Zavrieť

Porady

Čo sa stane po zapísaní fyzickej osoby do Obchodného Registra

Dobrý deň,
mám živnosť, som zapísaný v živnostenskom registri ako ,,fyzická osoba nezapísaná v obchodnom registri,, a chcel by som sa dobrovoľne zapísať do obchodného registra ako ,,
fyzická osoba zapísaná v obchodnom registri,, a preto sa chcem spýtať či po zapísaní fyzickej osoby do Obchodného Registra, zostane fyzická osoba zapísaná aj v Živnostenskom Registri, teda mám živnosť ako napr.: ,,Ing. Jano Kubo,,
a po zapísaní do OR si dám meno v OR ,,KUBO,, a teraz či sa mi ,,Ing. Jano Kubo,, vymaže a zostane len ,,KUBO,, alebo zostanú obe a ak zostanú obe tak či budú mať rovnaké IČO alebo bude mať každé iné, a či sa dá neskor ,,
fyzická osoba zapísaná v obchodnom registri,, teda ,,KUBO,, premeniť na ,,právnickú osobu napr.: s.r.o.,, teda na ,,KUBO s.r.o.,,.

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tu sa dozvieš aj to na čo sa priamo nepýtaš, lebo to súvisí s tvojou otázkou.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
matejsebastianlukac Pozri príspevok
A keď tak už, tak na účtovníctvo som sa nepýtal.
A na čo si sa teda pýtal? Či kvôli tomu vypukne tretia svetová vojna?
0 0
matejsebastianlukac matejsebastianlukac
Na obchodné meno.
0 0
matejsebastianlukac matejsebastianlukac
To že musím viesť podvojné účtovníctvo to viem, preto som sa nato nepýtal.
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

prosim vas ako je to pri fyz.osobe ktorej sa vedie podvojne uctovnictvo? pri vyplnovani danoveho priznania co sa vyplnuje pri pravnej forme? dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
evkap. Pozri príspevok
prosim vas ako je to pri fyz.osobe ktorej sa vedie podvojne uctovnictvo? pri vyplnovani danoveho priznania co sa vyplnuje pri pravnej forme? dakujem
Podnikateľ FO, SZČO
0 0
vindo vindo

vindo je offline (nepripojený) vindo

Môžem sa spýtať ako viesť po prihlásení účtovníctvo ak bude prihlásenie trebárs 25.3.13 a dovtedy som viedol jednoduché? ako sa to správne prejde na PU viete mi poradiť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
vindo Pozri príspevok
Môžem sa spýtať ako viesť po prihlásení účtovníctvo ak bude prihlásenie trebárs 25.3.13 a dovtedy som viedol jednoduché? ako sa to správne prejde na PU viete mi poradiť?
Do konca roku 2013 môžeš ešte viesť jednoduché, teda dokončiť rok v jednoduchom. Ale nič nebráni ani variante, viesť PÚ od začiatku roku 2013. Teda sa môžeš rozhodnúť.
0 0
vindo vindo

vindo je offline (nepripojený) vindo

ďakujem už som si odpoveď našiel v zákone je to od 1.1.2014 PU.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať