Zavrieť

Porady

SF - vytvorenie

Mám problém a to taký, že podnikám dlhšiu dobu a nemám vytvorený soc.fond. neviem čo stým.Aké je číslo účtu.Môžem si ho vytvoriť aj v podn.účte?Zamestnancom preplácam cestovné aj tak a aj diéty, kedže pracujú v ČR. Aké môžem mať problémy?Kto to kontroluje? Za každú radu ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kattka.c
ale nebude mi potom v uctovnictve svietit ta faktura za stravne listky ako neuhradena? ked to s nicim nesparujem? uz som z toho domotana
Veď ju spáruješ s tou tvojou platbou .Klasicky zaúčtuješ túich platbu pre Teba 321/221, a pripojíš ten doklad o úhrade za stravenky, ktorý ti dali, keď si ich kupovala a zaplatila v hotovosti.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Tweety
Veď ju spáruješ s tou tvojou platbou platbou.
ahaaa cize dam 321 ich /221
k 221 pripnem prijmovy blocek - teda potvrdenku o uhrade - inak som tam podpisana - neviem ci to robi nejaky rozdiel
a tym padom im nemusim ani fakturu robit?
a je to?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vezmime to od začiatku. Spoločnosť zakúpila stravné lístky na faktúru...213/321. Uhradila faktúru...321/211...napriek tomu, že v pokladni bola veľká nula. Vychádza mi z toho jediné riešenie. Urobiť príjmový doklad v deň platby do pokladne....211/???? (??? je Katkina peňažná výpomoc, pôžička....). Peniaze sú v pokladni, je z čoho faktúru zaplatiť. A potom z firemného účtu Katke vrátiť. Len neviem, aký účet použiť, preto tie otázniky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kattka.c
ahaaa cize dam 321 ich /221
k 221 pripnem prijmovy blocek - teda potvrdenku o uhrade - inak som tam podpisana - neviem ci to robi nejaky rozdiel
a tym padom im nemusim ani fakturu robit?
a je to?
A je to.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

ste zlate ... vazne .... nakoniec si nebudem vediet vybrat :p
aby sme dokoncili aj variantu od teba Paula - mohli by byt ??? ucet 249 ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tweety
Veď ju spáruješ s tou tvojou platbou .Klasicky zaúčtuješ túich platbu pre Teba 321/221, a pripojíš ten doklad o úhrade za stravenky, ktorý ti dali, keď si ich kupovala a zaplatila v hotovosti.
Katka nemôže ďalej refaktúrovať niečo, čo nemala na seba faktúrované .A ak na príjmovom doklade je uvedené obchodné meno platiacej spoločnosti, tak už vôbec nie. Ja to stále vidím ako jednoznačne iba finančnú podlžnosť voči Katke.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula
Katka nemôže ďalej refaktúrovať niečo, čo nemala na seba faktúrované .A ak na príjmovom doklade je uvedené obchodné meno platiacej spoločnosti, tak už vôbec nie. Ja to stále vidím ako jednoznačne iba finančnú podlžnosť voči Katke.
Možno som to nenapísala celkom rozumiteľne, ale Katka nebude platbu fakturovať. Fa za nákup naúčtujev v spoločnosti, tam ju aj uhradí, ale nie už firme, od ktorej nakúpila, pretože to už je uhradené, ale platbu pošle sebe a ten doklad o úhrade priloží k BV.Ako fin. podlžnosť to môže tiež zaúčtovať, ale toto je jednoduchšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať