Zavrieť

Porady

finančný manager

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má nárok finančný manager na províziu, v oblasti sprostredkovania a vybavenia úveru. Je normálne, aby si takýto človek vypýtal províziu 1.880,- eur a ešte popri tom zbabral a domotal úvery?Myslím priamo od klienta a k tomu, ešte dopredu pred vybavovaním?Okrem iného nebola, ani spísaná žiadna zmluva s takýmto agentom o sprostredkovaní úveru a teraz nastali problémy, ktoré spôsobil neodbornou prácou. Ako sa brániť aby sa ten človek, zodpovedal za svoje chyby.Tento človek je platení firmou, pri úveroch je platení bankou myslím provízne a dovolí si pýtať otvorene od ľudí na ruku, vysoké provízie a to pred svojou prácou, ktorú ešte nevie, či vôbec vykoná. Poradte mi ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lesaka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má nárok finančný manager na províziu, v oblasti sprostredkovania a vybavenia úveru. Je normálne, aby si takýto človek vypýtal províziu 1.880,- eur a ešte popri tom zbabral a domotal úvery?Myslím priamo od klienta a k tomu, ešte dopredu pred vybavovaním?Okrem iného nebola, ani spísaná žiadna zmluva s takýmto agentom o sprostredkovaní úveru a teraz nastali problémy, ktoré spôsobil neodbornou prácou. Ako sa brániť aby sa ten človek, zodpovedal za svoje chyby.Tento človek je platení firmou, pri úveroch je platení bankou myslím provízne a dovolí si pýtať otvorene od ľudí na ruku, vysoké provízie a to pred svojou prácou, ktorú ešte nevie, či vôbec vykoná. Poradte mi ďakujem.
    Napíšte sťažnosť do NBS.Ak je finančný sprostredkovateľ, tak je registrovaný v NBS a pracuje na základe licencie .On dostane províziu z banky , pokiaľ má s nimi zmluvu .Tieto služby nemôže vykonávať na základe živnostenského listu.Ak sa takto správa a NBS zváži, môžu mu odobrať licenciu .

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..odvažujem sa dúfať, že si tú províziu nezaplatila, ale hneď po tomto ozname si ho nahlásila zamestnávateľovi!!...lebo už to, že nemáš žiadnu zmluvu s ním a on pýta peniaze dopredu by mi bolo divné...
    ..treba dokázať, že (ak) si mu vyplatila peniaze dopredu,má predsa zamestnávateľa, tomu prípad predložiť a žiadať nápravu...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    podľa môjho názoru finanční sprostredkovatelia dostávajú dosť vysokú províziu od bánk, nieto aby som mu ešte niečo platil. Neviem, aký máš doklad o zaplatení.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5 Pozri príspevok
    Napíšte sťažnosť do NBS.Ak je finančný sprostredkovateľ, tak je registrovaný v NBS a pracuje na základe licencie .On dostane províziu z banky , pokiaľ má s nimi zmluvu .Tieto služby nemôže vykonávať na základe živnostenského listu.Ak sa takto správa a NBS zváži, môžu mu odobrať licenciu .
    Ešte dopíšem .....on môže pracovať sám na základe licencie , ale môže byť aj podriadeným FA...čiže pracuje pod niekym ......a ten niekto má s bankou zmluvu ....dostane vyplatenú províziu ...a potom vyplatí províziu podriadenému agentovi .Takže ešte pýtať okrem uvedeného od občana takú sumu ...hmm to je opovážlivé .

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zakon neumoznuje aby financny makler bol plateny financnou instituciou a zaroven klientom. Ak chce byt plateny klientom, musi mat od NBS maklersku licenciu. Podaj na neho staznost na NBS.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.