Zavrieť

Porady

MRP a účtovanie strediská 2

Prosím,ak niekto účtuje na stredisá v MRP o radu ako začať nový rok, ked uz viem, že budem účtovať na 2 strediská.
Ako vlastne postupovať, kde zadefinovať tie strediská, v počiatočných stavoch kde??, potom v súvahe ,ci aj vo faktúrach ked ich nahravam, atd!!
Ak niekto ma skusenosti prosím o radu veeeelmiiii pekne.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zadaj si hneď na začiatku roku strediská, choď do - špeciálne funkcie, tam máš možnosť zadať strediská i v prípade, že ti počas roku nejaké pribudne.
    Ak už zadáš strediská, odporúčam zadávať dvojmiestny kód, napr. 01, 02, prípadne : 10,20... Keď pôjdeš zapisovať faktúru, alebo vystavovať faktúru už ti ponúkne možnosť zadať stredisko. Číselné označenie stredísk Ti veľmi pomôže pri vysúhlasovaní jednotlivých nákladov, prípadne výnosov podľa stredísk, máš prehľad, ktoré je stratové, kde naopak máš výnosy.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď si na začiatku vo funkciách zadáš stredisko, potom už v ostatných operáciach stačí zadávať jednotlivé číslo strediska, ani si ich nemusíš vyberať.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ešte som si všimla, že v účtovnej osnove, sa da zadavať pri ktorých účtoch sledovať strediská. Je to nutne, tiež tam nastavovať, alebo si tie účty si vysleduje same??
    Dakujem vsetkym!!!

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Tiež učtujem v MRP, minulý rok som si zaviedla strediska. Chcem v tom pokračovať, len mám problém. Keď napr. prenášam peniaze z účtu jedného strediska na druhe 261 /221 stred. 011 2000 €
    potom príjem na druhé stredisko 221/261 stred. 012 2000€ ako vyrovnám účet 261 - peniaze na ceste?

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Prosím, poraďte mi súrne to potrebujem a neviem to nikde nájsť. Určite to platí aj v iných účtovných programoch. Ďakujem

    MRP a účtovanie strediská 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.