Zavrieť

Porady

Zákon o ochrane osobných údajov

Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Viete mi poradiť?
Oslovila nás jedna firma s tým, že všetky firmy pracujúce s osobnými údajmi osôb /zamestnanci, udchádzači o zamestnanie/ v účtovníctve, personalistike, atď., musia si vypracovať bezpečnostný projekt alebo audit a tak isto aj registráciu na úrade pre ochranu osobných údajov. Je to naozaj potrebné a povinné? Ak áno, nemáte niekto vypracované niečo podobné, bezp. projekt, smernicu? Dá sa preposlať? Ďakujem.
Usporiadat
zeel zeel

zeel je offline (nepripojený) zeel

Ano, je to povinne ...
Projekt Ti urobi firma za peniaze ... sam asi tazko taky vytvoris ...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Zaregistruješ sa na Úrade na ochranu osobných údajov Dúbravská cesta 3, 845 14 Bratislava. tel. 02/59379378. Zavolaj najprv na toto t.č. tam je jeden pán Ing. Michlík, veeeeeľmi milý človek, ten ti mejlom pošle čo budeš k registrácii potrebovať. Aspoň ja mám takú skúsennosť, registrovali sme sa ešte minulý rok, dúfam že tam ešte pracuje, lebo na úrade je jedna svetlá výnimka. Prajem pekný deň
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Bezpečnostný projekt má mať najneskôr od 28.2.2003 každá firma, ktorá spracúva osobné údaje, audit bezpečnostného projektu môže žiadať od firmy úrad na ochranu osobných údajov v prípade, že sú vážne pochybnosti o jeho bezpečnosti alebo o praktickom uplatňovaní opatrení uvedených v bezpečnostnom projekte. Môže ho ale vypracovať len osoba, ktorá sa nepodielala na vypracovaní bezpečnostného projektu. /§ 15,16 Zákona 428/2002 o ochrane osobných údajov/. Registrovaná na úrade každá firma byť nemusí, podmienky sú v § 25 Zákona.
My ten bezpečnostný projekt tiež ešte nemáme, ale ak by niekto poskytol nejakú pomôcku alebo vzor po internete, tiež by som sa tým už začala zaoberať. Zákon vlastne nezakazuje urobiť si ten projekt vo vlastnej réžii. V akých cenách sa pohybujú projekty, ktoré sú vypracované dodavateľom pre konkrétnu firmu?
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Viete mi niekto povedať ako je to s nami čo robíme mzdy pre viacere firmy. ja musím zaregisrovať jednotlivé firmy (platí sa dačo za registráciu?). ALebo každá firma sa má sama zaregistrovať.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Nemusí sa každá firma zaregistrovať, iba musí mať spracovaný bezpečnostný projekt.
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Čítala som vyššie uvedené príspevky, ale my sme vynaliezavý národ a neverím že už dakto si neurobil bezpečnosti projekt sám. Nevie dakto dať návod na to? A ešte ako je to s tou registráciou na Úrade na ochrannu osobných údajov. Kto sa musí a kto nie registrovať a platí sa za to?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nuž teda priznám sa, že som z tejto témy mimo. Keď spracovávam mzdy, mám zaevidovaného človek a aj s jeho r.č., nezáleží na TPP alebo DOVP. Kontrolóri z DÚ a inšpektorátu práce si prezerajú mzdové listy, vysporiadanie daní, pracovné zmluvy, papiere o zodpovednosti , papiere o školení vrámci bezpečnosti práce, atd. a dávajú si pozor, aby rodné číslo sedelo. Tak potom kde je ochrana údajov, keď kontrolóri r.č. vyžadujú?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Aké je prosím číslo toho zákona?
0 0
zeel zeel

zeel je offline (nepripojený) zeel

Zakon 428/2002
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Ak vediete iba personálnu a mzdovú agendu, tak sa registrovať nemusíte, ak zamestnávate viac ako päť zamestnancov, musíte poveriť jednu osobu dohľadom nad ochranou osobných údajov, ktorá by mala byť vyškolená a mať certifikát. Bezpečnostný projekt ale asi musí mať každý (ja ho tiež ešte nemám). Toľko asi tak zhruba. Viac inf. na stráne Úradu na ochr. os. údajov www.dataprotection.gov.sk
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

§4 ods.3

Sprostredkovateľom je orgán štátnej správy, orgán územnej samosprávy, iný orgán verejnej moci alebo iná právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá spracúva osobné údaje vmene prevádzkovateľa.
Ak teda spracúvam účto a mzdy dodávateľsky pre iné firmy, podľa tohto by som sa
mala registrovať ? Čo si myslíte ?
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Ja som tomu p. Michlikovi volala a povedal,ze si to mam stiahnut z internetu. Ide o formular na registraciu a aktualizaciu udajov o inf. systeme.ako som pochopila,nemusim sa registrovat ak robim iba mzdy a zoznam ziadosti o zamestnanie.Staci podpis od pracovnikov.Vdaka
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
To ruzickova:
registrácia je nutná... pokiaľ máš vo svojom info systéme napr. rodné číslo dieťaťa svojho zamestanca..
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Ja nemam v inf. systeme osobne udaje rod. prislusnikov zamestnancov.Mam ich iba v osobnej karte zamestnanca.Takze nemam povinnosť registracie
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Informačný systém je aj karta.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
to ruzickova: tu je link..prečítaj si vyjadrenie úradu
http://www.porada.sk/showthread.php?...%E1kon+ochrane
registrácia je fakt nutná
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Ja som p. MIhalovi volala a povedal,ze pokial nemam osobne udaje v inf.systeme, iba na osobnej karte,tak sa nemusim registrovat.Keby sa muselo registrovat,tak by to bola povinnost uplne pre vsetky firmy. P. Mihal mi povedal, ze sa nemusim registrovat a ja si myslim,ze on vie o com hovori.Tak mu skuste zavolat a uvidete.Pekny den
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Presne toto si myslela aj moja kolegyňa, tiež tam nakoniec zavolala a opýtala sa presne na toto a jasne jej povedali, že ak máš rodné číslo rodinných príslušníkov.. čo musíš mať / vzhľadom napr. na daňový bonus/ napr. vo vyhlásení..
tak musí byť registrácia...
však práve.. registrácia sa týka viac menej všetkých / pretože pri schvaľovaní tohto zákona sa zabudlo reps. ešte nebol v platnosti ..., že bude daňový bonus..a rodné číslo budeš musieť mať...
Ja som si celú dobu tiež myslela , že registrácia nie je nutná.. nakoľko to je výnimka zo zákona... ale môj dotaz na nich a odpoveď jasne uvádzajú, že registrácia je nutná..
toľko z mojej skúsenosti
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

rosemary
Zaregistruješ sa na Úrade na ochranu osobných údajov Dúbravská cesta 3, 845 14 Bratislava. tel. 02/59379378. Zavolaj najprv na toto t.č. tam je jeden pán Ing. Michlík, veeeeeľmi milý človek, ten ti mejlom pošle čo budeš k registrácii potrebovať. Aspoň ja mám takú skúsennosť, registrovali sme sa ešte minulý rok, dúfam že tam ešte pracuje, lebo na úrade je jedna svetlá výnimka. Prajem pekný deň
Rosemary, nemôžeš mi poslať mailovú adresu na toho pána Michlíka? Rovno by som mu poslala mail s dotazom. Ďakujem
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Ruzickova
Ja som p. MIhalovi volala a povedal,ze pokial nemam osobne udaje v inf.systeme, iba na osobnej karte,tak sa nemusim registrovat.Keby sa muselo registrovat,tak by to bola povinnost uplne pre vsetky firmy. P. Mihal mi povedal, ze sa nemusim registrovat a ja si myslim,ze on vie o com hovori.Tak mu skuste zavolat a uvidete.Pekny den
Ešte... ohľadom toho..ma napadlo...
ja som debatovala s p. Boris Plášek <boris.plasek@pdp.gov.sk> a tiež som sa ho ohľadom toho pýtala..zamestnali sme totiž od 1.9.2004 zamestanca s dieťaťom, ktorý si uplatňuje daňový bonus.. dovtedy sme registráciu mať nemuseli... ale na základe toho prehlásenia...ho mať musíme...a keďže to mám písomne...tak sa toho držať budem.. nemám to rodné číslo dieťaťa v počítači..len na papieri vo vyhlásení ho mám
Ako si urobíš ty, to už je tvoja vec...ale aj tak si myslím, že registrácia je nutná..
výnimka zo zákona..platí, len na osobné údaje zamestnancov, nie ich rodinných príslušníkov... takto mi to bolo zdôvodnené...
ozaj... máš to písomne to, čo tvrdíš?!..
lebo to už by sme mali dve tvrdenia od jedného úradu... a každé iné..
Naposledy upravil Hlinkovx : 18.10.04 at 06:53
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať