Zavrieť

Porady

Zrieknutie sa dietata.

Dobrý deň chcel by som sa opýtať ako funguje zrieknutie sa dieťaťa. Ak sa rodič dieťaťa zriekne musí si naďalej plniť vyživovaciu povinnosť, keď dieťa študuje na VŠ ale už býva samostatne. Ake papiere k tomu treba??
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zrieknuť dieťaťa sa môže matka po pôrode,ale neviem o tom,žeby sa to dalo urobiť s dospelým človekom,študentom,a iba preto,že mu nechceš platiť VŠ
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vlastneho dietata sa zriekne len totalny PAKO:
2 0
Frando Frando

Frando je offline (nepripojený) Frando

Ja sa pytam len preto lebo som pocul, ze tak ludia ktory si to nezasluzili dostali stipendia od statu tak preto sa pytam ci je to mozne
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Vo svojom živote som už zažila veľa, aj to, že vlastný rodič nemal záujem o svoje dieťa a napriek tomu posielal výživné, i s krkavcami, ktorí si neplnili ani toto, ale aby sa niekto zriekol dospelého vlastného dieťaťa ešte nie... Nebolí ťa ani to, že nikdy nespoznáš vlastné vnúčatá? Alebo ti tak veľmi vlastné dieťa ublížilo, že nerešpektuješ zákony rodiča a dieťaťa, nie tie z právnej stránky, ale tie obyčajné ľudské vo vzťahu otec a syn, či dcéra? Ľutujem ťa, nikdy si nepoznal lásku, inak by si nikdy nerozmýšľal nad takýmto rozhodnutím. Je mi do plaču, tak veľmi ľutujem tvoje dieťa, že má takéhoto rodiča...
0 0
Frando Frando

Frando je offline (nepripojený) Frando

Ja sam dieta este nemam len ma to zauimalo ci moze nieco take sud odklepnut alebo podobny organ.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna bytaka vec nenapadla, ani keby som deti nemala!!...
Ci je lepsie byt zrieknute decko a mat soc. stipko na skole?
1 0
Frando Frando

Frando je offline (nepripojený) Frando

Ja som touto otazkou nemyslel ziadne moralne hladisko len, co som pocul, ze ako ludia obchadzaju tento tento system sam studujem pravo a preto ma to zaujalo ci nieco take existuje alebo to nemusi sa to volat zrieknutie to len mna napadlo ako najvystiznejsi vyraz
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Vlasti sploditeľ mojej druhorodenej jaksi obmedzil styk len na splátky výživného aj to prostredníctvom exekútora. A to je v zákone o rodine nejaký "múdry" paragraf, že ja som povinná informovať otca dieťaťa - no tudle - nudle- môže ma akurát tak ..... aj súd aj sploditeľ. Len pre doplnenie: cudzí chlap jej dopraje viac lásky a pozornosti.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Frando rieši sociálne štipendium nejakým, nekalným spôsobom......ale zabudol, že ho Čaplovič novelizáciou Vyhlášky z MŠ predbehol.......

preštuduj si Vyhlášky, ich aktualizáciu a potom sa zariaď......
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kto studuje pravo, snad by mal v tomto ohlade mat viac vedomosti, ako my laici tu na porade.

Tak porad ty nam, ako to vlastne je.
0 0
Frando Frando

Frando je offline (nepripojený) Frando

Uprimne povedane pred tou zmenou vyhlasky stacilo na niektorych skolach zmenit pobyt a davali stipko jedna rodost ine skoly si dali zasa vacsi pozor ale to o com pisem som pocul ze robia teraz ale je mi to nejake divne cele to tzv zroeknutie bud si niekto iba vymyslal alebo newem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Frando Pozri príspevok
Uprimne povedane pred tou zmenou vyhlasky stacilo na niektorych skolach zmenit pobyt a davali stipko jedna rodost ine skoly si dali zasa vacsi pozor ale to o com pisem som pocul ze robia teraz ale je mi to nejake divne cele to tzv zroeknutie bud si niekto iba vymyslal alebo newem
pokiaľ viem, chodilo to tak, že si študent vyžiadal zo súdu výživné na seba od otca i od matky.....teraz platí, že rozhodnutia súdov sú akceptované iba v prípade, že rodičia sú rozvedení, resp. do príjmu sa nebude počítať príjem rodičov, kt. sú rozvedení.......takto som to mala vysvetlené.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Frando Pozri príspevok
Uprimne povedane pred tou zmenou vyhlasky stacilo na niektorych skolach zmenit pobyt a davali stipko jedna rodost ine skoly si dali zasa vacsi pozor ale to o com pisem som pocul ze robia teraz ale je mi to nejake divne cele to tzv zroeknutie bud si niekto iba vymyslal alebo newem

jasne na pravnickej v KE to bolo bezne. Konecne, ze to sprisnili, deti, co to potrebuju nedostali, pre par eur navyse, spekulanti hej. Opytaj sa na studijnom, ved ti poradia.-)
4 0
Frando Frando

Frando je offline (nepripojený) Frando

Mila123 Pozri príspevok
pokiaľ viem, chodilo to tak, že si študent vyžiadal zo súdu výživné na seba od otca i od matky.....teraz platí, že rozhodnutia súdov sú akceptované iba v prípade, že rodičia sú rozvedení, resp. do príjmu sa nebude počítať príjem rodičov, kt. sú rozvedení.......takto som to mala vysvetlené.....
No a teraz vraj aby sa to obyslo tak sa pouziva to "vzdatie sa" dietata newem ci to mam chapat ako pri vydedeni ze zivot dietata sa nestotoznuje s dobrymi mravmi a tym padom sa o neho nemusia starat alebo nieco take.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Frando Pozri príspevok
No a teraz vraj aby sa to obyslo tak sa pouziva to "vzdatie sa" dietata newem ci to mam chapat ako pri vydedeni ze zivot dietata sa nestotoznuje s dobrymi mravmi a tym padom sa o neho nemusia starat alebo nieco take.
Frando, čo si mal na maturite zo SJ? robíš hrúbky!!!!!!!
tak to nechám na právnikov......
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Frando Pozri príspevok
No a teraz vraj aby sa to obyslo tak sa pouziva to "vzdatie sa" dietata newem ci to mam chapat ako pri vydedeni ze zivot dietata sa nestotoznuje s dobrymi mravmi a tym padom sa o neho nemusia starat alebo nieco take.

Ved pisem, opytaj sa na studijnom.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alaya1 Pozri príspevok
Ved pisem, opytaj sa na studijnom.
Frabdo chcel vedieť názor z tadeto, na študijnom také info nedostane.....veď je to podvod, nie????
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mila123 Pozri príspevok
Frabdo chcel vedieť názor z tadeto, na študijnom také info nedostane.....veď je to podvod, nie????

Ved prave preto ho tam posielam, aby vedeli oni, co za novinky su zase v obehu. je mi z toho zle.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Frando Pozri príspevok
Ja som touto otazkou nemyslel ziadne moralne hladisko len, co som pocul, ze ako ludia obchadzaju tento tento system sam studujem pravo a preto ma to zaujalo ci nieco take existuje alebo to nemusi sa to volat zrieknutie to len mna napadlo ako najvystiznejsi vyraz
Mila123 Pozri príspevok
Frabdo chcel vedieť názor z tadeto, na študijnom také info nedostane.....veď je to podvod, nie????
...a potom sa jeden čuduje , že čo za exoti vychádzajú z fakulty práva a následne ojedrbávajú nevedomých ...

Len sa ešte opýtam , kto je nevedomý ???



...kua , nuž nie zbytočne som toho názoru , aby sa za štúdium na všetkých vysokých školách spoplatňovalo ...
Potom nech si idú s tými " vedomosťami " šíry sveta kraj ...a nie ako doteraz - vyštuduje v podstate zadarmo a zdrhne dakde za lepším ...
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

no, vystuduje este aj so socialnym stipkom, hoci ma matku, otca, mozno zazobanych, ale co uz- zriekli sa ho!!
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať