Zavrieť

Porady

technické zhodnotenie a výpočet odpisov

Ahojte poraďáci,
mohli by ste mi poradiť pri technickom zhodnotení?

V 09/2010 firma kúpila fotoaparát. Zaradila som ho do 1. odp. skupina, robila mesačné účtovné odpisy. Rozdiel medzi daň a účt odpismi som vyrovnala cez DP.
V 3/2011 sme kúpili objektív, zaradila som to ako technické zhodnotenie. suma 1734
V 9/2011 sme znova kúpili objektív a zaradila som ho tiež ako technické zhodnotenie, suma 1282.

A môj soft mi to prerátava takto: od 01-08 mi počita odpisy ako pred technickým zhodnotením, čiže vôbec ich nenavýši o tech. zhodnotenie v 03/2011. A v 09/2011 vypočíta odpis obst cena + obidve technické zhodnotenia :4 :12.

Myslíte, že je to správne? Podľa mňa by mal účtovný odpis za 03/2011 byť vo vyššej sume do 08/2011 a v 09/2011 byť opäť vyšší o tech. zhodnotenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    máš pravdu, závisí od nastavenia. Ak si zadala riadne zaradenie a typ, že ide o TZ, malo to počítať na dve etapy.
    Ale
    môže byť nastavenie, že TZ je len od 1700 EUR vyššie, a kedže obstaranie v 03 je pod hranicou, tak ho za TZ nepovažuje a bolo by treba "natvrdo" prenastaviť výpočet.
    Kedže ide o účtovné odpisy, nič sa nestane, ak sa tento systém príjmeš. Rovnako by si sa mohla rozhodnúť, že TZ pod limitom budeš účtovať do nákladov................hm?

    technické zhodnotenie a výpočet odpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.