Zavrieť

Porady

Kto môže dať fotky mojich detí na internet?

žena
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať, či si priateľka môjho bývalého môže fotiť a dávať moje deti na internet. Ja som zákonný zástupca detí. A čo v prípade ich otca? Nevadí mi, ked sa s nimi odfotí on a dá si to na svoju stránku, ale ona? Akým právom? Stačí jej súhlas ich otca, ktorý nie je zákonným zástupcom?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto je chora doba ze ludia maju potrebu svoje sukromie pricapit na net asi je v danej veci mysleny fb
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
toto je chora doba ze ludia maju potrebu svoje sukromie pricapit na net asi je v danej veci mysleny fb
A potom sa čudujú, že kadejakí čudáci s nimi manipulujú....
0 0
mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

Ja nechápem, že vôbec matky a otcovia dávajú fotky svojich detí na internet. Takto vystavovať deti nebezpečenstvu.
0 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
Ano, viem, nie je to správne, ale ja som sa pýtala niečo iné. Ja nie som zodpovedná za to, čo robia, ja sa len pýtam, či to môžu robiť. Dakujem...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

9bea9 Pozri príspevok
Ano, viem, nie je to správne, ale ja som sa pýtala niečo iné. Ja nie som zodpovedná za to, čo robia, ja sa len pýtam, či to môžu robiť. Dakujem...
Veď to jednoducho svojmu ex zakáž. Aký je problém? Ale ak tie fotky tam chce mať, tak tam budú, s tým asi nič nenarobíš.
0 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
A čo ochrana osobnosti?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tvoj byvaly manzel nema sudom zakazany styk s detmi. Tebe boli len zverene sudom do opatery. Ma take iste prava k detom, ako aj ty.

Vies, mne po precitani tvojich tem vychadza to, ze tebe vadi vsetko, co urobi jeho partnerka a on. Zial, ak ste sa rozisli, musis sa s tym zmierit.

Poziadaj otca deti, aby fotky stiahol. Ak to neurobi, ty s tym nic ine nespravis.

Je to ine, ak by to tam dali bez tvojho vedomia cudzi ludia.
Naposledy upravil alaya1 : 19.11.12 at 07:29 Dôvod: dopl.
0 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
Vieš Alaya1, práve že im vadí, že ja vobec existujem. Nech si žijú, ale nech mna nechaju na pokoji. V jednom kuse utočia , vyrýpavaju, aj teraz mali deti cez víkend oni, ale nedoviezli mi ich, dostala som telefonát, že si ich mám príst zobrat, že oni ich neprivezú. Bolo 18.00 hod, deti sa mali ešte chystat do školy . a pri tom na rozsudku je napísané, že mi ich má doniest on. Ale čo som mala robiť, ked som chcela, aby sa deti zbytočne nestresovali. Rozvadzala som sa ja, takže mne su ukradnutí, vadí mi, že robia zle. Teraz dokonca napísali obom detom, že som zlá matka, že mam milencov a že sa o nich poriadne nestarám. Je toto vobec možné čoho sú schopní? A to vlastne napísala aj verejne na FB. Dodnes nie sme vysporiadaní, dlží mi peniaze, som rovnocennou majitelkou domu, do ktorého ma nechcú pustit, mam tam dokonca ešte osobné veci. Som dokonca spoludlžníčkou na jeho uvere na ten dom. A ja mam zviazané ruky, nemala som kde bývat, byvala som u rodičov, potom v podnájme, naštastie, som si našla priateľa, teraz už manžela, ku ktorému sme sa mohli nasťahovať. Bola som za právnikmi, každý mi povedal, že to je na dlho, že sa máme dohodnut, ale ako, ked on nemá zaujem??? A vždy ked sa ozvem, tak začne sprška nadávok, ohovárania klamstiev. Zajtra mam zase stretnutie u právnika aj na socialke. To mám fakt čakať, nechať sa urážať a čakač na dalšie utoky?
0 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
Aj právnik povedal, že možem dat všetko na sud, mali by na krku viacero paragrafov, ale mne naozaj ide o to, aby deti boli v klude . Viete si predstavit, keby ich udám za všetko, čo by potom začali robiť? A hlavne nechcem, aby mi deti niekedy nevyčítali, že som im dala zavriet otca alebo ja neviem čo. Ustupujem stale kvoli detom, ale ako hovorím, čím viac ustupujem tým viac si dovoľujú..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pozri sa,uz som ti napisala, ze ak nie si spokojna so stykom deti s otcom, daj to na sud a poziadaj o zmenu pravidiel styku. Je to bezna vec, staci, ak pojdes na UPSVaR, odd.ochrany deti a kurately, oni ti pomozu. No, musis dokazovat vsetko, socialka si vsetko preveri, sud mu moze prikazat stretavat sa s detmi napr. v cukrarni , u starej matky a pod.Alebo vyhlasi, ze je vsetko OK.

A ze nie ste vysporiadani? Tak daj navrh na vysporiadanie BSM, sud urci, co a ako. Na tvojom mieste by som sa vyprovokovat nedala, nevsimala si ich utoky a "kazde cudo 3 dni trva"- omrzelo by ich to.


Preco hned udat otca??
Sud je na to, aby rozhodol,ked sa 2 dohodnut nevedia.

Zial, ak tato cesta je pre teba nevhodna a dohodnut sa neviete, tak tu na Porade naozaj neviem, aku najdes pomoc.

Ked ti manzel nedonesie osobne deti podla rozsudku, ako je stanovene, zavolaj na policiu a nahlas , ze sa deti zo styku s otcom este nevratili..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
9bea9 Pozri príspevok
Vieš Alaya1, práve že im vadí, že ja vobec existujem. Nech si žijú, ale nech mna nechaju na pokoji. V jednom kuse utočia , vyrýpavaju, aj teraz mali deti cez víkend oni, ale nedoviezli mi ich, dostala som telefonát, že si ich mám príst zobrat, že oni ich neprivezú. Bolo 18.00 hod, deti sa mali ešte chystat do školy . a pri tom na rozsudku je napísané, že mi ich má doniest on. Ale čo som mala robiť, ked som chcela, aby sa deti zbytočne nestresovali. Rozvadzala som sa ja, takže mne su ukradnutí, vadí mi, že robia zle. Teraz dokonca napísali obom detom, že som zlá matka, že mam milencov a že sa o nich poriadne nestarám. Je toto vobec možné čoho sú schopní? A to vlastne napísala aj verejne na FB. Dodnes nie sme vysporiadaní, dlží mi peniaze, som rovnocennou majitelkou domu, do ktorého ma nechcú pustit, mam tam dokonca ešte osobné veci. Som dokonca spoludlžníčkou na jeho uvere na ten dom. A ja mam zviazané ruky, nemala som kde bývat, byvala som u rodičov, potom v podnájme, naštastie, som si našla priateľa, teraz už manžela, ku ktorému sme sa mohli nasťahovať. Bola som za právnikmi, každý mi povedal, že to je na dlho, že sa máme dohodnut, ale ako, ked on nemá zaujem??? A vždy ked sa ozvem, tak začne sprška nadávok, ohovárania klamstiev. Zajtra mam zase stretnutie u právnika aj na socialke. To mám fakt čakať, nechať sa urážať a čakač na dalšie utoky?
..

..milá bea, toto všetko rieši súd na základe tvojho podania...súd uznal za vhodné zveriť deti tebe..akékolvek konaniee v podobnom smere voči tebe je zo strany tvojho ex nefér, aj voči deťom a ty sa môžeš brániť tým, že požiadaš súd o zmenu rozhodnutia-o úpravu styku otca s deťmi na základe toho, že deti ovplyvňuje proti tebe,aj tie fotky na nete tam môžeš uviesť....
..že si spoludlžníkom-to je zas iná kategoria súdnej moci,tam sa treba obrátiť s tým, že ti bráni vziať si svoje osobné veci z vášho spoločného domu...
..lebo tu to nikto za teba nevyrieši, musíš mať silu bojovať s ním a to len súdne...plakať ti nepomôže..

..ešte dodám- facebook je dnes zdrojom informácií aj pre sudcov a advokátov, ľahko si nájdu aj fotky detí,ak to potrebujú použiť ako informáciu-napríklad "aha, otec sa s deťmi stýka a sú s ním šťastní, je to aj na face"...bohužiaľtoto sa zneužíva a potom sa zbytočne bojuje!..
0 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
Dakujem ti, už som to rozbehla, kedže sa to ináč nedá. Ale ked mam pravdu povedat, chcela som sa vyhnuť sudom a polícii kvoli detom.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

9bea9 Pozri príspevok
Dakujem ti, už som to rozbehla, kedže sa to ináč nedá. Ale ked mam pravdu povedat, chcela som sa vyhnuť sudom a polícii kvoli detom.

Deti v tomto vobec nemaju byt zainteresovane. na sud, ani na policiu deti predvolavane a vypocuvane nebudu.

Neboj sa, zeby ta koli tomu deti nemali radi. vidia kto a ako sa o ne stara.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
9bea9 Pozri príspevok
Dakujem ti, už som to rozbehla, kedže sa to ináč nedá. Ale ked mam pravdu povedat, chcela som sa vyhnuť sudom a polícii kvoli detom.
..

--no, tvoj ex to ale vidí inak!...aj malá pomstička je pomstička a tak ti veru situáciu neuľahčí...chce to len pevné nervy a silu!..držím ti palce..
0 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
Ja viem, že mi nepomože plakať, ale ako hovorím, maju toho na rováši viac, ved dom je aj moj, oni mi bránia v užívaní mojho majetku. Dokonca ja by som podniknut kroky, aby tam jeho priatelka nemohla bývat, ale neurobila som to. Fakt v dnešnej dobe platí že ty do mna chlebom ja do teba kamenom..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

9bea9 Pozri príspevok
Ja viem, že mi nepomože plakať, ale ako hovorím, maju toho na rováši viac, ved dom je aj moj, oni mi bránia v užívaní mojho majetku. Dokonca ja by som podniknut kroky, aby tam jeho priatelka nemohla bývat, ale neurobila som to. Fakt v dnešnej dobe platí že ty do mna chlebom ja do teba kamenom..

No, musis dat vysporiadanie BSM. Tam urcia, komu co patri.
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

alaya1 Pozri príspevok
Tvoj byvaly manzel nema sudom zakazany styk s detmi. Tebe boli len zverene sudom do opatery. Ma take iste prava k detom, ako aj ty.

Vies, mne po precitani tvojich tem vychadza to, ze tebe vadi vsetko, co urobi jeho partnerka a on. Zial, ak ste sa rozisli, musis sa s tym zmierit.

Poziadaj otca deti, aby fotky stiahol. Ak to neurobi, ty s tym nic ine nespravis.

Je to ine, ak by to tam dali bez tvojho vedomia cudzi ludia.
Keď má deti zverené, je aj ich právny zástupca.
Fotografia na verejnosť (ako ochrana osobnosti) spadá pod súhlas foteného ( tu teda jej)

Podľa mňa ich nemôže dať ani otec :
- nie sú mu zverené
- nie je ich právny zástupca !!!!!!!!!!!!!!!
0 1
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

9bea9 Pozri príspevok
Aj právnik povedal, že možem dat všetko na sud, mali by na krku viacero paragrafov, ale mne naozaj ide o to, aby deti boli v klude . Viete si predstavit, keby ich udám za všetko, čo by potom začali robiť? A hlavne nechcem, aby mi deti niekedy nevyčítali, že som im dala zavriet otca alebo ja neviem čo. Ustupujem stale kvoli detom, ale ako hovorím, čím viac ustupujem tým viac si dovoľujú..
Nerozumieš, že deti NIE sú v kľude, ak nie si ty ????????????? = nie sú až také blbé, aby to nevycítili.
1 0
9bea9 9bea9

9bea9 je offline (nepripojený) 9bea9

žena
Ja viem, ale viem tiež, že synovia ho maju radi a ja som im NIKDY nepovedala pred nimi o nom zlé slovo, skor ich vediem k tomu, že vážit si a posluchat maju oboch rodičov.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
9bea9, ako som pisal minule, sud je poslednou moznostou, ale podla toho co pises, zda sa je cas tuto poslednu moznost vyuzit.
Ak sa deju veci, ktore popisujes, tak sa musis zacat branit a to velmi aktivne. Zda sa totiz, ze druha strana je velmi aktivna a mohlo by sa stat to ze casto opakovana loz sa stane pravdou a druhej strane uveri okolie, deti, pravnici aj sudy. Mam dojem, ze oni si vytvaraju "case", ci konstrukciu, pomocou ktorej Ta mozu neskor potopit a zbavit vsetkeho mozneho.
Preto by som navrhoval velmi striktne, zaroven vsak stale korektne jednanie. Vsetko co sa bude diat v rozpore so zakonom a sudnymi rozhodnutiami okamzite bezodkladne riesit. Kontaktovat pravnika, dokumentovat vsetky nepravosti. Predtym vsetkym by som im vsak napisal list, v ktorom by som ich informoval, ze napriek vsetkym snaham, sa Vam zda sa nepodarilo vyriesit vec kultivovane a dohodou a preto si nutena siahnut k represivnejsim opatreniam. Je to fer, nie je to podpasovka a ak je pravdou vsetko co si pisala, nikto Ti to nebude vycitat.
Niekde som tu pisal, ze sa obvykle vyplati nestavat sa zlu na odpor a chovat sa ako trava vo vetre, ktora sa pod naporom vetra iba skloni a ked vietor pominie, tak sa opat vystrie. Tym padom jej vietor nemoze ublizit. Na druhej strane, aj najpevnejsi strom, ktory sa stava na odpor vetru nakoniec podlahne. Tu sa vsak zda, ze niekto chce travu pokosit a to je uz ina vec. Tu by sa trava mala zmenit na zelezobetonovy vetrolam. Zda sa totiz, ze to co si Ty povazovala za spravne a slusne, oni povazovali za Tvoju slabost. Nic sa nedeje, vsetko sa da napravit. Staci zmenit pristup. Musis proste ukazat, ze okrem empatie, lasky, ohladuplnosti, korektnosti, otvorenosti a uprimnosti tu existuje aj temna strana sily, ktoru vsak stale dokazes udrzat na uzde, aby bola konstruktivna. Clovek moze byt tvrdy, asertivny a nekompromisny a pritom stale slusny a korektny. A tu slusnost, korektnost a potlacenie svojho ega by som zdoraznil.
Netreba zabudnut celu vec velmi otvorene, a uprimne komunikovat s detmi a nesnazit sa ich stiahnut na ziadnu stranu. Bolo by naivne si mysliet, ze sa ich to nedotkne ale da to urobit tak, aby sa ich to dotklo co najmenej. Tu by som mozno kontakotval aj detskeho psychologa.
Naposledy upravil taiko : 19.11.12 at 08:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať