Zavrieť

Porady

Transformátor.

Dobrý večer poraďáci. Poradíte mi ako ďalej?
Syn ide podnikať. Prenajal si výrobnú halu v bývalom areáli Pľnohosp.družstva. Momentálne je
v tomto areáli iba jeden nájomník.(volajme ho Jano) Ten vzhľadom k tomu že je sám podnikateľ v reáli , na vlastné náklady menil
transformátor s menšou kapacitou aby mal menšie poplatky.(Ten pôvodný, čiže družstevný má schovaný v garáži) Teraz syn, ako ďalší nájomca
sa chce pripojiť na odber el. energie z trafostanice, ktorá je majetkom PD. Ale Jano od neho
žiada aby mu zaplatil 1 000,-€, ( polovica z ceny transformátora. /
Vlastník trafostanice, čiže PD, pri uzatváraní zmluvy o nájme nás na túto skutočnosť neupozornil,
tak si myslím že PD o tejto výmene ani nevie. Janovi sme navrhli že mu budeme teda tú čiastku
splácať mesačne ale on s tým nesúhlasí. Poraďte mi prosím, či môže túto vec nejako napadnúť
alebo aké môžu z toho byť právne dôsledky?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Transformátor je Janovo vlastníctvo. Ak mu zaplatíte 1/2, stanete sa podielovými spoluvlastníkmi veci - žiadajte doklad.
    Ak sa chcete napojiť na trafostanicu družstva ako jeho nájomca, obrátte sa na družstvo, aby vám to umožnilo.
    Jano v podstate vec družstva nezmenil, len užíva svoju - to si mohol dovoliť ako jediný nájomca. Vám ako druhému nájomcovi musí družstvo odovzdať vec nájmu v užívaniaschopnom stave. Čiže, ak to družstvu doteraz nevadilo, teraz mu zámena predmetu nájme už vadiť bude.

    romato je offline (nepripojený) romato

    romato
    Ahoj Mária 27. Mám nový problém.Vieš mi poradiť? S Janom sme sa dohodli že mu polovicu z ceny transformátora budeme
    splácať. Firma sa rozbieha,elektrárne nás pripojili ako nového účastníka, začali sme pracovať a Jano prišiel s oznamom že končí
    s podnikaním a máme mu zaplatiť celú sumu transformátora lebo si ho zoberie.
    Ak sa nedohodneme / momentálne takú sumu nemáme, práve sme začali a stále do niečoho treba investovať), predpokladám
    že odpojenie transformátora môžu vykonať len elektrárne. Môžu tak spraviť aj bez nášho súhlasu? Len tak nás odstrihnúť od
    elektriny? POraďte mi prosím akoby ste to riešili ? Ja som už z toho na nervy!!!

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    romato Pozri príspevok
    Dobrý večer poraďáci. Poradíte mi ako ďalej?
    Syn ide podnikať. Prenajal si výrobnú halu v bývalom areáli Pľnohosp.družstva. Momentálne je
    v tomto areáli iba jeden nájomník.(volajme ho Jano) Ten vzhľadom k tomu že je sám podnikateľ v reáli , na vlastné náklady menil
    transformátor s menšou kapacitou aby mal menšie poplatky.(Ten pôvodný, čiže družstevný má schovaný v garáži) Teraz syn, ako ďalší nájomca
    sa chce pripojiť na odber el. energie z trafostanice, ktorá je majetkom PD. Ale Jano od neho
    žiada aby mu zaplatil 1 000,-€, ( polovica z ceny transformátora. /
    Vlastník trafostanice, čiže PD, pri uzatváraní zmluvy o nájme nás na túto skutočnosť neupozornil,
    tak si myslím že PD o tejto výmene ani nevie. Janovi sme navrhli že mu budeme teda tú čiastku
    splácať mesačne ale on s tým nesúhlasí. Poraďte mi prosím, či môže túto vec nejako napadnúť
    alebo aké môžu z toho byť právne dôsledky?
    ďakujem.
    Už si urobil chybu, že si sa s niekym vôbec bavil o akomsi transformátory. Pomáhal som preniesť známeho firmu do prenajatého areálu tiež pol.družstva. Keď sme sa začali sťahovať úž sme boli pripojený na odber el. aj vody. Vôbec nás nezaujíma kde má aké transformátory. Hodiny máme my, urobí odpočet a my zaplatíme.
    Mal si požiadať družstvo aby ťa zapojili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.