Zavrieť

Porady

Prídavky na dieťa ak rodič pracuje v Nemecku

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť ohľadne prídavkov na dieťa.S priateľom máme dieťa a momentálne pracuje v Nemecku na živnosť.Na sociálke mi povedali aby si požiadal o vyplácanie prídavkov v Nemecku kedže tam pracuje aj odvádza dane.Vedel by mi niekto poradiť ako postupovať a kde sa obrátiť aj tu na SVK pretože z jednej strany počúvam že sa to dá a z druhej že len vtedy ak by sme boli manželia.Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    zanetth Pozri príspevok
    Podmienkou poberania prídavku na dieťa je trvalý pobyt dieťaťa v danej krajine. Takže ak dieťa nie je prihlásené k trvalému pobytu v Nemecku, ale na Slovensku, nie je možné poberať prídavok na dieťa z Nemecka.
    No neviem, či je to celkom pravda, môj manžel tiež poberá prídavky na deti ale zo Švajčiarska a vôbec nemusia tam mať deti trvalý pobyt. Žeby to v Nemecku bolo inak?

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Sorry už som príspevok vymazala, v prípade občanov EÚ existuje výnimka, stačí ak dieťa žije v EÚ, takže dalo by sa to vybaviť.

    Prídavky na dieťa ak rodič pracuje v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.