Zavrieť

Porady

V com podnikat

Ahojte Poradaci,
prave sa pomalicky dostavam do takeho celkom zaujimaveho zivotneho stadia. Chcel by som zacat podnikat - ale napad/smer ktorym by sa malo moje podnikanie uberat nie a nie prijst. Momentalne pracujem v oblasti IT a platovo je to celkom zaujimave. Ale robim to uz cca 6 rokov a chcel by som sa niekde posunut. Mam dost vela roznych IT certifikacii, mal som uz aj 2 eshopy (prvy nevysiel, ale s vysledkom druheho som bol velmi spokojny (podarilo sa mi ho nakoniec po zabehnuti uspesne predat)) + zopar webov - cize mam skusenosti aj s e-marketingom (reklama, kampane a pod). Manualne sa tiez nestratim, viem robit skoro vsetko (mam za sebou 4 komplet rekonstrucie bytov (vramci rodiny)). Teraz by som sa rad od IT posunul niekam inam: chcel by som zacat nieco vyrabat, pretoze take nieco ma stale bavilo. Mam k dispozicii 2 garaze, relativne blizko pri sebe (cize v jednej by som mohol nieco vyrabat a v druhej skladovat + auto) - lenze co vyrabat (pripadne aj popri praci-mam zivnost)? Neviete ma nejako nakopnut/usmernit?
Dakujem za kazdu dobre mierenu radu.
V.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Prečo my ľudia škrabkáme to, čo nás nesvrbí?

Pokiaľ viem, IT práca je na SK nadštandardne dobre platená. A Ty to chceš vymeniť za garážovú výrobu v kríze? /už len to spojenie výroba v garáži mi asociuje akoby robiť niečo na kolene.../
Však ak máš toľko certifikácií ako vravíš, tak sa predaj v Nemecku, Rakúsku a trikrát toľko dostaneš, ale stále budeš mať ručičky s hlavou čisté.

Ale toto je fakt len môj názor a neberiem Ti ilúzie o podnikaní na Slovensku.

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
Toto je krásne na ľudskej rase. Máme peniaze, chceme slávu, máme slávu, chceme peniaze. Vždy túžime po tom, čo nemáme :-) Ťažko Ti poradiť čo robiť, keďže každý má iné záľuby a záujmy. Poviem to staré známe, rob to, čo ťa baví. Aby vstávanie do roboty bola radosť a pracovný deň bolo dobrodružstvo. Iné neviem povedať, lebo niekoho bude baviť pracovať s ľuďmi, niekoho vyrábať oceľové sekery...

voo je offline (nepripojený) voo

voo
ok, mate pravdu, zacat nieco vyrabat v "garazi" asi nieje najlepsi napad. Ale ako pisal Dantess "Aby vstávanie do roboty bola radosť a pracovný deň bolo dobrodružstvo." presne to mi prave zacalo chybat. IT je platene dobre - na to sa nestazujem. Asi som klamal, ak by som tvrdil ze mne o peniaze nejde. Len hladam nejaku zaujimavu a kreativnu alternativu - nieco comu by som sa mohol venovat napr po praci. E-shop uz asi nechcem, resp. nenasiel som zatial zaujimavy produkt, ktory by ludom chybal - mozno sa skusim zorientovat na trhu sluzieb, mozno najdem nejaku dieru, aj ked momentalne neviem ktorym smerom sa pobrat. Kazdopadne zatial vdaka

pavol54 je teraz online pavol54

pavol54
do podnikania sa púšťa a, ten čo niečo vie, ale nemá prácu b, ten čo má nápad, ale nevie ho inak uviesť do praxe len keď začne podnikať. A ty sa pýtaš naopak " poraďte niečo z čoho bude ryža"

voo je offline (nepripojený) voo

voo
pavol54 Pozri príspevok
do podnikania sa púšťa a, ten čo niečo vie, ale nemá prácu b, ten čo má nápad, ale nevie ho inak uviesť do praxe len keď začne podnikať. A ty sa pýtaš naopak " poraďte niečo z čoho bude ryža"
precitaj si moj druhy prispevok

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
On je iný prípad.
Niečo rozbehne, ak keď to ide dobre, tak to predá a zaryžuje na tom. Viď ten druhý e-shop.
Teraz hľadá ďalší nápad, ktorý potom predá.
Naposledy upravil marjankaj : 08.10.12 at 18:09

voo je offline (nepripojený) voo

voo
marjankaj Pozri príspevok
On je iný prípad.
Niečo rozbehne, ak keď ti ide dobre, tak to predá a zaryžuje na tom. Viď ten druhý e-shop.
Teraz hľadá ďalší nápad, ktorý potom predá.
ok, tak tema je vyriesena - presne si to teraz vystihol. A co ze som ho predal? Nestihal som sa tomu venovat na 100%. Zarobil som na tom - urobil som nieco zle? Podla mna nie. Na tom shope som sa naucil dost vela ako cca to na nete funguje - cize dalsie plus pre mna. Pisal som o tom ze sa praca sa pre mna stala pracou a nie zabavou. Chcem sa teraz niekam pohnut - zase robim nieco zle? Podla mna takisto nie. Neviem co ti vadi na mojom prispevku, co ked som prave ten typ a) o ktorom pisal pavol54 ale s rozdielom ze pracu mam - len zatial neviem ktorym smerom sa mam vydat - a asi mas pravdu, chciet serioznu radu a pomoc od cloveka co nepozna detaily je asi velmi naivne..
Naposledy upravil voo : 08.10.12 at 18:18
valentino4791 presne viem ocom tu pises.len nechapem ako to tu pisatelia nechapu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.