Zavrieť

Porady

pozastavenie energií

prosím vás chcem vedieť či je mozné niečo také ako pozastavenie,alebo dočasne prerušenie vody,elektriky,plynu,smetí....
ide o to,ze na 1 rok odchádzam preč,nechcem teda platiť zálohové faktúry za energie ktoré nepouzívam,ale zároven ich nechcem ani úplne odhlásiť. dá sa to neako prerušiť a potom znova zaviesť bez toho aby som platila znovuzapojenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nokia007 Pozri príspevok
    prosím vás chcem vedieť či je mozné niečo také ako pozastavenie,alebo dočasne prerušenie vody,elektriky,plynu,smetí....
    ide o to,ze na 1 rok odchádzam preč,nechcem teda platiť zálohové faktúry za energie ktoré nepouzívam,ale zároven ich nechcem ani úplne odhlásiť. dá sa to neako prerušiť a potom znova zaviesť bez toho aby som platila znovuzapojenie?
    nebudes platit za to co nevyuzivas, ved ked spotreba = 0, variabilna zlozka ceny = 0 ...
    budes platit len fixnu zlozku ceny, co je pochopitelne ked ostanes pripojeny ... neda sa to spravit tak aby si bol aj pripojeny, aj odpojeny ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nokia007 Pozri príspevok
    prosím vás chcem vedieť či je mozné niečo také ako pozastavenie,alebo dočasne prerušenie vody,elektriky,plynu,smetí....
    ide o to,ze na 1 rok odchádzam preč,nechcem teda platiť zálohové faktúry za energie ktoré nepouzívam,ale zároven ich nechcem ani úplne odhlásiť. dá sa to neako prerušiť a potom znova zaviesť bez toho aby som platila znovuzapojenie?
    bubkoch Pozri príspevok
    nebudes platit za to co nevyuzivas, ved ked spotreba = 0, variabilna zlozka ceny = 0 ...
    budes platit len fixnu zlozku ceny, co je pochopitelne ked ostanes pripojeny ... neda sa to spravit tak aby si bol aj pripojeny, aj odpojeny ...
    ...snáď doplním ...

    Dalo by sa prípadne upraviť zálohové platby na tú najnižšiu možnú sadzbu ...ale to sa najlepšie dozvieš u dodávateľa jednotlivého média...

    Ale ako bubkoch vraví ... nedá sa to tak , ako si to predstavuješ ...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    odporúčam Ti znížiť preddavkové platby o 80% a nechať cez zimu aspoň temperovať radiátory (aj keď nebudeš v byte).

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Platili sme vysoké zálohové platby za elektrinu, nakoľko sme mali elektrické vykurovanie. V júli sme ale prerobili kúrenie na pevné palivo a v auguste nám prišlo vyúčtovanie. Hneď na to som listom požiadala dodávateľa o zníženie preddavkových platieb a napísala som aj dôvod/že elektrinu nebudem na vykurovanie využívať vôbec/. Odmietli mi to v plnom rozsahu a dokonca mi platby na základe vyúčtovania zvýšili a budem to musieť platiť až do budúceho vyúčtovania - čiže celý rok. Vraj výška preddavku sa určuje len na základe vyúčtovania.
    Asi to ale závisí od dodávateľa, takže sa treba informovať tam.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ivustek
    Hneď na to som listom požiadala dodávateľa o zníženie preddavkových platieb a napísala som aj dôvod/že elektrinu nebudem na vykurovanie využívať vôbec/.
    Chyba! Nie žiadať o zníženie záloh, ale o úpravu tarify. Doteraz ste iste mali tarifu DD5 - teraz sa istotne tá tarifa tým, že nevykurujete elektrinou, zmenila asi na DD2.
    Pozri si stránku distribútora elektriny a preštuduj "tarify".
    Tým, že si žiadala len zmenu záloh, ich to nepohne, ale zmena tarify - už musí byť odpočet, nakoľko sa všetko mení.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    misoft Pozri príspevok
    Chyba! Nie žiadať o zníženie záloh, ale o úpravu tarify. Doteraz ste iste mali tarifu DD5 - teraz sa istotne tá tarifa tým, že nevykurujete elektrinou, zmenila asi na DD2.
    Pozri si stránku distribútora elektriny a preštuduj "tarify".
    Tým, že si žiadala len zmenu záloh, ich to nepohne, ale zmena tarify - už musí byť odpočet, nakoľko sa všetko mení.
    Presne tak, dá sa to zmenou tarify, ale tú som meniť nechcela.Horko-ťažko sme ju dostali a nie je isté, že ju už nebudem potrebovať za 2-3 roky. Aj keď som si vedomá, že v inej tarife by to teraz vyšlo o niečo lacnejšie.

    pozastavenie energií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.