Zavrieť

Porady

Predcasne ukoncenie podnikania a vratenie prispevku na podnikanie z UPSVaR...

Ahojte kolegovia, rad by som Vas poprosil o radu, hlavne tych co boli v podobnej situacii... Zacal som podnikat od 1.6.2011 na ktore som dostal aj dotaciu de Minimis, prvy rok to akotak slo, avsak tento rok to islo dolu vodou. Vzhladom na vysoke naklady na prevadzku a slabu kupnu silu som zivnostenske opravnenie zrusil k 1.11.2012. Viete mi poradit ako mam dalej pokracovat, myslim ako to ohlasit UPSVaR-u, pripadne ako postupovat ? Viem, ze budem musiet vratit alikvotnu ciastku, ktoru mi vypocitaju. Dakujem za Vase prispevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Odpovedal si si sám. Choď na príslušný UPSVaR, tam ti povedia čo vydokladovať a koľko sa bude vracať.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Ako je to, prosím, ak mám založenú aktívnu živnosť a uchádzam sa o miesto v štátnej správe? Je mi jasné, že živnosť ako štátny zamestnanec nemôžem mať, ale môžem v takomto prípade ukončiť živnosť ihneď, a takisto vrátiť dotáciu na začiatok podnikania /teda alikvotnú časť, ktorú mi ÚPSVaR vypočíta?/. Nie je tam nejaký problém?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ked sa zamestnas v statnej sprave, mas 30 dni na skoncenie podnikatelskych aktivit.
    CO sa tyka dotacie - tak tam budes musiet vratit pomernu cast.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Orientačne vrátenie príspevku sa vyráta:
    suma dotácie : 24 = mesačné číslo
    mesačné číslo x počet mesiacov nepodnikania do 24 = výsledná suma vratky

    ibarc je offline (nepripojený) ibarc

    ibarc
    prosím Vás, aj ja (SZČO) mám takýto prípad. Minulý rok som začal podnikať, tento rok som ukončil živnosť a vraciam časť príspevku. V daňovom priznaní som si za minulý rok uplatnil paušálne výdavky, pričom do príjmov som si dal aj celý príspevok. A teraz, keď som v roku 2012 vrátil časť príspevku, tak ako to mám dať do priznania k dani z príjmov? Mám podať dodatočné za rok 2011? Lebo v tomto roku mám výdavky naďalej len % z príjmov, tak to by som nemal vôbec zohľadniť.????

    Prosím, poradíte?

    ibarc je offline (nepripojený) ibarc

    ibarc
    ibarc Pozri príspevok
    prosím Vás, aj ja (SZČO) mám takýto prípad. Minulý rok som začal podnikať, tento rok som ukončil živnosť a vraciam časť príspevku. V daňovom priznaní som si za minulý rok uplatnil paušálne výdavky, pričom do príjmov som si dal aj celý príspevok. A teraz, keď som v roku 2012 vrátil časť príspevku, tak ako to mám dať do priznania k dani z príjmov? Mám podať dodatočné za rok 2011? Lebo v tomto roku mám výdavky naďalej len % z príjmov, tak to by som nemal vôbec zohľadniť.????

    Prosím, poradíte?
    Prosím, poradíte?

    Predcasne ukoncenie podnikania a vratenie prispevku na podnikanie z UPSVaR...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.