Zavrieť

Porady

dom zaťažený hypotékov, vypláca sa aká suma?

Dobrý, potrebujem poradiť, ak som si brala sama hypotéku na dom a pred manželstvom som aj 1/2 darovala snúbencovi, teraz keď sme manželia, má právo na 1/2 sumy domu bez hypotéky, alebo sa to odrátava? napr.cena je 70000eur, 1/2 je 35000eur - hypotéka? alebo aký je postup, veľmi pekne ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Áno, má. Je to jeho. Získal to darom. Hypotéku si nedarovala, či? Lebo si to napísala nejasne.
koordinatoreva
Takže na akú sumu má nárok? Nie hypotéku som nedarovala, ale je ňou zaťažený dom, z ktorého mu patrí 1/2

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
koordinatoreva Pozri príspevok
Takže na akú sumu má nárok? Nie hypotéku som nedarovala, ale je ňou zaťažený dom, z ktorého mu patrí 1/2
Má nárok na polovicu domu, alebo polovicu hodnoty domu, (ak ho ideš vyplatiť) kedže si nenapísala sumu, tak neviem aká je to suma.
koordinatoreva
takže polovica sumy za dom je 35000eur, ale je na ňom hypotéka, mne zostane hypotéka a on si odíde?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
koordinatoreva Pozri príspevok
takže polovica sumy za dom je 35000eur, ale je na ňom hypotéka, mne zostane hypotéka a on si odíde?
No bohužiaľ je to tak, takéto veci sa musia poriadne premyslieť. Bezpodielový je len majetok nadobudnutý počas manželstva.

dom zaťažený hypotékov, vypláca sa aká suma?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.