Zavrieť

Porady

Vyska napojenia (sopuch) dymovodu a aka je min vzdialenost od tramoveho stropu

Zdravim,

prave riesim dilemu ci mozem vlastne vyuzivat komin , kedze napojenie na dymovod je od tramoveho stropu vzdialeny cca.30cm (kde sa napaja rura do sopucha). Napjenie je pod uhlom 45° .
Nad napojenim je vo vzdialenost tych 30cm dreveny tram. premýšlal som o tom ze by som tam dal v dvoch vrstvach izolacnu platnu Silca 5cm, ale neviem ci by to tak mohlo byt a vyhoriet nechcem.

premyslam o krbovych kachliach, kedze krb som uz vylucil koli tym tramom..

vie mi niekto poradit?
1.jpg  
2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    Tvoj problém presne rieši vyhláška 401/2007 o technických podmienkach a požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri inštalácii a prevádzkovaní palivového spotrebiča, elektrotepelného spotrebiča a zariadenia ústredného vykurovania a pri výstavbe a používaní komína a dymovodu a o lehotách ich čistenia a vykonávania kontrol. Máš to presne nakreslené v prílohe č.2 a prílohe č.7

    Cerv17 je offline (nepripojený) Cerv17

    Cerv17
    Cize podla prilohy 7 tam tu min 10cm od komina mam, ale podla prilohy 2 by som to mal mat aj nad napojenim dymovodu do vysky 30cm nad dymovod nejaku ochrannu clonu??
    este mam jednu moznost ze ten tensi tram odrezat a spravit podperu vedla toho, ale ten hrubsi nemozem dat prec, pretoze ten nesiet strechu. mozem to potom pod nejakym 45st. uhlom odizolovat?

    864 je offline (nepripojený) 864

    864
    Neviem či to má Lier,ale Schiedel má súpravu na náhradné vyústenie dymovodu.Proste sa nevhodné vyústenie uzavrie a namontuje sa nové vyústenie vo vhodnom uhle a výške.

    Vyska napojenia (sopuch) dymovodu a aka je min vzdialenost od tramoveho stropu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.