Zavrieť

Porady

zúčtovanie

Dobrý večer,

robím zúčtovanie zamestnancovi a robím to prvýkrát v živote. Vyšiel mi preplatok dane okolo 900 Sk. Co teraz s tým???? Robila som to v olympe.
Ďakujem všetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    preplatok mu vrátiš a menej zaplatíš na dani zo závislej činnosti.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Lida
    preplatok mu vrátiš a menej zaplatíš na dani zo závislej činnosti.
    Ďalej doplním, v Olympe máš možnosť nastavenia, že mu tento preplatok vysporiadaš v niektorej výplate buď za 1/06, 2/06 atď a toto bu bude pridané automatiky do výplaty

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Díky moc!
    Čiže potom daň zo záv. činnosti odvediem o ten rozdiel menej - tomu chápem. Posiela sa aj niečo na daň. úrad? Ako vedia koľko je ten rozdiel a že preto som im zaplatila menej? Viem že je to blba otazka ale nejak mi to nejde dohlavy

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    saglucka
    Díky moc!
    Čiže potom daň zo záv. činnosti odvediem o ten rozdiel menej - tomu chápem. Posiela sa aj niečo na daň. úrad? Ako vedia koľko je ten rozdiel a že preto som im zaplatila menej? Viem že je to blba otazka ale nejak mi to nejde dohlavy
    máš predsa doklad - RZD
    a na DU sa posiela PREhľad o zrazených preddavkoch- tam sú na to kolonky.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Dakujem velmi pekne, uz mam v tom jasne Tu sa clovek naozaj vsetko dozvie, daaaaaaaaaakujem

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Dobrá téma , ale mne to stále nie je jasné. Robím výplatu za mesiac 02/06 kde mi vyšla daň za 02/06 156 Sk , v ročnom zúčtovaní dane za rok 2005 má zamestnanec preplatok 392 Sk. Viem , že na DÚ neodvediem žiadnu sumu , ale teraz mu mám tých 156 zraziť z výplaty a 392 pripočítať k výplate? Ako sa mi to potom odzrkadlí v štvrťročnom prehľade za I.Q.2006 ?
    A ešte ako sa mi táto celá vec premietne v knihe záväzkov? Vďaka za pomoc

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    IVEB
    Dobrá téma , ale mne to stále nie je jasné. Robím výplatu za mesiac 02/06 kde mi vyšla daň za 02/06 156 Sk , v ročnom zúčtovaní dane za rok 2005 má zamestnanec preplatok 392 Sk. Viem , že na DÚ neodvediem žiadnu sumu , ale teraz mu mám tých 156 zraziť z výplaty a 392 pripočítať k výplate - áno s názvom preplatok z RZ. Ako sa mi to potom odzrkadlí v štvrťročnom prehľade za I.Q.2006 - ako preplatok z RZ.
    A ešte ako sa mi táto celá vec premietne v knihe záväzkov? Vďaka za pomoc
    Odpovede sú zvýraznené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.