Zavrieť

Porady

Je možné opakovane použiť staré demontované drevené parkety?

Je možné použiť drevené parkety, ktoré boli odstránené z podlahy starého domu inač ako na kúrenie?
Parkety boli demontované asi pred 3 rokmi a sú uskladnené. Nechcem ich použiť do bytu, ale na chatu na betónovú podlahu. Ak áno, ako by to bolo najvhodnejšie urobiť? Akým spôsobom ich treba lepiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Pred časom som riešil podobnú situáciu - http://www.porada.sk/t40226-parkety-ci-laminat.html (ku koncu témy), ale nakoniec som sa na to vykašľal. Ak boli desaťročia položené a potom rozobraté, bude problém ich napasovať nanovo, leda ak by ste boli nezamestnaný a mali nervy sa s tým piplať. Lepidlá existujú, stačí pogúgliť alebo sa informovať v predajni farby-laky (nie Baumax a pod.).

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    dať tam staré demontované parkety no neviem či je to dobré riešenie. Neviem síce aký je ich stav, ale napasovať ich rovno a presne to bude asi dosť problém. Navyše kedže nie sú práve nové, tak potom sa treba spoliehať aj na ich kratšiu životnosť. Predsa len nové je nové a mali by mať vyššiu životnosť a samozrejme aj záruku.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    skúste mrknúť na www.bazos.sk a do zadania dajte "kúpim parkety" ...videla som tam nejaký ten inzerát....a možno budú prašule na Ježiška....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    anonym222 Pozri príspevok
    Takže asi predsa pôjdu iba do pece.
    ... no sú aj postupy ich opakovanej pokládky... viď napr. http://parkety-patemal.sk/renovacia-podlah/

    ak sú to kvalitné parkety, tak súčasné laminátové podlahoviny na ne rozhodne nemajú!
    premysli si a prepočítaj to ešte raz...

    ... aj tu na Porade už riešené: http://www.porada.sk/t193181-stare-p...o-vymenit.html

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Urobila som to isté, znovu položila staré parkety z agátu. Bola to skladačka za všetky drobné, ale s plávajúcou podlahou sa to nedá porovnať. Pôvodne boli lepené penetrákom (smolou ?), dosť roboty dalo očistiť ich. Stojí to za námahu.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Brat si ukladal stare parkety bukové,papračka to podla jeho slov bola riadna ale nie pretože boli už použité ale proste preto že z malích parkiet 20 * 3cm vyskladať izbu nieje žiadna sranda ani z nových.Parkety sa potom prebrúsili dorovna,to si dal spraviť firme.Sú krásne a z laminátom sa to nedá rovnať ani vzhladovo a hlavne je to teplejší povrch ako laminát.

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Tieto sú tiež úzke 4 cm a strašne tvrdé, pri pílení mi to horelo, musela som dobrusovať rozbrusovačkou. Pri takejto skladačke je najhorší posledný meter, keď dochádza materiál čo by mal pasovať. Ja som posledné musela zrezávať a niektoré držia iba na jednom spoji a lepe. Preto nechaj si rezervu min. 1,0 m2, myslím tým ak sú z miestnosti 10m2 pokladaj novú podlahu najviac 9,0 m2.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    pmajap Pozri príspevok
    .......Preto nechaj si rezervu min. 1,0 m2, myslím tým ak sú z miestnosti 10m2 pokladaj novú podlahu najviac 9,0 m2.
    Mám ich niekoľkonásobne viac, takže toto nehrozí.

    Ďakujem za všetky odpovede. Ešte uvidím, ako sa rozhodnem. A či mi ta práca bude stať za to?
    pmajap bude, keď ich vybrúsiš paráda...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Staré ale zdravé parkety aj vykupujú, nepáľte ich !

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ak by si sa ich predsa len chcel zbaviť, daj vedieť.
    Zaujíma ma lokalita, množstvo, stav a cena.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.