Zavrieť

Porady

Ako napraviť zlý začiatočný stav zo starých rokov?

Prevzal som firmu a teraz pri "upratovaní" majetku som zistil, že predchodkyna pri prechode na EUR a firma aj na PU zle uviedla počiatočný stav - oprávok budovy. Bolo to v roku 2009. Potom sa to už vieklo podľa nesprávneho PS. Ako mám teraz opraviť PS- ide o toi že mi nesedí stav oprávok v účtovníctve so stavom na karte
Ďakujem
Naposledy upravil Richard : 08.12.12 at 17:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    karta predsa kopíruje stav v účtovníctve - alebo naopak?
    máš dôkazy, že odpisy v jednotlivých rokoch boli účtované v tej výške ako sú na karte uvedené?
    prechod na EURO bol metodicky usmernený, takto jednostranne sa to nedá posúdiť, čo máš robiť.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    odpisy sú dobre , pozeral som staré roky, to je len suma 400 eur. ja som to už dal na 081/428. pozeral som v cenigovej.to nebol len prechod, ale aj prechod z jednoduchého na podvojné.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Aldan Pozri príspevok
    odpisy sú dobre , pozeral som staré roky, to je len suma 400 eur. ja som to už dal na 081/428. pozeral som v cenigovej.to nebol len prechod, ale aj prechod z jednoduchého na podvojné.
    ...odpisy sú rovnaké, či? ....účtovným zápisom to opravíš a dopad na ZD to náhodou nemá?

    Ako napraviť zlý začiatočný stav zo starých rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.