Zavrieť

Porady

Pracovna zmluva - Novy zakonnik prace

Ako to je s odstupnym alebo inymi zmenami v zakonniku prace? Napr. mam pracovnu zmluvu od 1.6.2011 Podla zakona by som po roku mal mat narok napr mesacne odstupne, lenze od 1.1.2013 sa dajme tomu meni zakon, ze treba mat odpracovane 2 roky aby bol narok na odstupne, a mna vyhodia dajme tomu 1.3.2013. Bude platit to co bolo v zakone ked som zmluvu podpisoval, ked som u toho isteho zamestnavatela ci?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...nepoteším Ťa, keďže sa bude jednať o právny akt 1.3.2013, bude sa postupovať podľa v tom momente platnom ZP. To je to isté, ako teraz. Napr. PP je uzavretá od roku 2010, teraz dostane zamestnanec výpoveď a musí si vbyrať či odstupné, či výpovednú dobu - hoci v ZP platnom, keď zmluvu uzatváral bol možný súbeh...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kapuca Pozri príspevok
    Ako to je s odstupnym alebo inymi zmenami v zakonniku prace? Napr. mam pracovnu zmluvu od 1.6.2011 Podla zakona by som po roku mal mat narok napr mesacne odstupne, lenze od 1.1.2013 sa dajme tomu meni zakon, ze treba mat odpracovane 2 roky aby bol narok na odstupne, a mna vyhodia dajme tomu 1.3.2013. Bude platit to co bolo v zakone ked som zmluvu podpisoval, ked som u toho isteho zamestnavatela ci?
    Bude sa postupovať podľa nového zákona platného o nového roka, takže pri výpovedi nárok na odstupné tým, čo odpracujú menej ako 2 roky, nevznikne.

    Pracovna zmluva - Novy zakonnik prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.