Zavrieť

Porady

Voľná živnosť: Uskutočňovanie stavieb a ich zmien

Dobrý deň, chcem požiadať o štátnu dotáciu a následne otvoriť živnosť na stavbu rodinných domov. Vzhľadom k tomu, že nemám stavebné vzdelanie, tak remeselnú živnosť si zriadiť nemôžem ale voľnú áno. Jednotlivé časti domov by som realizoval pomocou firiem a živnostníkov (dodávateľov), ktorí potrebné remeselné oprávnenia majú. Po dokončení stavby by som dielo odovzdal zákazníkovi. Otázka je, či to budem môcť realizovať na horeuvedenú voľnú živnosť? Ďakujem za hodnotné odpovede a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ttomas je offline (nepripojený) Ttomas

    Ttomas
    Dakujem.

    Predsa ešte jedna otázka:
    Napr. - Zákazník s odstupom času bude potrebovať niečo reklamovať alebo opraviť. Všetky reklamácie na seba beriem ja ako staviteľ a následne ich budem posúvať na dodávateľov, ktorí danú prácu alebo materiál dodali. Bude sa to takto dať?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    samozrejme, len si nezabudni dobre zazmluvniť aj postupy pri reklamácii u svojich dodávateľov. Inak, to je bežný postup - aj obchod reklamuje u svojho dodávateľa, resp. výrobcu.....

    Voľná živnosť: Uskutočňovanie stavieb a ich zmien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.