Zavrieť

Porady

Pobyt nevlastnej dcery po rozvode manzelstva

Dobry den!
Rozvadzame sa s manzelkou a jej 15 rocna dcerka z predchadzajuceho vztahu by chcela zostat so mnou teda u nevlastneho otca. Jej zakonnou zastupkynou je matka.
Chcem sa opytat ci je k tomu potrebna adopcia alebo staci len pisomne povolenie zakonneho zastupcu, ake mam moznosti, je treba tuto skutocnost oznamit pri rozvode?
Neviem kde zacat, poradte prosim...
Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mattto je offline (nepripojený) mattto

mattto
osvojil si si dieťa po uzavretí manželstva? ak nie, nemáš k nej žiadne rodičovské práva, ani povinnosti. Súd nebude rozhodovať v konaní o rozvode o dieťati, keďže nepochádza z Vášho manželstva (ak si si ho neosvojil).

z logického hľadiska: 15 ročné decko je už dosť veľké, ak s tým matka bude súhlasiť, kľudne môže u teba dieťa bývať, ale bude to iba o dohode, z právneho hľadiska nebude existovať žiadne rozhodnutie, ktoré by zakladalo určenie vzájomných vzťahov.

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
No podľa mňa netreba adopciu k tomu, aby nevlastná dcéra mohla žiť s tebou.

Známa takto prišla k dcére. Chcela po rozvode ostať u nej - nevlastnej matky, nechcela bývať s otcom a súd to vzal do úvahy. Otec platil výživné na dcéru potom.
A pochybujem, že to bola rodičovská dohoda, lebo jej otec s jej nevlastnou matkou sa neznášajú doteraz a to už nie sú manželmi 20 rokov. A tiež si známa tú nevlastnú dcéru neadoptovala.

mattto je offline (nepripojený) mattto

mattto
Xanti Pozri príspevok
No podľa mňa netreba adopciu k tomu, aby nevlastná dcéra mohla žiť s tebou.

Známa takto prišla k dcére. Chcela po rozvode ostať u nej - nevlastnej matky, nechcela bývať s otcom a súd to vzal do úvahy. Otec platil výživné na dcéru potom.
A pochybujem, že to bola rodičovská dohoda, lebo jej otec s jej nevlastnou matkou sa neznášajú doteraz a to už nie sú manželmi 20 rokov. A tiež si známa tú nevlastnú dcéru neadoptovala.
nechce sa mi hľadať znenie zákona o rodine pred 20 rokmi, ale dnes súd nebude rozhodovať o deťoch, ak nepochádzajú z manželstva, takže nebude rozhodovať ani o zverení atď., akoby to dieťa neexistovalo.
Dakujem matto za tvoju odpoved. Dcerku som si neosvojil a je logicke co pises, ma to ani nenapadlo.

Pobyt nevlastnej dcery po rozvode manzelstva

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.