Zavrieť

Porady

Podnikanie v Rakúsku - založnie GmbH

Zdravím,

chcel by som sa poradiť ohľadom podnikania v rakúsku. Podnikáme v oblasti maloobchodu a veľkoobchodu so syrmi z celého sveta a radi by sme naše podnikanie rozšírli aj do Viedne.

Má niekto reálne skúsenosti so začiatkom podnikania v Rakúsku. So všetkými registrácimi a podobne?
Bol by niekto ochotný pôsobiť ako poradca / konzultant samozrejme za finančnú odplatu?

Mám tiež otázku ohľadom samotného založenia GmbH. Minimálna výška ručenia v Rákusku pre GmbH je 35000 € . Uvádza sa že z toho minimálne 50% z vkladu musí byť v hotovosti. Akým spôsobom to teda funguje ? Musia sa tie peniaze nejakým spôsobom preukázať alebo to funguje AKO NA SLOVENSKU že je to imanie iba na papieri a nikto to nikdy nekontroluje.


Vopred ďakujem za všetky info.

( Články a príručky NADsme a všetkých podobných organizácii mám naštudované)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    prepinakos Pozri príspevok
    Zdravím,

    chcel by som sa poradiť ohľadom podnikania v rakúsku. Podnikáme v oblasti maloobchodu a veľkoobchodu so syrmi z celého sveta a radi by sme naše podnikanie rozšírli aj do Viedne.

    Má niekto reálne skúsenosti so začiatkom podnikania v Rakúsku. So všetkými registrácimi a podobne?
    Bol by niekto ochotný pôsobiť ako poradca / konzultant samozrejme za finančnú odplatu?

    Mám tiež otázku ohľadom samotného založenia GmbH. Minimálna výška ručenia v Rákusku pre GmbH je 35000 € . Uvádza sa že z toho minimálne 50% z vkladu musí byť v hotovosti. Akým spôsobom to teda funguje ? Musia sa tie peniaze nejakým spôsobom preukázať alebo to funguje AKO NA SLOVENSKU že je to imanie iba na papieri a nikto to nikdy nekontroluje.


    Vopred ďakujem za všetky info.

    ( Články a príručky NADsme a všetkých podobných organizácii mám naštudované)
    Obráť sa na obchodné oddelenie Veľvyslanectva Rakúskej republiky:
    http://portal.wko.at/wk/kontakt_dst.wk?dstid=596

    Podnikanie v Rakúsku - založnie GmbH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.