Zavrieť

Porady

Ako by ste riešili keby učiteľka ponížila vaše dieťa pred ostatnými žiakmi?

Dcéra chodí od septembra na tanečný krúžok.Rada tancuje.Chodila na krúžok aj pred dvomi rokmi ale k inej učiteľke a tá ju chválila,že má talent,čo bolo vidieť aj na súťaži kde skončila na 4.mieste.No po dvoch rokoch pauzy sa znova prihlásila na tanečný no je iná učiteľka.Tá povedala mojej 12 ročnej dcére(potvrdili mi to aj jej spolužiačky):,,Valika,nehnevaj sa ale musím ťa vyhodiť,nemáš žiadny talent,tancuješ ako medveď" Zajtra sa chystám do školy za ňou no bojím sa,že vybuchnem a poviem jej svoje,je mladšia odo mňa o 4 roky a keď niekto uráža moje deti som schopná to vrátiť aj s úrokami aj keď viem,že by som nemala.Veď tanečný krúžok je na to aby sa tam naučili tancovať.Je síce pravda,že dcéra za tie dva roky čo nechodila na tanečný vyrástla na 169cm ale to neznamená,že ju učiteľka takto môže ponížiť a pred 13 žiakmi.
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

lol, dalsi premuderly rodic co si mysli ze ma doma genia a neda naň dopustit ...
ponizila ... urazila ... trochu prisilne slova nemyslis ? hm, nemyslis ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Keby hned tancovala ako medved, tak ju nema co vyhadzovat.
Kruzok nie je vyberovy predmet, kruzok je zaujmova cinnost, tam si nevybera deti podla talentu.
To by som jej vytkla, a upozornila ju na netaktne spravanie ...
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bubkoch Pozri príspevok
lol, dalsi premuderly rodic co si mysli ze ma doma genia a neda naň dopustit ...
ponizila ... urazila ... trochu prisilne slova nemyslis ? hm, nemyslis ...
potom utvrdia deti v to aké sú šikovné sa prihlásia do rôznych druhov TV súťaží, a ked ich tam pod čiernu zem zotrú tak je zle nedobre.... poprípade na smiech celej SR
1 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
nejde o to či je génius alebo nie ale o správanie učiteľky..slušne ale dôrazne, dôrazne, by som jej vysvetlila že jej správanie bolo vysoko netaktné, keby just tancovala ako medveď, nemá právo to takto podať, duša 12 ročnej pubertiačky to môže vziať veľmi vážne, a môže celý život sa ta tým zaoberať...aj takáto blbosť môže vyvolať rôzne komplexy, anorexie a pod...nezabudla by som dodať, že ak to bude mať nejaký dopad, vyvodím z toho dôsledky...a každopádne by som dcéru prehlásila inde na krúžok ak je to možné
1 0
Danielka1982 Danielka1982

Danielka1982 je offline (nepripojený) Danielka1982

Nemyslím,že som premudrely rodič ani nemám doma génia ale jej tanečné výsledky z pred dvoch rokov značia niečo iné ako tvrdí táto nová učiteľka.Jednoznačne to nemala takto riešiť pred všetkými žiakmi...Ostali z toho následky ako to,že dcére sa teraz vysmieva polovica školy.Dcére nevadí to,že nemôže chodiť na tanečný ale to,že sa jej vysmievajú v škole.Ak si učiteľka myslí,že je dcéra nemotorná tak jej to mala vysvetliť v súkromí.Bubkoch asi nemáš deti,keď to nevieš pochopiť...Ja som tu žiadala o radu a nie o názory tvojho typu.
5 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Danielka1982 Pozri príspevok
Dcéra chodí od septembra na tanečný krúžok.Rada tancuje.Chodila na krúžok aj pred dvomi rokmi ale k inej učiteľke a tá ju chválila,že má talent,čo bolo vidieť aj na súťaži kde skončila na 4.mieste.No po dvoch rokoch pauzy sa znova prihlásila na tanečný no je iná učiteľka.Tá povedala mojej 12 ročnej dcére(potvrdili mi to aj jej spolužiačky):,,Valika,nehnevaj sa ale musím ťa vyhodiť,nemáš žiadny talent,tancuješ ako medveď" Zajtra sa chystám do školy za ňou no bojím sa,že vybuchnem a poviem jej svoje,je mladšia odo mňa o 4 roky a keď niekto uráža moje deti som schopná to vrátiť aj s úrokami aj keď viem,že by som nemala.Veď tanečný krúžok je na to aby sa tam naučili tancovať.Je síce pravda,že dcéra za tie dva roky čo nechodila na tanečný vyrástla na 169cm ale to neznamená,že ju učiteľka takto môže ponížiť a pred 13 žiakmi.
Určite jej to nemala takto povedať a ešte k tomu pred žiakmi. A vôbec ju nemá čo vyhadzovať, keď ide "len" o krúžok. Mala sa radšej stretnúť s Tebou ako matkou a porozprávať sa o tom.
Ak s ňou budeš hovoriť, tak opatrne. Lebo vieš ako to chodí, môže si na Tvoju dcéru zasadnúť, alebo sa pridajú aj ďalšie jej kolegyne (do kuchyne zborovne nevidíš...).
2 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

bubkoch: to ako keby tvoje dieťa malo problémy na matematiku, podľa teba to oprávňuje pedagóga povedať pred celou triedou.... "Jáááj Jožko/Ferko/Lucka ty si ale hlúpy z tej matematiky." A poslala ho naspäť si sadnúť s tým, že ho následne už ignorovala. Ak by Ti to nevadilo si divný, ak hej tak si podľa Tvojej logiky rodič mudrlant, ktorý si myslí, že má dieťa génia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

MarcoM Pozri príspevok
bubkoch: to ako keby tvoje dieťa malo problémy na matematiku, podľa teba to oprávňuje pedagóga povedať pred celou triedou.... "Jáááj Jožko/Ferko/Lucka ty si ale hlúpy z tej matematiky." A poslala ho naspäť si sadnúť s tým, že ho následne už ignorovala. Ak by Ti to nevadilo si divný, ak hej tak si podľa Tvojej logiky rodič mudrlant, ktorý si myslí, že má dieťa génia.
prepáč, ale matematika je niečo iné ako tanečný krúžok....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...talent z pred dvoch rokov, s ktorým sa nič nerobilo - vyprchal.....

môj vlastný príklad - na krúžku na ZŠ - odozvy aké zvláštne dieťa, talentované - prihlásila som sa do "Slniečka" - profesionálny dirigent - už som bola úplný priemer ako pár desiatok ďalších detí, čo tam chodilo.... Po nejakej dobe som už do Slniečka nemohla chodiť (nemal ma tam kto vodiť a vzhľadom na dopravnú situáciu som sama nemohla -podchod ešte len stavali). Keď podchod dokončili, išla som znova na konkurz (nebral sa ohľad na to, že už som voľakedy chodila) - a neprešla som. Dirigent ma zvozil pod čiernu zem a bolo vymaľované. Skončila som v speváckom krúžku v škole a spievam si v sprche a s prachovkou a s vysávačom v ruke :-)
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...tvoja dcéra sa nemá za čo hanbiť a ak sa jej posmieva polovica školy(mimochodom, to tolko ich chodí na tanečný?), tak vždy môže nahlas povedať, že ona už niečo v tanci dokázala, kdežto iní sa ani nepokúsili!..tak nech sa smejú potom,keď prejdú tým, čím prešla ona pred dvomi rokmi!..lebo decká sa vysmievajú vždy len zo závisti, že niekto má niečo, čo oni nie, čo nedokážu, nevedia..
..a čo sa týka učiteľky, ju nerieš osobne, ak si prudšia povaha..má predsa nadriadených...môžeš podať sťažnosť za neprimerané chovanie voči dcére(( ak by to šlo do krajnosti,aj trestné oznámenie za poškodenie dobrého mena tvojej dcéry môžeš podať)..a konieckoncov, ty jej tiež môžeš urobiť meno tým, že si dcéru od nej zobrala, lebo je nemehlo...je to nejaká špičková umelkyňa, či čo?....reči sa šíria veľmi rýchlo!...
3 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

tak ja som nikde neobhajoval ucitelku, urcite vhodnejsie riesenie bolo povedat ziacke medzi 4 ocami ze sa na tanecnu nehodi ...
narazal som na to ze co teraz ako rodic chysta, ako nejaku vojnu, co chce teraz ona pourazat ucitelku, alebo ju zalovat, stazovat sa po uradoch alebo co ? vdaka takym premudrelym rodicom aby sa ucitel bal cokolvek ziakovi povedat a tie rozmaznane decka, co poznaju len svoje prava ale nie povinnosti, maju hned zo vsetkeho traumu ... tak sa jej niektori smeju, no a co ? vzdy to tak na skolach bolo, a tí rozumnejsi sa nad to dokazali povzniest, ked im to rodic vedel vysvetlit
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Môj názor : NIKTO nemá právo ponižovať iného, všetci sme jedineční a treba v každom hľadať to výnimočné, to dobré a rozvíjať to menej dobré.
Jedna neuvážená veta, môže dieťa poznamenať na celý život. Ale o tom by sa dali písať knihy...............
9 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Tak či tak, či už má dcéra talent na tancovanie alebo nie, nebolo to od učiteľky citlivé jej to takto dať najavo. Chápem, že chce s deťmi chodiť na súťaže a preto si vyberá tých nadanejších. To je podobné, ako keby ste prihlásili hudobný antitalent na klavír - bolo by to trápenie pre dieťa aj pre učiteľku (aj keby si to rodič vydupal a tie hodiny by dieťaťu platil). Tak načo sa vnucovať? Možno dcéra fakt nemá už také koordinované pohyby ako pred 2 rokmi, keď píšeš, že sa vytiahla. V tomto období je určite na všetko, čo sa týka jej "telesnej schránky" citlivá. Treba jej to rozumne vysvetliť, že to možno nemá zmysel alebo že nájdete nejaký iný vhodný krúžok (možno sa hodí na iný druh tancov - napr. hip-hop) trebárs nie na škole ale niekde v meste.
S učiteľkou by som sa porozprávala už len z toho dôvodu, aby vedela, čo spôsobila. Možno si to ani neuvedomuje (neviem, či má deti). Prípadne by som zašla najprv za triednou učiteľkou.
3 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

lujza.j Pozri príspevok
prepáč, ale matematika je niečo iné ako tanečný krúžok....
Je, ale princíp je rovnaký. Zhadzovať dieťa za jeho nedostatky (za ktoré niekedy ani nemôže) je neprofesionálne.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ako je to teraz s kruzkami? robia sa nejake vstupne testy, su urcene kriteria? - ak nie, tak pani ucitelka nech uci - a na konci roka ukaze vysledok svojej prace
dalsia vec - kruzky su zadarmo alebo ich rodic plati? - ak plati rodic (alebo stat - vzdelavaci poukaz ci co to teraz je) tak plati to iste - pani ucitelka nech uci a ukaze vysledky svojej prace

toto by som si v klude s pani ucitelkou vydiskutovala, dcera ak by mala zaujem, by do kruzku nadalej chodila ... v pripade dalsich "poznamok" pani ucitelky, by som to uz riesila s jej nadriadenym
3 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

lujza.j Pozri príspevok
prepáč, ale matematika je niečo iné ako tanečný krúžok....
Prečo? Môžem to zameniť za chémiu/fyziku/biológiu/informatiku? Nič to nemení na tom, že pedagóg sa takto správať nemá. Pche a aj toto chce mať vyšší plat. Smiešne.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Súhlasím, správanie p. učiteľky bolo naozaj nevhodné.
Ale nemala by si ísť do školy už vopred rozzúrená a v bojovej nálade, lebo ak treba vyriešiť akýkoľvek problém, je to vždy na škodu veci. Skús jej pokojne vysvetliť, že by si rada poznala dôvody a zákulisie celého incidentu, lebo dcéra je nešťastná, deti sa jej smejú a ona to ťažko znáša, a že si myslíš, že p. učiteľka nemala povedať svoj názor takým spôsobom a ešte aj pred deťmi atď.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

MarcoM Pozri príspevok
Prečo? Môžem to zameniť za chémiu/fyziku/biológiu/informatiku? Nič to nemení na tom, že pedagóg sa takto správať nemá. Pche a aj toto chce mať vyšší plat. Smiešne.
OK..nemá, ale zas netreba byť zbytočne precitlivelý......nebudem zbytočne decku mastiť ego ked na niečo nemá.......aj ked je to moje decko...
možná pravda sa priamo do očí ťažko počúva....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lujza.j Pozri príspevok
OK..nemá, ale zas netreba byť zbytočne precitlivelý......nebudem zbytočne decku mastiť ego ked na niečo nemá.......aj ked je to moje decko...
možná pravda sa priamo do očí ťažko počúva....
luji, ja tiez nie som za zbytocne mastenie ega, moje decko chodilo na kruzky na ktore chcelo - plavanie, hudobka, keramika, gitara ... (kde chcela) ... ale vyhadzovat decko z kruzku (v oktobri), ze nema talent? ... a naco je tam pani ucitelka? ... ved kruzky su na ucelne vyplnenie volneho casu ... ci aby sa pani ucitelka vytesovala len z talentovanych deti? ... a ostatni co? sediet doma?
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
MarcoM Pozri príspevok
Prečo? Môžem to zameniť za chémiu/fyziku/biológiu/informatiku? Nič to nemení na tom, že pedagóg sa takto správať nemá. Pche a aj toto chce mať vyšší plat. Smiešne.
Ale toto "Pche" našťastie nereprezentuje všetkých učiteľov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať