Zavrieť

Porady

Doklad

Ja ako FO vlastnim webstranku jedna firma si chce u mna zakupit reklamu aky doklad im mam poslat alebo ako to prebieha v takomto pripade.
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    No pokial z danej web stranky dosahujes zisk - je potrebne si vybavit zivnost, a standardne to fakturovat. Ak vsak ide o to ze mas nejaku hobby stranku, a teraz mas moznost prenajat reklamu, tak neviem ci by to nespadalo aj pod def. obcasneho predaja, kde zivnost nepotrebujes

    erii1992 je offline (nepripojený) erii1992

    erii1992
    Ten zisk z reklamy je rocne mozno 150eur vyuzivam system ako je google adsense, a teraz 1x mi napisal jeden podnikatel ze chce u mna reklamu.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    V tomto prípade by bolo lepsie to fakturovat cez zivnost, kedze podla mna to vykazuje znaky zarobkovej cinnosti.... nech sa skúsia vyjadrit ostatni

    d0k je offline (nepripojený) d0k

    d0k
    pridam len svoj "nazor" (ktory nemusi byt pravdivy)
    na adSense zivnost netreba (to by bolo co za predmet zivnosti ?)

    Pokial zivnost nemate tak, kvoli 150 euram rocne sa vam ju ani neoplati vybavovat. Ja by som to riesil takto: vy umietnite reklamu na svoju stranku, firma nech vas zamestana na dohodu na 8 hodin rocne a posle vam tych 150 (no s odvodmi to bude menej). Ale takto mate obaja aspon nejaky doklad.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    d0k Pozri príspevok
    pridam len svoj "nazor" (ktory nemusi byt pravdivy)
    na adSense zivnost netreba (to by bolo co za predmet zivnosti ?)

    Pokial zivnost nemate tak, kvoli 150 euram rocne sa vam ju ani neoplati vybavovat. Ja by som to riesil takto: vy umietnite reklamu na svoju stranku, firma nech vas zamestana na dohodu na 8 hodin rocne a posle vam tych 150 (no s odvodmi to bude menej). Ale takto mate obaja aspon nejaky doklad.
    to, na co ho nahovaras, je obchadzanie zakona

    uz v pripade, ak prevadzkuje adsense, potrebuje podla mojho nazoru zivnost, podrobne to popisujem tu:
    http://www.porada.sk/t199522-potrebu...ml#post2127980

    vyklad zakona si samozrejme moze kazdy urobit aky chce, ale umiestnenie adsensu na stranky je podla mojho nazoru podnikanim, kedze sa jedna o sústavnú činnosť vykonávanú vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

    Výška zárobku je irelevantná, množstvo živnostníkov, ktorí robia aj iné veci, okná, stolári, sklári, cukrári atd atd tiez nezarobí koľkokrát ani na odvody...

    d0k je offline (nepripojený) d0k

    d0k
    zdravim blavaciko, na nic nenabadam, napisal som svoj nazor - urcite sa da najst XY zdrojov ktore su pre a ktore su proti [ http://blog.lupa.cz/zpravickaruv/pot...stenskay-list/ ]
    Ja som vychadzal z toho, ze ani na prenajom nehnutelnosti zivnost nikto nepotrebuje (DU je uz nieco ine...)
    Podľa Živnostenského zákona (455/1991 Zb.), prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov nie je živnosťou, pokiaľ sa popri prenájme neposkytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom.
    Takze ak niekto naozaj vie ako AdSense funguje, potom je jasne ze to nie je nic ine ako "prenajatie miesta na www stranke" - podla mna to praveze nie je ani ta cinnost

    A co sa tyka dohody - ved predsa zadavatel otazky je FO (tj nema firme moznost vystavit ziadny doklad), ale na druhu stranu aby tu reklamu (ktoru nevytvori, len ju dostane od firmy) na svojej stranke zobrazil musi na tom naozaj pracovat (upravit zdrojove kody, nahrat to na server, a podobne) ...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    prenajom nehnutelnosti je samostatne rieseny v zakone, pre to nan nie je potrebne zivnostenske opravnenie.
    Pokial budes v rukach drzat na papieri potvrdene zivnostenskym uradom, ze na AdSense zivnost nepotrebujes, ok, ale zakon si ja (a nielen ja) vykladam tak, ako som uz popisoval, a teda na adsense je zivnost potrebna. Pretoze ani prenajom reklamneho miesta na nete nie je prenajom nehnutelnosti, su to dve velmi rozdielne veci, i ked niekomu sa to moze zdat to iste.

    Ja som toho nazoru, ze uz len to ze tam clovek AdSense ma a napriklad nezarobi za rok ani cent, je uz povazovane za podnikanie a teda je nutne zivnostenske opravnenie, ale to uz je fakt extrem.
    Pozor, vravim, ze tak chapem zakonom, nie ze si myslim, ze je to spravne alebo nespravne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.