy upravil noemi-ke : 30.06.12 at 17:06
Usporiadat
Téma je uzavretá.
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

alaya1 Pozri príspevok
Dovolenka so psikom- mate osobnu skusenost ci na Slovensku, ci pri mori, kde psy nie su vyluceni? Urcite by to mnohym pomohlo v rozhodovani.

Ja mam osobnu skusenost pri mori na ostrove Ciovo- Dalmacia. Je to naturalny ostrov, jedna cast velmi rusna- typ Makarska. Druha cast velmi kludna, pokojna, tam je mozne ist so psami. More uplne ciste, bez jezkov, co sme uvitali.
Andalúzia*Costa del Sol*Marbella Playa - psík bol možný, bolo ich tam niekoľko a rôznych rás a veľkostí. More čisté, užšia piesková pláž (pripájam foto), hotel a prízemné domčeky v štýle andalúzkej dedinky, pokojné prostredie.
Costa del Sol - Marbella Playa.JPG  
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

luja5 Pozri príspevok
Andalúzia*Costa del Sol*Marbella Playa - psík bol možný, bolo ich tam niekoľko a rôznych rás a veľkostí. More čisté, užšia piesková pláž (pripájam foto), hotel a prízemné domčeky v štýle andalúzkej dedinky, pokojné prostredie.
waw, tak to si pocestoval, krasna fotka a aj prostredie.Traviace potiaze sa nevyskytli?
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

alaya1 Pozri príspevok
waw, tak to si pocestoval, krasna fotka a aj prostredie.Traviace potiaze sa nevyskytli?
My sme tam nášho psíka nemali, mala však dcérina kamarátka Češka. Ešte sme sa tam trošku dali do reči aj s Nemcami, ktorí mali so sebou tiež ich hafana, ani jeden zo psíkov nemal žiadne tráviace potiaže. Myslím si, že zo stravy ako takej by ani nemali prečo byť, lebo tá tam bola výborná a vyhovujúca aj pre psíkov (ten náš by si tam bol určite tiež prišiel na svoje ), aj pitná voda bola v pohode.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Super, tie potiaze skor zo zmeny klimy a prostredia. My s nasim sme Chorvatsko zvladli bez problemov.Ja milujem Grecko, no zial, nasho do kabiny lietadla uz nevezmu, ma 6 kg a do batozin.priestoru ho nedam, takze len dovca autom a do cca 12 hodin cesty-(
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
[QUOTE=alaya1;2099989]Dovolenka so psikom- mate osobnu skusenost ci na Slovensku, ci pri mori, kde psy nie su vyluceni? Urcite by to mnohym pomohlo v rozhodovani.

moja skúsenosť: Holandsko úplne bez problémov, psík sa vybláznil, nikto nemal problém, že je pustený a majú špeciálne koše pre psie "odpadky"..
mnohé hotely a apartmány, ktoré momentálne sledujem cez internet v Taliansku, majú priamo v popise a vybavení napísané, či sú povolené zvieratá, alebo nie... je ich veľa, kde zvieratká bez problémov akceptujú
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

[QUOTE=Helik3;2102874]
alaya1 Pozri príspevok
Dovolenka so psikom- mate osobnu skusenost ci na Slovensku, ci pri mori, kde psy nie su vyluceni? Urcite by to mnohym pomohlo v rozhodovani.

moja skúsenosť: Holandsko úplne bez problémov, psík sa vybláznil, nikto nemal problém, že je pustený a majú špeciálne koše pre psie "odpadky"..
mnohé hotely a apartmány, ktoré momentálne sledujem cez internet v Taliansku, majú priamo v popise a vybavení napísané, či sú povolené zvieratá, alebo nie... je ich veľa, kde zvieratká bez problémov akceptujú
Taliansko je priaznivo naklonene psikom, su aj vybudovane pekne psie plaze, zial, pre dlhosrste psy, ako mame aj my, je to dost neprakticke, koli piesku v srsti, preto volime kamienky v Chorvatsku.

Co sa tyka pobytu psov v inych krajinach. Je velmi smutne, aky postoj ma Slovensko. Vsade su psy akceptovane, su pre nich k dispozicii parky, vencoviska a u nas, samozrejme, na to opat nie su peniaze, potom sa necudujem nepsickarom, ktori maju psov po sidliskach plne zuby.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nakolko opat zavisli asi na teme "chov psov" uzavreli temu bez pridania co i len jedneho prispevku ,, odpoviem v tejto teme na otazku zadavatelky.
http://www.porada.sk/t151318-p2-chov-psov.html

1. Ak si niekto zalozi chovatelsku stanicu pod FCI-SKJ, alebo SPZ zavazuje sa, ze nebude psov chovat pre zisk.
Takze budem pisat o CHS pod FCI.

Predpokladajme, ze naklady na krytie a odchov su zhmotnene v cene. Teda, ze cena steniatka by to mala odrazat. Ak si spocitas naklady na nakup sucky, ktoru potom odvystavujes, naklady na jej stravu vet starostlivost, naklady za krytie a vsetko co musis zaplatit ak odchovas steniatko, tak by si mala mat 0. Povacsine je to dokonca financna strata...

Takze sa zivnost nevyzaduje,lebo suka podla FCI nesmie rodit pravidelne kazdy rok a kazde haranie,staci len podanie danoveho priznania, kde sa zohladnia naklady na chov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Nakolko opat zavisli asi na teme "chov psov" uzavreli temu bez pridania co i len jedneho prispevku ,, odpoviem v tejto teme na otazku zadavatelky.
http://www.porada.sk/t151318-p2-chov-psov.html

1. Ak si niekto zalozi chovatelsku stanicu pod FCI-SKJ, alebo SPZ zavazuje sa, ze nebude psov chovat pre zisk.
Takze budem pisat o CHS pod FCI.

Predpokladajme, ze naklady na krytie a odchov su zhmotnene v cene. Teda, ze cena steniatka by to mala odrazat. Ak si spocitas naklady na nakup sucky, ktoru potom odvystavujes, naklady na jej stravu vet starostlivost, naklady za krytie a vsetko co musis zaplatit ak odchovas steniatko, tak by si mala mat 0. Povacsine je to dokonca financna strata...

Takze sa zivnost nevyzaduje,lebo suka podla FCI nesmie rodit pravidelne kazdy rok a kazde haranie,staci len podanie danoveho priznania, kde sa zohladnia naklady na chov.

Vieš, slovenské zákony sa neriadia tým, čo hovorí/píše nejaké FCI alebo SKJ A platia pre všetkých rovnako

Otázka zadávateľky Ockoo http://www.porada.sk/t151318-p2-chov-psov.html
"10.11.2010: Chcela by som zacat chovat psov.
Registrovala som si chovatelsku stanicu a planujem mat tak 3-4 vrhy rocne.
Musim si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?"


Odpoveď od Betky (príspevok č. 9):
"3.10.2011 Nejde o príležitostnú činnosť v zmysle par. 8. Ide o sústavnú činnosť. Podnikaním je sústavná činnosť vykonaná vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku."


To, že podľa FCI/SKJ sa pod nimi registrované CHS zaväzujú nechovať pre zisk, daňový ani živnostenský úrad zaujímať nebude. Tí budú brať do úvahy fakty ("skutkový stav").
No a 3-4 vrhy ročne vážne nie sú sústavná činnosť - to je ako keby si poľnohospodár povedal, že úroda obilia je len v lete, hneď po žatve ho predá a teda je to len príležitostná činnosť, nie sústavná, čo na tom, že o rok má zase úrodu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Helik3 Pozri príspevok
moja skúsenosť: Holandsko úplne bez problémov, psík sa vybláznil, nikto nemal problém, že je pustený a majú špeciálne koše pre psie "odpadky"..
mnohé hotely a apartmány, ktoré momentálne sledujem cez internet v Taliansku, majú priamo v popise a vybavení napísané, či sú povolené zvieratá, alebo nie... je ich veľa, kde zvieratká bez problémov akceptujú
Aj keď to ubytovacie zariadenia majú uvedené v popise, vždy si to treba vopred overiť, lebo "papier znesie" a skutočnosť môže byť iná a zviera neubytujú.
Naposledy upravil Llívia : 12.07.12 at 09:38 Dôvod: Oprava citácie
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Z osobnej skusenosti mam krasne spomienky na dovolenku so psikom v talianskom Lignane. Psia plaz, na okraji strediska bola super, psikovia boli v meste tolerovani.
muslickovy ostrovcek
psia plaz Lignano


Ak je psik zapisany v objednavke na zajazd a je za neho zaplateny poplatok, nevidim dovod, preco by nemal byt akceptovany v ubytovacom zariadeni.
My sme to takto mali a vsetko bolo super.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Taliani su milovnikmi psov, tam problem nie je. Aj v Bibione je krasna plaz pre psov- aspon na obrazku, ale v strede strediska, kde sa pocas celej sezony vyskytuje vela ludi. To pre mna nie je vhodne.

Uprednostnujem klud s pohodu, samotu na dovci.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pre milovnikov a obdivovatelov cistokrvnych psov. Ale aj pre tych, ktori sa chcu s cistokrvnymi psami oboznamit
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Ak ma niekto rad plemeno jazvedcik a postrada taku spolocnost psika, su k odberu v Ostrave psiky, je ich asi 20 kusov po zomrelom panovi.
http://www.novinky.cz/domaci/273040-...-k-odberu.html
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Recept na domace-"pamlsky" pre psov.


uvarené rozmixované kuracie mäso, trochu Hery, jedno vajíčko , tmava múka tak, aby to bolo dosť husté (asi ako cesto na medovníky)

2 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Tento pribeh moze vyvolat rozne emocie. U mna vyvolal slzy. Prosim, ak niekomu nevyhovuje, nech to necita, ale patri to do zivota psov v nas, aj vo svete.

"
epamatuji si toho moc o místě, kde jsem se narodil. Bylo to stísněné a tmavé místo a lidé si s námi nikdy nechodili hrát. Pamatuji si maminku a její měkkou srst, ale byla často nemocná a velmi hubená. Měla jen velmi málo mléka pro mě a mé bratříčky a sestřičky. Pamatuji si, že mnozí z nich umřeli a velmi mi chyběli

Pamatuji si na den, kdy mě vzali od maminky. Byl jsem velice smutný a vystrašený. Moje mléčné zoubky sotva vyrostli a opravdu jsem měl být ještě u maminky, ale ona byla taková nemocná a lidé stále mluvili o tom, že chtějí peníze a jde jim na nervy ten nepořádek, který já a moje sestra děláme. Tak nás dali do klece a vzali na neznámé místo. Pouze nás dva. Choulili jsme se k sobě a byli jsme tak vystrašení. Stále nás nikdo nepřišel pohladit a mít nás rád. Tolik nových věcí, zvuků a pachů. Jsme v obchodě, kde je tolik různých zvířat. Některá piští, jiná mňoukají, další pípají. Moje sestřička a já jsme natlačení v malé kleci. Slyším i jiná štěňátka. Vidím lidi, kteří se na mne koukají, líbí se mi ,,malí lidé´´- děti, vypadají tak mile a směšně, jakoby si chtěli se mnou hrát. Celý den zůstáváme v malé kleci; někdy protivní lidé bouchnou do skla a vylekají nás. Často nás vyndávají ven, aby nás ukázali lidem. Někteří jsou jemní, jiní nám způsobují bolest; vždy slyšíme: ,,Ach, jací jsou rozkošní, chtěl bych jedno domů, ale nikdy si nás nikdo nevezme.

Moje sestřička minulou noc zemřela, když byla v obchodě tma. Položil jsem si hlavu na její jemný kožíšek a cítil jsem, jak život uniká z jejího malého hubeného tělíčka. Slyšel jsem je mluvit, že byla nemocná a že by mne měli prodat za sníženou cenu, abych co nejdříve opustil obchod. Myslím, že moje slabé zavytí bylo jediným projevem smutku nad mojí sestřičkou, neboť její tělíčko ráno vzali ven z klece a zakopali.

Dnes přišla jedna rodina a koupila si mne! Och, štastný den! Je to milá rodina. Opravdu, opravdu mě chtějí! Koupili mi misku a krmivo a malé děvčátko mne drží tak něžně v náručí. Mám ji tak rád! Mamka a taťka říkali, že jsem milé a krásné štěně! Dostal jsem jméno Anděl, neboli Andílek. Rád olizuji mé nové lidi. Rodina se o mne výborně stará, mají mne rádi a jsou něžní a milí. Jemně mne učí, co je správné a co ne, dávají mi dobré jídlo a moře lásky. Chci se jenom zavděčit těmto úžasným lidem. Mám velmi rád malé děvčátko a rád si s ním hraji a honím.

Dnes jsem byl u veterináře. Bylo to zvláštní místo a já jsem se bál. Dostal jsem nějaké injekce, ale moje nejlepší kamarádka, malé děvčátko, mne jemně držela a povídala, že to bude v pořádku. Tak jsem se uklidnil. Veterinář musel říkat něco smutného mé milované rodině, protože vypadali strašně smutní. Zaslechl jsem něco jako ,,silná dysplazie kloubů´´něco o mém srdci. Zaslechl jsem veterináře zašeptat něco o rádobychovatelích a že moji rodiče určitě nebyli testovaní. Nevím, co to všechno znamená, ale bolí mne vidět moji rodinu takovou smutnou. Ale stále mne milují a já je mám také stále velice rád.

Už je mi 6 měsíců. Ve věku, kdy jsou jiná štěňátka silná a bláznivá, mne hrozně bolí jenom se pohnout. Bolest nikdy nepřestávala. Bolí mne běhat a hrát si s mým milovaným děvčátkem a těžko se mi dýchá. Snažím se ze všech sil být silným štěňátkem, jakým bych měl být, ale je to těžké! Láme mi to srdce, když vidím děvčátko takové smutné a když slyším mamku a taťku říkat, že ,,asi už nastal ten čas´´. Několikrát jsem byl na to místě u veterináře a zprávy nikdy nebyly dobré. Vždy mluví o ,,dědičných problémech´´.

Já přeci chci jen cítit teplé sluneční paprsky, hrát si a tulit se k mojí rodině. Minulá noc byla nejhorší. Bolest byla mou stálou společnicí. Teď už mne bolí i se postavit a napít se. Chci se postavit, ale můžu už jen kňučet bolestí.

Vzali mne naposledy do auta. Všichni jsou takoví smutní a já nevím proč. Byl jsem zlý? Snažil jsem se být hodný a mít všechny rád. Co jsem udělal špatně? Och, jen kdyby ta bolest pominula! Kdybych jen mohl usušit slzy mého děvčátka!
Vystrčím jazyk, abych jí olíznu ruku,ale můžu jen zakňučet bolestí.

Stůl u veterináře je takový studený. Tak hodně se bojím. Všichni lidé mne objímají a hladí. Pláčí do mého kožíšku. Cítím jejich lásku a smutek. Podařilo se mi jemně oblíznout jejich ruce. Ani veterinář nevypadá dneska tak přísně. Je jemný a cítím jakousi úlevu. Děvčátko mne drží jemně a já jí děkuji za všechnu lásku, co mi dala. Cítím jemné píchnutí v přední tlapce. Bolest začíná ustupovat. Cítím, jak na mne jde klid. Teď můžu něžně olízat její ruku. Začínám vidět sny: vidím přicházet mojí maminku a mé bratříčky a sestřičky na vzdáleném zeleném místě. Říkají, že tam není bolest, jen pokoj a štěstí. Dávám mé rodině sbohem jediným způsobem, který znám - slabým zavrtěním ocásku a přitulením se. Doufal jsem, že s nimi strávím hodně, hodně měsíců, ale nebylo mi to souzeno. ,,Víte´´, povídal veterinář, ,,štěňata v pet-shopech nepochází od etických chovatelů´´. Bolest teď ustává a já vím, že přejde mnoho let, než uvidím svou milovanou rodinu znovu."

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Boli by sme radi, keby ste neostali lahostajni k takemuto zaobchadzaniu so psikmi.
je to realita zo Slovenska ,NIE STIAHNUTE FOTKY Z NETU!!

Rodiace matky- deti su adeptami na utulkove psy.

Naposledy upravil alaya1 : 20.07.12 at 08:53
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Opat nejaki psychopati na FB.
Stranka pod menom.
Jsme pro přidání psů do seznamu jatečných zvířat

Nenormalne, to uz rozum zastava.
Pes bol po starocia priatelom cloveka, pomocnikom a ludom sluzil, teraz by sa mal zaradit medzi jatocny dobytok- absurdnost.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Tema o psoch uz existuje.
http://www.porada.sk/t196975-p4-psy.html

Nezakladaj duplicitne temy.
Toto nie je stranka o psoch, ale o uctovnictve, myslim, ze jedna tema o psoch, kde sa da diskutovat o vsetkom moznom postacuje.
0 1
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Ako myslis, Llivia, myslim, ze "v etikete porady"je jasne napisane, ze sa duplicitne temy nemaju zakladat

Len som ta upozornila, snad to kompetentni vyriesia v sulade s pravidlami.
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dievčence, už by ste mohli vedieť, že vaše spory málokoho zaujímajú, je to únavné. Pre mňa, za mňa, nech je tu aj desať tém, každý si nájde tu svoju / poprípade ich moderátor spojí/ hlavne nech sú všetky normálne. A keď to má byť téma o psoch, načo sú tie citácie starých príspevkov?
A je mi jedno kto má pravdu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať