Zavrieť

Porady

poplatky z banky za vedenie účtu

V roku 2007 som si zriadila v banke účet, ktorý som chcela používať no zhodou okolností som ho nevyužila ani raz.Po čase mi ho zrušili, neviem presne kedy a v piatok mi prišla pošta od právničky(bez doručenky, len tak do schránky) na vymáhanie sumy 120 eur za poplatky. Vzťahuje sa na to nejaká premlčacia doba a kedy začína plynúť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Poplatky banke platíte za vedenie účtu, čiže aj keď účet nevyužívate, banka má náklady na vedenie účtu a poplatky musíte zaplatiť. Ak ste tam nemali peňažné prostriedky, účet sa dostal do mínusu a z toho vyplývajú aj debetné úroky. Z toho dôvodu po čase banka účet zruší ale vzniknutý debet musíte vyrovnať. Keďže ste dobrovolne nesplnili túto povinnosť, pripočítajú sa Vám aj náklady na právne zastúpenie. Doporučujem ihnteď dlh vyrovnať, kým nepríde k exekučnému konaniu. Tam by sa Vám navýšil dlh o trovy exekúcie. Zbytočne čakáte, treba zaplatiť svoj dlh pretože sa Vám zbytočne navyšuje.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    languana Pozri príspevok
    V roku 2007 som si zriadila v banke účet, ktorý som chcela používať no zhodou okolností som ho nevyužila ani raz.Po čase mi ho zrušili, neviem presne kedy a v piatok mi prišla pošta od právničky(bez doručenky, len tak do schránky) na vymáhanie sumy 120 eur za poplatky. Vzťahuje sa na to nejaká premlčacia doba a kedy začína plynúť?
    neviem, akú premlčaciu dobu máš na mysli účet si si zriadila - a 5 rokov si sa neunúvala zrušiť ho .
    tak si si mala zriadiť účet bez poplatkov - a neboli by ani debetné úroky .
    Banka ti určite posielala výpisy - minimálne koncoročný zostatok (ak nie častejšie) - a takisto ťa určite písomne upozornila na zrušenie účtu (presne k akému dátumu!). Treba si prečítať aj podmienky, podľa ktorých si účet zriaďuješ.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    A máš doklad o ukončení zmluvy? Ja som mala takto zriadení účet a pred 2 mesiacmi som bola zrušiť smsbanking a zasielanie mesačných vypisov, aby som mala nižšie poplatky, a čuduj sa svete, zaplatila som poplatky za zmenu zmluvy a od vtedy mi strhavaju ešte vyššie poplatky ako dovtedy, kým som poznizovala položky.

    languana je offline (nepripojený) languana

    languana
    Katy a R Pozri príspevok
    neviem, akú premlčaciu dobu máš na mysli účet si si zriadila - a 5 rokov si sa neunúvala zrušiť ho .
    tak si si mala zriadiť účet bez poplatkov - a neboli by ani debetné úroky .
    Banka ti určite posielala výpisy - minimálne koncoročný zostatok (ak nie častejšie) - a takisto ťa určite písomne upozornila na zrušenie účtu (presne k akému dátumu!). Treba si prečítať aj podmienky, podľa ktorých si účet zriaďuješ.

    hej, zrušenie účtu mi prišlo, ale už sa cca 3 roky neozvali až teraz

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    languana Pozri príspevok
    hej, zrušenie účtu mi prišlo, ale už sa cca 3 roky neozvali až teraz
    No vidíš - a pred tromi rokmi to určite nebolo 120 evri .. by si si zaslúžila! - "po holej" ..

    poplatky z banky za vedenie účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.