Zavrieť

Porady

podlahove kurenie

Dobry den,
mozete sa mi niekto so skusenostami s podlahovym kurenim vyjadrit k nasledovnemu:

- 9cm tvrdeny polystyren
- odrazova folia
- rurka: plastohlinik 16/2,2
- poter: 5cm (cementovy + plastyfikator)
- nejaky klasicky rozdelovac
+ montaz
- zaruka 3 roky

Za horeuvedenu ponuku 2500E.

Ide o novostavbu s celkovou uzitkovou plochou 102m2 (obytna plocha je 66m2). Murivo HELUZ 30cm + PSE 10cm. Deliace priecky 11,5cm. Stropy: zateplenie 16cm + NOBASIL. Stresna krytina: folia. Okna a dvere: dvojsklo. Kurenie: plynovy kondenzacny kotol (19kW).

Ide mi len o to, ci nie je cena vysoka a taktiez ci pouzity material je postacujuci.
Jedide co napada mna je miesto cementoveho poteru pouzit anhydrid (doplatok 700E).

Ak som nieco zabudol, tak napiste - doplnim.

Vopred dakujem za prispevky.
Naposledy upravil michaaal : 28.08.12 at 07:10
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

pri dobrej navrhnutej podlahoveke je teplota vykurovaciej vody nizsia ako 40°C, t.z. nie je citit extra teplo
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
michaaal Pozri príspevok
Ja som cital prave ze anhydrid spravi ovela lepsi (rovny) povrch ako cementovy poter. Cize nie je mozne bez dalsich uprav priamo klast podlahu (plavajucu - laminat)? A to lepidlo je sucast toho anhydridu, alebo je to navyse, na co je to dobre?
Rovinnatosť nezáleží od použitého materiálu ,ale od šikovnosti majstra.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Rovinnatosť nezáleží od použitého materiálu ,ale od šikovnosti majstra.
Mal som pocit, že anhydrit je tak trochu ako nivelák.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
áno je, ale ak ide nerovnaká hrúbka a pracovník to neustriehne, stuhne aj hore kopcom, ďalšia vec je, že ani cementový poter by nemal mať odchýlky v hrúbke väčšie ako 1cm, potom sa nerovnomerne nahrieva a blbo dilatuje, všetky nerovnosti podkladu sa majú vyspraviť ešte na podklade pred ďalšími vrstvami, t.j. vyrovnávací poter.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Ahojte,

oplati sa investovat do anhydridu alebo nie? Tiez som v tom, ze je samonivelizacny
0 0
tomooo tomooo

tomooo je offline (nepripojený) tomooo

Caute zo zaciatku som dost pozorne sledoval, nabeh podlahovky, kedze medzi 22h a 06h mam kotol v utlme 3°C, takze pri nabehu kotla bolo prijemne teplo citit na dlazbe.(zle som sa vyjadril). Tiez mam eqitermiku a trosku mi prekurovala, tento rok na jar som zateplil dom EPS hr 12cm. Takze to este doladime na kotli s vykur. krivkou.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

este mam otazku ku kotlom...
Ktory by ste vybrali a preco?
PROTHERM 19kW 19 KTV alebo IMERGAS 19kW EOLO

- zasobnik je treba? ak ano, tak kolko litrovy odporucate?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

michaaal Pozri príspevok
este mam otazku ku kotlom...
Ktory by ste vybrali a preco?
PROTHERM 19kW 19 KTV alebo IMERGAS 19kW EOLO

- zasobnik je treba? ak ano, tak kolko litrovy odporucate?
Do Tvojho domu ani jeden. Dôvod - prečítaj si príspevok z 20.08.12 18:44
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

TomasHC Pozri príspevok
Do Tvojho domu ani jeden. Dôvod - prečítaj si príspevok z 20.08.12 18:44
tieto mi dava investor na vyber...
Preco vlastne nie? V tom prispevku pises, ze staci 12kW, tzn. ze urcite staci aj 19kW.
Moc sa v tom nevyznam, ak mozes, please upresni....

dik
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

michaaal Pozri príspevok
tieto mi dava investor na vyber...
Preco vlastne nie? V tom prispevku pises, ze staci 12kW, tzn. ze urcite staci aj 19kW.
Moc sa v tom nevyznam, ak mozes, please upresni....

dik
Ide o to, že straty toho domu pri -20°C budú bajočko 5kW, a pri bežnej zime 0°C je to tak 2-3kW. Bežný plynový kotol nevie plynule modulovať svoj výkon v celom rozsahu a hlavne jeho účinnosť pri malom výkone klesá. A hlavne aj ten minimálny výkon býva dosť vysoký. Bežne to tak vyzerá, že 19kW kotol ide 5 minút na svoj minimálny výkon povedzme 9kW, potom sa vypne lebo ohreje vodu, po 5 minútach voda trochu ochladne, takže sa zase na 10 minút zapne... Tomuto sa nadáva "cykluje", a cyklovanie nepridáva kotlu na životnosti, o efektivite ani nehovoriac. Samozrejme, dá sa nastaviť anticyklovací režim, t.j. že sa nezapne skôr ako po povedzme 1 hodine a potom sa zapne s o to vyšším výkonom aby doohrial vodu. Funogvať sa tak samozrejme dá, ale je lepšie použiť kotol ktorý má maximálny výkon povedzme tých 9 alebo 12 kW, minimálny napr 3 kW. Ten potom dokáže NEcyklovať a kúriť trvale na minimálny výkon. Uff, eto vsjo.
1 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

TomasHC Pozri príspevok
Ide o to, že straty toho domu pri -20°C budú bajočko 5kW, a pri bežnej zime 0°C je to tak 2-3kW. Bežný plynový kotol nevie plynule modulovať svoj výkon v celom rozsahu a hlavne jeho účinnosť pri malom výkone klesá. A hlavne aj ten minimálny výkon býva dosť vysoký. Bežne to tak vyzerá, že 19kW kotol ide 5 minút na svoj minimálny výkon povedzme 9kW, potom sa vypne lebo ohreje vodu, po 5 minútach voda trochu ochladne, takže sa zase na 10 minút zapne... Tomuto sa nadáva "cykluje", a cyklovanie nepridáva kotlu na životnosti, o efektivite ani nehovoriac. Samozrejme, dá sa nastaviť anticyklovací režim, t.j. že sa nezapne skôr ako po povedzme 1 hodine a potom sa zapne s o to vyšším výkonom aby doohrial vodu. Funogvať sa tak samozrejme dá, ale je lepšie použiť kotol ktorý má maximálny výkon povedzme tých 9 alebo 12 kW, minimálny napr 3 kW. Ten potom dokáže NEcyklovať a kúriť trvale na minimálny výkon. Uff, eto vsjo.
cize kotol s mensim max/min vykonom sa necykluje, tzn. ze ide da sa povedat stale na mensi vykon. A kotol s vyssim max/min vykonom s nastavenym anticyklovacim rezimom na napr. 1 hodinu ide kazdu hodinu po 10-15min. Zivotnost a efektivita vacsi urcite pri kotli s nizsim vykonom, ale neusetrim viac (penazi) pri vyssom vykone?

a ked uz by som musel niektory z nich zobrat, tak ktory skor odporucate?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

michaaal Pozri príspevok
ale neusetrim viac (penazi) pri vyssom vykone?
usetris.. kotol s nizkym spodnym vykonom je o dost drahsi
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

alltracboy Pozri príspevok
usetris.. kotol s nizkym spodnym vykonom je o dost drahsi
jj, prave som googlil
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

este jedna vec - je treba mat zasobnik ku kotlu?
ak ano, kolko litrovy?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

michaaal Pozri príspevok
este jedna vec - je treba mat zasobnik ku kotlu?
ak ano, kolko litrovy?
Akože bojler? To musíš vedieť Ty A čo sa objemu týka, sú na to nejaké hygienické normy, povedzme pre 1-2 osoby stačí 80 litrov, pre 3-4 povedzme 120 litrov, alebo 180 litrov. Ešte záleží ako rýchlo stihne kotol zohriať vodu...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ty musis vediet kolko vody potrebujes. niekomu nestaci ani 120l. 60l mas tak na sprchovanie. Protherm panther alebo lev ma aj zabudovany zasobnik okolo 50l. priebezne sa dohrieva takze to moze stacit na sprchovanie. Pokial chces mat vanu tak radsej 120l.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

musim mat vobec zasobnik? kotol standardne nema svoj vlastny?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nemusis, dedo Griffin ma tiez rad vodu ladovejsiu ako lad. A este aj usetris na rozvodoch pre teplu vodu. maloktory kotol ma zasobnik v sebe. Potom su este aj prietokove, ktore ohrievaju vodu len ked je pustena.. ale tie maju velky vykon.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

alltracboy Pozri príspevok
nemusis, dedo Griffin ma tiez rad vodu ladovejsiu ako lad. A este aj usetris na rozvodoch pre teplu vodu. maloktory kotol ma zasobnik v sebe. Potom su este aj prietokove, ktore ohrievaju vodu len ked je pustena.. ale tie maju velky vykon.
jj, mal som na mysli prietokove kotle...
Ked chcem mat podlahove kurenie, tak je blbost davat kotol s prietokovym ohrevom. Skor kupit kotol s nizsim vykonom (ako tu bolo spomenute) a zasobnik pre TUV. Nie?
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

ktory z tychto je vhodny a preco?

Prime Storage HT 240 Baxi (6 - 24 kW)
Protherm Tiger Condens 25 KKZ 42 4,9-19,6 kW
Protherm Tiger Condens 25 KKZ 21

Vopred dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať