Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lebo si myslíme, presne to, čo vieš, že si budeme myslieť............tak načo odpoveď?.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    abc999 Pozri príspevok
    viem, co si teraz budete o mne mysliet ale skusme hypoteticky: odosielam tovar s udajmi ako firma, ale bank. ucet by bol uvedeny sukromny, tovar by som nepotreboval nikde neskor vydokladovat ani nic (tovar totiz na firmu nie je kupovany), je to zistitelne? Jedna sa len o docasne riesenie. Pripadnu reklamaciu by som akceptoval.
    ???? a prečo takáto otázka na verejnom fóre? že by bolo treba otestovať, či na to prídu aj daňováci?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JAJA11 Pozri príspevok
    ???? a prečo takáto otázka na verejnom fóre? že by bolo treba otestovať, či na to prídu aj daňováci?
    Aspoň nebudú mať veľa práce v odhaľovaní podnikavcov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abc999 Pozri príspevok
    vynikajuce forum.
    Fórum by aj bolo, ale určite si si neprečítal toto:

    ETIKETA
    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetko je zistiteľné........a teraz sa pre zmenu spýtaj ako.
    kto by bol kupujúcim?
    prečo predávať ako firma, ked tovar/?/ je súkromný, účet súkromný...........

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja by som ešte doplnila, že daňové úrady sledujú aj e-shopy a ich majiteľov.... dokonca na stránkach, kde ľudia predávajú svoje vlastné výrobky, tak sledujú, za koľko predali takýchto výrobkov... aj keď nie sú registrovaní ako podnikatelia.... ak ich tento možno tzv. náhodný príjem presiahne u nás napr. 500 EUR, tak ich majú právo skontrolovať a dodaniť.... párkrát na stránkach fler predávajúce rozoberali, že sa im nahlásila daňová kontrola a či im môžu niečo spraviť, keď predávajú ako súkromné osoby.. (jedná sa o české stránky)....

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    abc999 Pozri príspevok
    No napadlo ma to len z dovodu, ze ak tam nie je iny zadrhel tak kludne mozu eshopy predavat nacierno, ako sa kupujuci dopratra k tomu ze to co kupil bolo predane legalne? Ma sice fakturu, ale ta moze byt hocijaka. Ak pride po tovar osobne tak to je v poriadku kedze tam sa vyda blok.
    aj na faktúre musí byť uvedené IČO, DIČ..... je ľahké skontrolovať si, či sú to skutočné údaje.... a predávajúci nemôže vedieť, či si to niekto do účtovníctva dá alebo nie....
    pri FO vlastne ani nie je povinnosť vlastniť podnikateľský účet, len ten účet musí byť nahlásený na DÚ, že naň prichádzajú úhrady z podnikateľskej činnosti....
    takže každý kto to skúsi, musí počítať s tým, že mu na to môžu prísť a myslím, že pokuta a stratená reputácia za to nestojí....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.