Zavrieť

Porady

kúpa nehnuteľnosti pred manželstvom a BSM

Dobry den,
potreboval by som poradit.
Kupil som nehnutelnost par rokov dozadu na uver. Buduci rok sa chcem zenit a som zveadvy ako to bude s nehnutelnostou.
Zatial som na LV ja ako vlastnik + banka ma zalozne pravo v tarchach.
Otazky:

1., Ked sa splaca uver pocas manzelstva hoci dom ja som vlastnik domuj, ako by to bolo pri rozvode? Sud by bral ze uver sa splacal pocas manzelstva a musel by som manzelku vyplatit?

2., Planujem opravu nehnutelnosti a chcem si v buducnosti navysit uver. Banky to robia sposobom, ze poskytnu novy vyzsi uver s ktorym sa splati ten stary a znova prebieha zapis na LV. V pripade navysenia uveru sa to bude brat ako novy uver ktory ziskam pocas manzelstva, meni sa tym nieco?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    1. vyporiadavali by ste sa podľa zásady §150 OZ "Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zo spoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný majetok."

    2. záleží, či budete dlžníci obaja, alebo iba jeden, načo sa použije úver, vo všeobecnosti je to pasívum, ktoré tiež patrí do masy BSM

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    peto98 Pozri príspevok
    Dobry den,
    potreboval by som poradit.
    Kupil som nehnutelnost par rokov dozadu na uver. Buduci rok sa chcem zenit a som zveadvy ako to bude s nehnutelnostou.
    Zatial som na LV ja ako vlastnik + banka ma zalozne pravo v tarchach.
    Otazky:

    1., Ked sa splaca uver pocas manzelstva hoci dom ja som vlastnik domuj, ako by to bolo pri rozvode? Sud by bral ze uver sa splacal pocas manzelstva a musel by som manzelku vyplatit?

    2., Planujem opravu nehnutelnosti a chcem si v buducnosti navysit uver. Banky to robia sposobom, ze poskytnu novy vyzsi uver s ktorym sa splati ten stary a znova prebieha zapis na LV. V pripade navysenia uveru sa to bude brat ako novy uver ktory ziskam pocas manzelstva, meni sa tym nieco?

    Dakujem
    1. neviem a ani sa nemienim vyjadrovať - načo sa potom ženíš?
    2. nebude to navýšenie pôvodného úveru, ale nový úver, ktorým sa vyplatí starý a niečo Ti ostane. Keďže budeš ženatý, budeš posudzovaný aj s manželkou. Jeden z vás bude dlžník, druhý bude spoludlžník. Čo sa týka vlastníctva nehnuteľnosti, tam sa nemení nič, pokiaľ na tom niečo nezmeníš predajom alebo darovaní, stále budeš vlastníkom Ty. Zmení sa len ťarcha zapísaná na LV - bude vymazané záložné právo na pôvodnú úverovú zmluvu a zapísané na novú.

    kúpa nehnuteľnosti pred manželstvom a BSM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.