Zavrieť

Porady

Neuznána škoda Uniqa z PZP vinníka + dodatočne zistene zranenie

Stala sa mi dopravná nehoda na 1 prúdovej ceste motocykel/ auto. Pri čom ma vinníčka nehody začala obiehať s prava cez odstavný pruh kde som ja akurat zastavoval. Vinníčka si nehodu na mieste uznala spísali sme správu o nehode a nevolali políciu kedže nehoda nepresahovala 4000€. Nehodu som nahlásil a čakal na vyjadrenie. Samozrejme že poistovna Uniqa nehodu neuznala pre neprivolanie polície čo mi príde kravina + vinníčka nehodu nahlásila ako spoluvinu....nie ako svoju vinu !!
K nehode mám 2 svedkov. Jedných čo boli so mnou ale v aute a 1 nestranného ktorí nehodu videl a zastal je dopísany aj na hlásení o nehode. Samozrejme mam nehodu kompletne pofotenu aj s brzdnými dráhami a svedkami na mieste nehody.
Navyše cca 0,5 hodinu po nehode som začal ma silne bolesti v oblasti rebier a navštívil som preto pohotovosť kde mi zistili prasknute rebra. Momentálne som už 22 den PN a potreboval by som poradiť ako najlepšie postupovať. Napríklad mám sa dohodnuť so svedkami a požadovať od nich čestnep rehlásenia o priebehu nehody ? a priložiť to k celému prípadu ? Čo je to občiansko spravne konanie jedná sa o súd ? Budem potrebovať vlastného právnika ? Mám ísť na políciu dohlásiť dopravnu nehodu s ublížením na zdraví ? Dakujem všetým za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vectrex je offline (nepripojený) Vectrex

    Vectrex
    Poistovna UNIQA ma trochu zvastne postupy. Najprv kazdy tvrdi, ze poistnu sumu dostanene, a potom sa to zacne natahovat a dokonca vam ponuknu aj zalohu, lenze o niekolko mesiacov prietahov vam dojde vyjadrenie, ze presne na ten pripad co sa stal vam sa akurat poistka nevztahuje. Poistovna UNIQA toto na vas urcite vyskasa aspon raz, a ak vas to neomrzi, mozno sa raz k peniazom skutocne dostanete.
    lujza.j Tema rok stara....

    Grim je offline (nepripojený) Grim

    Grim
    Poisťovňa UNIQA konala v tomto prípade správne a opodstatnene. Chybu si spravil ty. Volať políciu je v takomto prípade samozrejmosť a nutnosť. Poisťovňa vždy postupuje v súlade so všeobecnými podmienkami a osobitnými obchodnými podmienkami.

    Pri úžasnej frekvencii poistných podvodov je skutočne naivné si myslieť, že keď si Jožko s Ankou niečo spíšu a budú mať aj dvoch ďalších kamarátov čo to potvrdia, že sa poisťovňa pokaká. To by už dávno skrachovali. Výplata poistného plnenia je právne ošetrený akt, ktorý má svoje náležitosti. Ak by ste postupovali štandardne a zavolali políciu, postupovala by štandardne aj poisťovňa vyplatila by vám bez problémov plnenie.

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Pokiaľ chcete, aby váš nárok na náhradu škody na zdravý bol uplatniteľný na súde, je potrebné podať trestne oznámenie na PZ. Začne sa trestne stíhanie, kde bude určené, kto je vinník. Počas trestného konania budú všetci vypočutí a ak vám vznikla škoda na zdraví, môžete si ju uplatniť ( vo výške bodového ohodnotenia na základe lekárskeho posudku). Netreba zabudnúť, že bude pribratý znalec na posúdenie vášho zdravotného poškodenia a nehody. Ak škodu nahradiť nezaviažu zodpovednú osobu v tomto trestnom konaní, môžte si tento nárok uplatniť v občianskoprávnom konaní od vinníka nehody.

    Viem, že téma stará už rok, teraz som si všimla, ale snáď to pomôže aj niekomu inému v budúcnosti. :-)
    Naposledy upravil AmmiS : 02.05.14 at 09:55

    Neuznána škoda Uniqa z PZP vinníka + dodatočne zistene zranenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.