Zavrieť

Porady

rekonstrukcia bytoveho jadra

dobry den.mam otazku ohladom bytoveho jadra...byvame v bytovke ktora nie je az taka stara a umakartove bytove jadro je este pekne neposkodene aj farbu ma este bielu.do toho jadra by sme sa ani nepustali ale chceme si vymenit kuchinsku linku a preto sme rozmyslali o prerabke.poculi sme o oblozeni bytoveho jadra sadrokartomom bez vyhadzovania toho povodneho umakartu..chcem vediet ci sa to tak aj naozaj roby..mame totizto obmedzene financne moznosti a rada by som sa zmestila do rozpoctu s tym ze by som kupila aj kupelnovy obklad a sprchovaci kut, pretoze vobec netusim kolko ma to vynde.preto sa pytam na ten sadrokarton, ze ako sa to roby a ci ku tomu potrebujem aj nejake stavebne povolenie (teda ci to musim nahlasovat na stav.urad a bytovemu druzstvu aj ked ten byt uz je v nasom OV).dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Jadro sa nerekonštruuje z toho DOVODU aby vyzeralo pekne v kupelni !!!

    Rekonštrukcia bytového jadra sa robí predovšetkým z DOVODU zmeny DISPOZÍCIE daneho priestoru aby sa
    tam dali umiestniť nové zariaďovacie predmety /vana,umyvadlo, drez, kuchynská linka,kupelňový nábytok/
    a tiež pre rozšírenie a posilnenie elektroinštalácie

    aby byt slúžil plnšie a účelnejšie !

    perenko je offline (nepripojený) perenko

    perenko
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu, chceme robiť rekonštrukciu bytového jadra WC a kupelna pomocou sadkrokartonu, avsak na jednej z vonkajsich stien bude uchytena kuchynska linka nie je to problem?? Unesie to konstrukcia ci,,??
    Dakujem za odpoved

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Kuchynska linka NEMUSÍ byť uchytená na stene,

    može byť vyhotovená ako samonosná, teda vrchné skrinky budú podopreté a pevne spojené so spodnou časťou.

    rekonstrukcia bytoveho jadra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.