Zavrieť

Porady

alimenty

dobrý deň prosila by som o radu alebo pomoc môj brat obdržal terstný príkaz na nástup do väzenia za neplatenie alimentov ( prebehol samosúd) všetko sme teraz vyplatili a máme ešte napísať odvolanie alebo niečo také prosím pomôžete mi ? ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Dagmara0807 Pozri príspevok
ale trestný príkaz neprišiel s ešte nástupným dátumom a brat sa odvolal v zákonnéj lehote a v tejto lehote vyplatil podlžnosť takže ešte to je v odvolávacej lehote
Ja som mala pocit, že už prišiel, aspoň tak to z Vášho zadania vyplýva.
Ja si osobne myslím, že najlepšie sa obrátiť na právnika, ktorý má skúsenosť a nie takto cez internet.Niekedy sa tieto veci oplatia riešiť právnou cestou , najmä v takej záležitosti, v akej sa ocitol brat.Možno sa Vám niekto vyjadrí z oblasti práva .
Takže držím všetkých päť .

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
môj laický pohľad......

myslím si, že účinná ľútosť nepomôže......odporúčam zbaliť si 5 najnevyhnutnejších švestiek a ísť do zariadenia na výkon trestu odňatia slobody......

Dagmara0807 je offline (nepripojený) Dagmara0807

Dagmara0807
Mila123 Pozri príspevok
môj laický pohľad......

myslím si, že účinná ľútosť nepomôže......odporúčam zbaliť si 5 najnevyhnutnejších švestiek a ísť do zariadenia na výkon trestu odňatia slobody......

Prepáčte na laický názor som sa nepýtala

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Dagmara0807 Pozri príspevok
Prepáčte na laický názor som sa nepýtala
A aký názor čakáte , ak už raz je Trestný príkaz ? Jedine nastúpiť, nakoľko už bolo asi neskoro poplatiť všetko.Trestnému príkazu k nástupu, asi predchádzala podmienka.
Naposledy upravil Zita5 : 22.10.12 at 11:33

Dagmara0807 je offline (nepripojený) Dagmara0807

Dagmara0807
ale trestný príkaz neprišiel s ešte nástupným dátumom a brat sa odvolal v zákonnéj lehote a v tejto lehote vyplatil podlžnosť takže ešte to je v odvolávacej lehote

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Dagmara0807 Pozri príspevok
ale trestný príkaz neprišiel s ešte nástupným dátumom a brat sa odvolal v zákonnéj lehote a v tejto lehote vyplatil podlžnosť takže ešte to je v odvolávacej lehote
ešte jeden laický názor.....zaplaťte si dobrého právnika....

draik je offline (nepripojený) draik

draik
V rámci podania odporu voči trestnému rozkazu mu zostáva možnosť uhrať to na účinnú ľútosť s tým, že zanedbanie jeho povinnosti nepriaznivo neovplyvnilo dieťa.

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

GabiZ
Súhlasím s draik-om, ak je podaný odpor voči trestnému rozkazu a teda nie je právoplatný, je ešte možnosť pokúsiť sa využiť účinnú ľútosť, nakoľko ak sú splnené podmienky spojené so zaplatením výživného je vždy účinkom, ktorý pri splnení podmienok § 86 písm. a/ Tr. zák. zákon preferuje pred trestnoprávnou represiou.

Ak som hovorila o právoplatnosti rozsudku tak preto, že podľa § 7 ods. 1 Zák. 475/2005 Z.z. o výkone trestu..... "Odsúdeného možno prijať na výkon trestu len na základe právoplatného rozsudku súdu, ak sa preukáže jeho totožnosť a príslušný súd vydal nariadenie výkonu trestu...."
Určite by som sa však obrátila na právnika. Je dôležité poznať celý priebeh procesu, lebo pri výživnom sa môže uložiť aj podmienečný trest, kedy v skúšobnej dobe môže obvinený zaplatiť dlžné výživné a samozrejme platiť ďalej určené výživné. Treba zistiť aký bol dôvod súdu vydať rovno trestný rozkaz na nástup na výkon trestu, prečo bolo rozhodnuté na neverejnom zasadnutí a pod. Z takto Vami popísanej skutočnosti sa teda nedá jednoznačne popísať postup, aký by bol v tomto prípade vhodný, preto som odporúčala obrátiť sa radšej na právnika, ktorý túto záležitosť priamo z preskúmania veci posúdi a vyjadrí sa, čo sa v predmetnej veci ešte dá urobiť.

Dagmara0807 je offline (nepripojený) Dagmara0807

Dagmara0807
ďakujem moc za radu už sa brat kontatoval s právnikom tak dúfam že sa to dá do poriadku a brat z ex dostanú rozum a brat sa poučil
GabiZ ...držím palce!

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.