Zavrieť

Porady

cenová mapa pozemkov v BA

Ahojte,
potrebujem poradiť kde v BA si možem zistiť ceny pozemkov (Bratislava-Staré mesto) alebo kde by som získala túto cenovú mapu? Potrebujem to kvoli rozdeleniu kúpnej ceny budovy s pozemkom (odpisovanie). Znalecký posudok nie je.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva80 je offline (nepripojený) iva80

    iva80
    iva80 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem poradiť kde v BA si možem zistiť ceny pozemkov (Bratislava-Staré mesto) alebo kde by som získala túto cenovú mapu? Potrebujem to kvoli rozdeleniu kúpnej ceny budovy s pozemkom (odpisovanie). Znalecký posudok nie je.
    Dakujem

    Takze po zistovani na magistrate hl. mesta som sa dozvedela ze mesto Bratislava nemá vypracovanu cenovu mapu a tak som musela dat vypracovat narychlo znalecky posudok.

    iva80 je offline (nepripojený) iva80

    iva80
    priznam sa ze som nemala cas riesit to ale uz som upozornila konatelov ze ked budu kupovat nehnutelnosti tak nech rozdelia kupnu cenu na pozemok a budovu.

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Uz som pisala svoju otazku aj do inej temy, ale nikto sa mi nevyjadril mozno budete vediet vy ?

    Ked firma kupila byt a v kupnej zmluve je stanovena jeho cena tak sa zaraduje v tejto cena aj na ucet 021 ? Alebo mam nejakym sposobom urcit cenu pozemku na ktorom stoji cela budova a o tuto sumu znizit 021 ? Ale ako ?

    dakujem

    iva80 je offline (nepripojený) iva80

    iva80
    Lubkka Pozri príspevok
    Uz som pisala svoju otazku aj do inej temy, ale nikto sa mi nevyjadril mozno budete vediet vy ?

    Ked firma kupila byt a v kupnej zmluve je stanovena jeho cena tak sa zaraduje v tejto cena aj na ucet 021 ? Alebo mam nejakym sposobom urcit cenu pozemku na ktorom stoji cela budova a o tuto sumu znizit 021 ? Ale ako ?

    dakujem
    Ahoj ja som vo firme uctovala byt na 021 a pozemok pod bytom /podla pôdorysu/ som vyclenila na 031 ale mala som znalecky posudok a aj v inom pripade v zmluve napisane ze kolko je za 1m cena pozemku. Pretoze si kupila byt vratane pozemku pod nim.

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    iva80 Pozri príspevok
    Ahoj ja som vo firme uctovala byt na 021 a pozemok pod bytom /podla pôdorysu/ som vyclenila na 031 ale mala som znalecky posudok a aj v inom pripade v zmluve napisane ze kolko je za 1m cena pozemku. Pretoze si kupila byt vratane pozemku pod nim.
    Ved to, ale ja nemam ani znalecky posudok a v zmluve tiez nie je stanovena hodnota pozemku pod bytom... tak som teraz zufala

    iva80 je offline (nepripojený) iva80

    iva80
    Lubkka Pozri príspevok
    Ved to, ale ja nemam ani znalecky posudok a v zmluve tiez nie je stanovena hodnota pozemku pod bytom... tak som teraz zufala
    A mas v kupnej zmluve ze kupujete aj pozemok pod bytom? Lebo niekedy sa kupuje aj bez podielu na pozemku.
    Ale inak by to malo byt v zmluve a ked nie asi ti neporadim ale treba potom znalecky ak to chces aj odpisovat v uctovnictve.
    .

    majkava je offline (nepripojený) majkava

    Spýtajte sa..odpoviem:) majkava
    je to síce trochu odveci , no narazila som na cenovú mapu bytov na Slovensku. Umožňuje tiež zobrazenie v rámci Bratislavy, pekne tam uvidíte aké su rozdiely v priemerných cenách na m2 v jednotlivých mestských častiach.. mne to celkom poslúžilo na zorientovanie sa, no asi sa na to nedá 100% spoliehať...ale nápad dobrý, služba zdarma, odporúčam

    majkava je offline (nepripojený) majkava

    Spýtajte sa..odpoviem:) majkava
    majkava Pozri príspevok
    je to síce trochu odveci , no narazila som na cenovú mapu bytov na Slovensku. Umožňuje tiež zobrazenie v rámci Bratislavy, pekne tam uvidíte aké su rozdiely v priemerných cenách na m2 v jednotlivých mestských častiach.. mne to celkom poslúžilo na zorientovanie sa, no asi sa na to nedá 100% spoliehať...ale nápad dobrý, služba zdarma, odporúčam

    zabudla som napísať o akú stránku ide /link sa mi vložiť nedarí/
    Cupofcity.com
    mapu si treba zapnúť kliknutím na "cenová mapa"

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    majkava Pozri príspevok
    zabudla som napísať o akú stránku ide /link sa mi vložiť nedarí/
    Cupofcity.com
    mapu si treba zapnúť kliknutím na "cenová mapa"
    Cenu pozemkov tam budete marne hladat.
    Zobrazuje len priemernu cenu bytov za m2, spriemerovane podľa cien bytov v systéme Reality na mape.
    Takze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.