Zavrieť

Porady

Nastup na MD a nasledne ukoncenie PP na dobu urcitu - treba ist na UP?

Zdravim Mam PP na dobu urcitu do 30.9.2012. Termin porodu mam 25.10.2012. Teda na MD mozem nastupit najneskor 13.9.2012, alebo este 2 tyzdne skor. Ked mi skonci PP, musim sa hlasit na urade prace?Alebo netreba, kedze uz budem na MD? Pripadne treba odniest nejake papiere do ZP alebo SP?Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na UP ťa nezaevidujú. S rozhodnutím o poberaní materského sa treba hlásiť v zdr.poisťovni. Platite)lom zdr.poistenia počas poberania materskej aj po narodení dieťaťa bude štát. Po narodení dieťaťa treba tam odniesť aj rodný list. Rovnako ho treba odniesť do SP a prihlásiť sa na dôchodkové poistenie.

    ozuz11 je offline (nepripojený) ozuz11

    ozuz11
    To som rada, ze na UP nemusim ist, lebo trvaly pobyt mam 400 km daleko od momentalneho byvania a zamestnania. Mam take info, ze mam narok aj na poberanie materskeho. to mi bude asi do konca PP vyplacat zamestnavatel a potom poistovna? RD treba zaniest na SP a ZP v mieste trvaleho pobytu, alebo tu kde byvame a pracujeme?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ozuz11 Pozri príspevok
    To som rada, ze na UP nemusim ist, lebo trvaly pobyt mam 400 km daleko od momentalneho byvania a zamestnania. Mam take info, ze mam narok aj na poberanie materskeho. to mi bude asi do konca PP vyplacat zamestnavatel a potom poistovna? RD treba zaniest na SP a ZP v mieste trvaleho pobytu, alebo tu kde byvame a pracujeme?
    Zamestnávatel vypláca náhradu príjmu počas dočasnej pracovnej neschopnosti za prvých 10 dní PN-ky, ale len v prípade, ak trvá pracovný pomer. Ak tvoja PN-ka začne po skončení prac.pomeru, nemocenské od 1. dňa vypláca SP. Materské nevypláca zamestnávatel, ale SP v sídle zamestnávatela.

    Oznamovacia povinnosť v zdr.poisťovni sa dá vybaviť aj v mieste súčasného pobytu. Informuj sa osobne na prísl.pobočke.

    ozuz11 je offline (nepripojený) ozuz11

    ozuz11
    Dakujem, to ma potesilo, ze nemusim cestovat. Teda ak nastupim na MD 13.9.2012, nikde nemusim nic dokladovat? Ani ked mi 30.9.2012 skonci PP? Az po narodeni dietata odniest R list? A dufam, ze RL sa da vybavit tiez tu a nie v mieste trvaleho pobytu. Totiz pri mojich prvych detoch v nemocnici automaticky uvadzali trvale bydlisko dietata podla bydliska matky.
    A este otazka - mam narok na nejaky prispevok pri narodeni, ked to bude stvrte dieta?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ozuz11 Pozri príspevok
    Dakujem, to ma potesilo, ze nemusim cestovat. Teda ak nastupim na MD 13.9.2012, nikde nemusim nic dokladovat? Ani ked mi 30.9.2012 skonci PP? Az po narodeni dietata odniest R list? A dufam, ze RL sa da vybavit tiez tu a nie v mieste trvaleho pobytu. Totiz pri mojich prvych detoch v nemocnici automaticky uvadzali trvale bydlisko dietata podla bydliska matky.
    A este otazka - mam narok na nejaky prispevok pri narodeni, ked to bude stvrte dieta?
    Nečítaš pozorne. Po skončení prac.pomeru (do 8 kal.dní) musíš isť do ZP odniesť potvrdenie zo SP, že poberáš materskú.

    ozuz11 je offline (nepripojený) ozuz11

    ozuz11
    Aha, uz chapem, dakujem. Len som nenasla, ze kedy to rozhodnutie mam odniest. a zrejme SP mi ho posle na zaklade oznamenia mojho zamestnavatela, ze idem na MD. Uz si len nejak ustriehnut, aby mi to zo SP poslali na adresu prechodneho a nie trvaleho pobytu. S tym pobytom mam vecne problem, ale kedze byvame v podnajme, tak je to tazko zmenit .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ozuz11 Pozri príspevok
    Aha, uz chapem, dakujem. Len som nenasla, ze kedy to rozhodnutie mam odniest. a zrejme SP mi ho posle na zaklade oznamenia mojho zamestnavatela, ze idem na MD. Uz si len nejak ustriehnut, aby mi to zo SP poslali na adresu prechodneho a nie trvaleho pobytu. S tym pobytom mam vecne problem, ale kedze byvame v podnajme, tak je to tazko zmenit .
    Od gynekologa dostaneš 6-8 týždňov pred pôrodom Žiadosť o materské. Keďže v tom čase ešte trvá pracovný pomer, odovzdáš ju zamestnávatelovi (prefoť si ju, budeš ju potrebovať do zdr.poisťovne). Na žiadosti o materské si uvedieš adresu, na ktorú chceš dávku posielať, príp. č.účtu.

    Nastup na MD a nasledne ukoncenie PP na dobu urcitu - treba ist na UP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.