Zavrieť

Porady

ako zaslat ponuku na databazu firiem z netu aby to nebol spam

dravim Vas, chcem poziadat o radu, ako sa vyhnut spamovaniu ked chcem zaslat ponuku na oslovenie firiem z databazi z internetu a chcem sa vyhnut spamovaniu.
Vyziadanie suhlasu na zasielanie ponuk je vylucene. jedna sa o zaslanie ponuky prvotnej, na nadviazanie kontaktu.
dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    neviem ako je to z hladiska zakona, povedal by som ze to je obvykle na hrane alebo za nou Ale ak to uz posielat tak si dobre premysliet co clovek napise, aby ten mail nejak slusne vyzeral, aby bola moznost sa odhlasit, vystupovat slusne a pisat len raz...
    Osobne nemam rad ked dostanem nejaku ponuku niekolko krat, s chybami a pod. ak pride slusna ponuka s ospravedlnenim a pride len raz tak to beriem a nemam problem. A s moznostou odhlasenia. Nedavno mi prisla jedna asi 4x, link na odhlasenie nefunkcny... mal som chut to hned riesit Nehovoriac o tom ze s takou firmou asi spolupracovat nebudem..

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    seriozna firma posle jeden informativny email, kvalitne spracovany, bez gramatickych chyb a slusne si vyziadaju suhlas na zasielanie dalsich emailov - ak ho nedam, tak ma neotravuju dalsimi

    emaily typu, ze vraj som sa niekde registrovala a ze ked nechcem tak mam kliknut na nejaky link alebo odpisat ze si nezelam zasielat maily .... no preco by som mala klikat na nejake nezname linky? preco ma nutia sa "odregistrovat" ked som tieto firemne adresy nikde neregistrovala?
    - taketo maily automaticky idu do spamoveho kosa a blokujem tieto adresy

    lstulajter je offline (nepripojený) lstulajter

    lstulajter
    Spam ma dve roviny:
    1; Prva je legislativna, tam by som az taky problem nevidel. Zákon o reklame (§3) síce hovorí jasne

    • (7) Reklama sa nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy.

    ale do zákona o elektronických komunikáciách (§62) sa dostal odsek, ktorý toto znenie zmierňuje:

    • (2) Na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ účastníkovi alebo užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom, pričom tento súhlas musí byť preukázateľný. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať.
    • ...
    • (4) Odsek 2 sa vzťahuje na účastníkov a užívateľov, ktorí sú fyzickými osobami.

    2; Druha vec je, ako to bude vnimat adresat, ci ho ponuka zaujme, ci ju bez zaujmu zmaze, alebo ho dokonca tak nastvete, ze sa Vasim zakaznikom nikdy nestane. Na to si treba dat velky pozor.
    Ak to ma byt 73. tisica ponuka na chudnutie alebo nejake podobne bullshity, ani to neskusaj.

    Ak posles cielene, rozumne vybranemu moznemu zakaznikovi ponuku jasnych sluzieb alebo produktov, urcite sa neurazi, v najhorsom len zmaze bez citania. Ale naozaj inteligentny email, opat nie "lacne-tonery.biz"...
    osobne si myslím že ked tomu das hlavu a pätu, bude to dobre vyzerat a "predas" im dobru myslienku tak ta podporia a nebudu to brat ako spam...moja skusnosť je ze odozva je dobra aj co sa tyka takejto formy komunikacie ak siris prinosnu myslienku a prejavis v nich ochotu spolupracovať a zaujmes niecim co skutnocne dava zmysel...urcite chod do toho, ale prijatelnou fromou.

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    mal by si používať "serióznu" (firemnú) doménu. Nie nejakú email marketing commerce, phpmailer a pod. takéto domény idú na 99.9% do spamu. A mail formulovať čo najviac osobne na oslovenú firmu (vrátane hlavičky), aby bolo jasné že si nenabúchal 200k majlov, veď sa už niekto chytí.

    ako zaslat ponuku na databazu firiem z netu aby to nebol spam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.