Zavrieť

Porady

Po RD dobrovolne poistena a nasledne nezamestnana

dobry den,
od 8.5.2009 som na MD, od 22.1.2010 na RD, tato mi skoncila 14.6.2012 pricom som nastupila do zamestnania kde som mala pracovny pomer od r.2004, tento som ukoncila dohodou 3.7.2012. Momentalne som s dcerou doma, a neodvadzam ziadne poistne. Chcem sa prihlasit do soc. poistovne a platit dobrovolne poistenie v nezamestnanosti. Ak by som platila poistenie za 8,9,10/2012, a nasledne sa prihlasila od 1.11.2012 na urad prace ako uchadzac o zamestnanie, na aku davku podpory v nezamestnanosti by som mala narok? dakujem
Usporiadat
Evulik33 Evulik33

Evulik33 je offline (nepripojený) Evulik33

mozno som sa zle vyjadrila co sa tyka dovolenky, pracovnych dni po nastupe od 14.6. bolo 13, z coho odpracovanych 8 a dovolenka 5, aj ked to na veci asi nic nemeni.
v podstate v tom mam chaos. jednoducho sa budem musiet prihlasit na urad prace ako nezamestnana, pretoze pracu si hladat budem skutocne, a chcela som len vediet ci si vysku davky mozem nejako ovplyvnit.
dodatocne doplatenie do soc. poistovne asi nieje mozne, na prihlasenie mam asi 8 dni, a za jun to teda nestiham kazdopadne. neviem ci je pre mna vobec predmetne nad tym dalej uvazovat, jedine ak by v soc. poistovni boli ustretovi a nevadilo im to, neviem ako k tomu pristupuju.
podla toho co ste pisali, podmienka 26 tyzdnov poistneho sa rusi ak ide o subeh poistneho, co u mna uz asi nieje mozne. mala som sa spamatat skorej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať