Zavrieť

Porady

E-shop na mieru - ďalší predaj

Čaute, môj brat živnostník si dal urobiť opencart e-shop na mieru od programátora, ktorý nepožaduje, že tento prednastavený e-shop bude len na jednej doméne.

Môže tento prednastavený e-shop môj brat predať mne, nakoľko mám s.r.o., napr. za 1 EURo?

Chceme to zlegalizovať, keby sa náhodou daňový úrad mňa ako s.r.o-čky pýtal, že skadiaľ mám ten e-shop, že by sme to takto urobili?

Lebo ja chcem mať druhý e-shop a chcem si ho urobiť z bratovho, aby som ho mal za malú cenu, samozrejme zmením iba šablónu, ale nič iné. Môžeme to takto urobiť?

Zafakturovať mi to má ako 0308 alebo 0008?

Popis bude, napr.: Predaj e-shopového riešenia na báze opencart?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Presne doležitá je zmluva na základe ktorej tvoj brat nadobudol tento e-shop, resp. autorske prava. Ak je to volne siritelny shop, v tom pripade s tym nie je problem, ak su tam nejake doprogramovane moduly je dobre sa napr. spojit s autorom, ktory ich vytvoril (bratov programator). Nestretol som sa aby DU riesil povod e-shopu, a ked je to free tak si si mohla zaplatit skolenie a naucit sa s nim sama robit a vytvorila si si ho de facto vo vlastnej rezii.... netreba mat na vsetko externych dodavatelov :-)

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    martinetto Pozri príspevok
    Presne doležitá je zmluva na základe ktorej tvoj brat nadobudol tento e-shop, resp. autorske prava. Ak je to volne siritelny shop, v tom pripade s tym nie je problem, ak su tam nejake doprogramovane moduly je dobre sa napr. spojit s autorom, ktory ich vytvoril (bratov programator). Nestretol som sa aby DU riesil povod e-shopu, a ked je to free tak si si mohla zaplatit skolenie a naucit sa s nim sama robit a vytvorila si si ho de facto vo vlastnej rezii.... netreba mat na vsetko externych dodavatelov :-)
    anilen to skolenie si nemusel zaplatit...

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Ja som si eshop sam stiahol z netu (free verziu), nakonfiguroval, prispôsobil vlastným potrebám, a to som o programovaní a tvorbe web stránok vedel minimum.
    Pochybujem, že DÚ bude zaujímať spôsob nadobudnutia eshopu. Tu ide skôr o autorské práva, treba si zistiť, či je daná verzia voľne šíriteľná, či sa môže predávať a pod.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Je to na neobmedzená licencia. Ide mi len o to, ak daňový úrad bude zisťovať spôsob nadobudnutia e-shopu, ako to doložím, keď si ho jednpoducho skopírujem od brata, ktorý ho, ale musel kúpiť?

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    A preco by mal danovy urad zistovat sposob nadobudnutia eshopu? Ved eshop nikde v majetku v uctovnictve neevidujes. Jednoducho si si ho stiahol zadarmo z webu a je vybavene. Ja som si moj eshop stiahol zadarmo z webu a ta stranka uz ani neexistuje. A je to moj problem?

    tifesa je offline (nepripojený) tifesa

    tifesa
    Ja som tiež zástancom toho, že treba byť pripravený na každú možnosť, a hlavne autorské práva sú veľmi prísne vnímané v zahraničí - konkrétne napr. v Nemecku, kde veľmi tvrdo idú po takýchto veciach. Nepodceňovala by som tieto veci, akurát spomínaný e-shop môžeš nadobudnúť aj darovaním, keďže darovanie od brata nie je nikde zakázané a je viac logické a menej bijúce do očí ako predaj za euro. Tiež darovanie môže byť ústnou dohodou, alebo stačí keď si s bratom spíšete nejaký papier o tom, že on nadobudol program legálnou cestou, má právo ho šíriť a vám ho daroval, a tak môžete kľudne spávať do budúcna, že vás nikto nikdy nebude obviňovať z nelegálneho využívania e-shopu.

    luciyta je offline (nepripojený) luciyta

    luciyta
    Chcem sa spytat aky typ free verzie si si stiahol, ak smiem. A ci mi odporucas sa do toho pustat samej, alebo sa radsej obratit na odbornika. Neviem programovat absolutne, ale pracujem ako e- commerce content editor, takze nejake skusenosti s e - shopom mam po obsahovej stranke, ale nie po grafickej a programatroskej. Dakujem za odpoved!

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    luciyta Pozri príspevok
    Chcem sa spytat aky typ free verzie si si stiahol, ak smiem. A ci mi odporucas sa do toho pustat samej, alebo sa radsej obratit na odbornika. Neviem programovat absolutne, ale pracujem ako e- commerce content editor, takze nejake skusenosti s e - shopom mam po obsahovej stranke, ale nie po grafickej a programatroskej. Dakujem za odpoved!
    Ja som si stiahol free CubeCart 3 zo stranky vyrobcu, ale odvtedy sa toho vela zmenilo. Teraz uz free verziu neposkytuju, da sa stiahnut uz len plateny Cubecart 5. V casoch, ked som zacinal, toho vela na vyber nebolo a Cubecart bol jeden z mala, ktory mal podporu slovenciny a dal sa stiahnut zadarmo pekny dizajn, ktory v podstate vyuzivam dodnes. Navyse, je zrozumitelne naprogramovany, lahko sa orientuje v kode, takze vela veci som si vedel upravit sam.
    Dnes, keby som chcel zmenit platformu, asi by som to riesil individualne cez programatora, pretoze uz viem nadefinovat poziadavky, ktore by mal obchod splnat. Z free aplikacii sa mi najviac paci Magento.

    Harly06 je offline (nepripojený) Harly06

    Harly06
    luciyta Pozri príspevok
    Chcem sa spytat aky typ free verzie si si stiahol, ak smiem. A ci mi odporucas sa do toho pustat samej, alebo sa radsej obratit na odbornika. Neviem programovat absolutne, ale pracujem ako e- commerce content editor, takze nejake skusenosti s e - shopom mam po obsahovej stranke, ale nie po grafickej a programatroskej. Dakujem za odpoved!
    Ja odporucam PrestaShop.
    slovenske rozhranie administracia fakturacia vsetko na jednom mieste..

    kurtas je offline (nepripojený) kurtas

    kurtas
    ja by som to asi nerisil opencart je zdarma .... tym padom si ho mozes naistalovat pouzi kludne aj bratovu instalaciu ... ak su tam moduly ktore boli na miero (robil ich bratovi programator) tak si prever ci ich mozes pouzit dalej .... ja som si taktiez robil eshop na zaklade prestashopu ktory je zdarma. ... stiahol som si zdarma instalacku a vytvoril ho sam tym padom nema kto co riesit ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.