Zavrieť

Porady

Otázka: ísť pracovať na živnost?

Dostala som ponuku práce a však podmienkou je živnosť. Keďže sa v tejto otázke nevyznám budem rada za akúkoľvek reakciu či mám ísť do toho alebo radšej nie. Viem že sa mi to oplatí ak si zarobím na odvody a zároveň aj niečo navyše. Ale aká to má byť asi čiastka? Čo to všetko obnáša?
Ide o administratívnu prácu, neskôr aj s možnosťou home officu - čo je výhodou.
JanaSys Prečo je táto téma uzavretá? Dostala si odpoveď? Mám tú istú dilemu, inak ma nezamestnajú. Ešte prichádza do úvahy sro.
daduška111 už to neriešim. rozhodla som sa že by to nemalo zmysel.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
daduška111 Pozri príspevok
administratíva, pracovať budem v jeho priestoroch - neskôr home office, z jeho zariadením. o nič iné tam nejde len o to že on chce mať nižšie odvody za zamestnanca, resp. žiadne. inak bude práca prebiehať ako keby som bola normálny zamestnanec.
Práve takýchto "zamestnancov" rieši novela Zákonníka práce a sprísnené kontroly Inšpekcie práce. Budú ušetrené financie na odvodoch stáť za príp. pokutu pri kontrole Inšpekcie práce ?

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
aký bude cca mesačný zárobok?
tvoje investície do práce?
náklady budeš mať aké?

daduška111 je offline (nepripojený) daduška111

daduška111
však práve. zatiaľ neviem. koľko by som mala zarábať aby sa mi to vôbec oplatilo? investovať nebudem musieť nič. náklady klasické - telefon, cestovné,...

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Braňo
nak ten príjem má pokrývať iba odvody a niečo navyše, tak o tom ani nešpekuluj.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
daduška111 Pozri príspevok
však práve. zatiaľ neviem. koľko by som mala zarábať aby sa mi to vôbec oplatilo? investovať nebudem musieť nič. náklady klasické - telefon, cestovné,...
O výkon akej práce ide ? Budeš pracovať v priestoroch "zamestnávatela" s jeho zariadením ? Od 1.1.2013 sa sprísňujú kritéria výkonu závislej práce formou živnosti.

daduška111 je offline (nepripojený) daduška111

daduška111
administratíva, pracovať budem v jeho priestoroch - neskôr home office, z jeho zariadením. o nič iné tam nejde len o to že on chce mať nižšie odvody za zamestnanca, resp. žiadne. inak bude práca prebiehať ako keby som bola normálny zamestnanec.

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
daduška111 Pozri príspevok
administratíva, pracovať budem v jeho priestoroch - neskôr home office, z jeho zariadením. o nič iné tam nejde len o to že on chce mať nižšie odvody za zamestnanca, resp. žiadne. inak bude práca prebiehať ako keby som bola normálny zamestnanec.
Ak to, čo ušetrí na odvodoch dá tebe, tak by to malo byť v poriadku. Ale pýtaj viac. Ty budeš mať zodpovednosť a aj menej zaplatíš na odvodoch. Potom by sa ti to "vrátilo", keď budeš na dôchodku.
Naposledy upravil marjankaj : 30.11.12 at 13:20
Braňo no ak bude platiť minimálne odvody tak asi ťažko sa jej to vráti
marjankaj Tak som to "vrátilo" dal do úvodzoviek, aby to pochopil každý.

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

zknihy
marjankaj Pozri príspevok
Ak to, čo ušetrí na odvodoch dá tebe, tak by to malo byť v poriadku. Ale pýtaj viac. Ty budeš mať zodpovednosť a aj menej zaplatíš na odvodoch. Potom by sa ti to vrátilo, keď budeš na dôchodku.
Sa načaká

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
zknihy Pozri príspevok
Sa načaká
No možno sa ani nedočká. Veď už teraz "sľubujú", že na dôchodky nebude.
A ak si bude platiť sociálne poistenie z minima

Otázka: ísť pracovať na živnost?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.