Zavrieť

Porady

OBCHODNY ZASTUPCA a zaciatok pracovnej doby

Prosim o info, kedy zacina pracovna doba obchodnemu zastupcovi? Popisem blizsie. Kazde rano sa pohnem z domu k zakaznikom, ktory su kazdy den inym smerom z mojho domu. Cesta mi trva priblizne hodinu. Zamestnavatel mi tvrdi, ze pracovna doba mi zacina az u zakaznika. Navyse odo mna vyzaduje pouzivat tablet, ktory musim pred cestou restartovat a pripravit sa na dany den.

Dakujem za odpovede.
Maio
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako a kedy ti začína pracovná doba máš mať v zmluve.
    Ak je to pracovná cesta, tak máš náok na cestovné náhrady.
    Pracovné podmienky, pracovné pomôcky ste si tiež mali dojednať vopred.
    Všetko, čo máš v zadaní sa týka teba a šéfa.....

    maio7 je offline (nepripojený) maio7

    maio7
    V zmluve mam len stanovenu pracovnu dobu 8,5 hodiny. Nieje tam napisane kedy mi zacina. Zamestanavatel mi tvrdi, ze pracovna doba mi zacina u prveho zakaznika. Takze cesta k zakaznikovi je podla neho potom sukromna nie? Cestujem kazdy den z domu k zakaznikovi v priemere 80-100km co je viac ako hodina a potom naspat domov. Je nejaky zakon ktory o tomto hovori? Aby som sa vedel o nieco opret.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zabudla som uviesť, že v PZ musí byť aj uvedené miesto výkonu práce a to konkrétne. ty tam máš čo?
    cesta na miesto výkonu práce je cesta do práce a tá sa do pracovného času ozaj neráta.
    Ak by si mal uvedené bydlisko, potom si v práce ty, ale nezvyknú to tam zam-lia dávať.

    maio7 je offline (nepripojený) maio7

    maio7
    Zamestnavatel ma jasne moje bydlisko. V PZ nemam uvedene miesto vykonu prace, pretoze kazdy den je vlastne inde.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    maio7 Pozri príspevok
    Zamestnavatel ma jasne moje bydlisko. V PZ nemam uvedene miesto vykonu prace, pretoze kazdy den je vlastne inde.
    Tvoja PZ nemá všetky náležitosti v zmysle zákona. Miesto výkonu práce patrí medzi POVINNÉ náležitosti PZ.... Obráť sa na zamestnávateľa so žiadosťou o zosúladenie Tvojej pracovnej s platným Zákonníkom práce....

    ...pri Tvojom type práce, môže byť ustanovené miesto výkonu práce aj napr. v takomto znení: "u zákazníka spoločnosti, podľa plánu týždenného plánu návštev". V tom prípade, je cesta ku zákazníkovi a cesta od zákazníka ako cesta do práca a zpráce a preto sa do fondu pracovného času nezapočítava...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maio7 Pozri príspevok
    V zmluve mam len stanovenu pracovnu dobu 8,5 hodiny. Nieje tam napisane kedy mi zacina. Zamestanavatel mi tvrdi, ze pracovna doba mi zacina u prveho zakaznika. Takze cesta k zakaznikovi je podla neho potom sukromna nie? Cestujem kazdy den z domu k zakaznikovi v priemere 80-100km co je viac ako hodina a potom naspat domov. Je nejaky zakon ktory o tomto hovori? Aby som sa vedel o nieco opret.
    Aký dopravný prostriedok používaš na cestu ku zákazníkovi ? Príspevok na stravovanie ti vypláca formou gastrolístkov, alebo si vypisuješ cesťáky s nárokom na cestovné náhrady ?

    maio7 je offline (nepripojený) maio7

    maio7
    Na cestu pouzivam osobny automobil SKODA ROOMSTER. Prispevok dostavam formou priplatku do vyplaty okolo 60eur na mesiac. Cestaky si nevypisujem. Kazdy den idem k zakaznikom z domu a kazdy den na inu stranu do ineho mesta. Navyse odo mna zamestnavatel vyzaduje pripravu pred cestou doma. Musim synchronizovat TABLET pozriet si akcie a spravy a potom startujem do prace.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maio7 Pozri príspevok
    Na cestu pouzivam osobny automobil SKODA ROOMSTER. Prispevok dostavam formou priplatku do vyplaty okolo 60eur na mesiac. Cestaky si nevypisujem. Kazdy den idem k zakaznikom z domu a kazdy den na inu stranu do ineho mesta. Navyse odo mna zamestnavatel vyzaduje pripravu pred cestou doma. Musim synchronizovat TABLET pozriet si akcie a spravy a potom startujem do prace.
    Vozidlo je súkromné alebo služobné ?
    Konkretizuj príplatok, ako ho máš na výplatnej listine.

    maio7 je offline (nepripojený) maio7

    maio7
    Vozidlo je firemne. Na vyplatnej paske mam napisane len Stravne Sk a suma 68eur. Mam tam aj Auto-nepenazny prijem 131,55eur.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maio7 Pozri príspevok
    Vozidlo je firemne. Na vyplatnej paske mam napisane len Stravne Sk a suma 68eur. Mam tam aj Auto-nepenazny prijem 131,55eur.
    auto máš dovolené používať aj na súkromné účely ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maio7 Pozri príspevok
    Ano mam povolene aj na sukromne ucely.
    Vo výplate máš zdanené 1% OC motorového vozidla, preto som sa pýtala na používanie na súkr.účely. Dúfam, že cestu za klientom nepovažuje zamestnávatel za cestu do zamestnania, ale pracovnú cestu.

    Tvoja pracovná cesta začína odchodom z domu, ale vedenie motorového vozidla nesúvisí s výkonom práce, preto ti asi zamestnávatel ako výkon práce počíta len čistý čas strávený u zákazníka. Čas strávený vedením mot.vozidla by sa mal započítať do celkovej doby trvania pracovnej cesty, ktorá má vplyv na výšku cestovných náhrad (stravné), ak celková prac.cesta trvá viac ako 11 hod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.