Zavrieť

Porady

POMB

Zdravím vás potrebujem info, započítava sa obdobie vyplácania dávky v nezamestnanosti do POMB za posledný rok?lebo tým sa jeho hodnota zníži budúci rok budem prepustený z práce od 1. 7.2013 nárok na predčasný dôchodok budem mať od marca 2013. ak budem poberať dávku v nezamestnanosti max 6 mesiacov , tak sa mi bude odpočitávať o 3% menej. podať žiadosť o PSD 31.12.2013 alebo 1.1.2014? pre inú aktuálnu hodnotu vdaka za odpoved
DZ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    duzu je offline (nepripojený) duzu

    duzu
    takže ak som to správne pochopil OMB za rok 2013 sa bude počítať len za 6 mesiacov, ak požiadam o PSD v r. 2013 tak POMB sa bude počítať za roky 84-2012, ale ak až 1.1 2014 tak 84-2013?kedže posledný OMB bude len polovičný , tak sa POMB zníži? ak ked je to len 1 deň?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mila123 Pozri príspevok
    nie nie je preklep, k 01 01 2004 bola veľká novela Zákona o sociálnom poistení....
    ID som mala priznaný v roku 2009 a RO pre výpočet OMB boli roky 1984-2008

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mila123 Pozri príspevok
    som nepochopila.....
    Pozri prísp. č. 4, v ktorom sa uvádza, že POMB sa berie do úvahy od roku 1994 - ty si tvrdila, že je to novelou zákona k 1.1.2004. (môj ID bol priznaný po Novele zákona)

    duzu je offline (nepripojený) duzu

    duzu
    mila123 tak stačilo pozrieť stránku soc. poisťovne a porovnať , to čo si sem dal možno platí niekde pánu bohu za chrbtom , lebo odvtedy to bolo už viac krát upravené a dnes je iný spôsob výpočtu http://www.socpoist.sk/starobny-doch...286s#Podmienky nároku na starobný dôchodok
    Mila123 no comment.......

    duzu je offline (nepripojený) duzu

    duzu
    len odpoved na moju otázku tam nie je , lebo je písaný výpočet POMB za posledný rok, len ak dám termín 1.1.214 tak som nemal žiaden zárobok, ale v r. 2013 budem mať OMB polovičný a tým sa musí znížiť POMB a neviem či to ADH za r. 2014 dorovná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.