Zavrieť

Porady

čo robiť ak bývalý platí málo lebo nepracuje?

Dobrý deň,môj problém spočíva v tom že bývali priateľ mi platí výživné 65eúr.dohodli sme sa tak keď este dcéra navštevovala škôlku.momentálne chodí do tretej triedy na Zš ale výživné mi platí stále také isté lebo viac ako tvrdí nemá.lenže nemá preto lebo sa mu nechce zamestnať nie že by sa nemohol. Má 34rokov a odpracovaných má max.6mesiacov.jemu to tak vyhovuje lenže nám to bohužiaľ nevychádza.bývame v prenájme a terajší priatel má dve práce aby sme ako tak vyžili.viete mi prosím poradiť či mám šancu že mi zvýšia výživné keď to je takto?chcela som počkať kým sa zamestná a potom požiadať ale on sa asi nezamestna tak skoro,keď vôbec.takto mu to vyhovuje.a malej nekupuje skoro nič,jedine jeho mama a sestra.prosím poraďte.ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.10.12 at 19:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súd neposudzuje len jeho skutočný príjem. Ako sa snaží tvoj priateľ, môže sa snažiť aj on. Dieťa narástlo, potrebuje viac. Minimum je tu:

    Zákon o rodine § 62
    (3) Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona.13)

    Zákon o životnom minime § 2
    Za životné minimum fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktorých príjmy sa posudzujú podľa § 3 spoločne, sa považuje suma alebo úhrn súm
    a) 194, 58 eura mesačne, ak ide o jednu plnoletú1) fyzickú osobu,
    b) 135, 74 eura mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu,
    c) 88, 82 eura mesačne, ak ide
    1. o zaopatrené neplnoleté dieťa,
    2. o nezaopatrené dieťa.2)

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Požiadaj súd o zvýšenie, mali by ti vyhovieť. Naštuduj si, čo všetko dcéra potrebuje a čo by mala mať (kultúra, záujmové krúžky, tábory ...).
    Ďakujem za radu a nemôžu mi ho ešte znížiť?,som čítala že minimálne je okolo 20eúr,veď to je úplne hrozné.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    sisamystic Pozri príspevok
    Ďakujem za radu a nemôžu mi ho ešte znížiť?,som čítala že minimálne je okolo 20eúr,veď to je úplne hrozné.
    ..

    ..no stať sa môže všeličo, ale predsa musí z niečoho žiť, takže nejaký príjem má..musíš dokázať, že má dosť vysoký príjem na to, aby ti platil viac..aj keď nie je zamestnaný...
    ...ale pokiaľ jeho matka a sestra dievčatku kúpia niečo, tak by som to zatiaľ netýrila, skôr by som sa porozprávala s nimi o potrebách malej a vzťahu otca k dcére..a uvidíš, čo ti povedia, možno aj prezradia, či má nejaký príjem, z ktorého by mohol dať viac...
    No on žije s priateľkou ktorá pracuje,aspoň pracovala,a tá sa stará o jeho pohodlie.kým je ona v práci tak on je doma.a jeho sestra je dlhodobo v zahraničí a sem chodí občas a čo sa týka jeho mami tak tá je tiež v zahraničí.sem príde možno raz za tri týždne.nakúpi mu,zaplatí šeky-nájom atď a ide naspäť.takže bodaj by sa hrnul do práce keď mu je dobre a potrebu že malá už potrebuje viac to nemá.

    čo robiť ak bývalý platí málo lebo nepracuje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.