Zavrieť

Porady

rozvedený bez spoločného majetku ale spoločná pôžička

zdravím, rozviedli sme sa a nemáme žiadny spoločný majetok, ale figurujem ako spoludlžník na spoločnom úvere ,ktorý by som chcela prepísať na svoje meno keďže ho splácam ja a nie exmanžel. je nutné rozhodnutie súdu o BSM alebo stačí spísaná dohoda medzi nami a overená notárom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V rámci vyporiadania BSM sa delí majetok aj dlhy medzi bývalých manželov. Ak nie si ten exmanžel, pôjde o iný právny vzťah.
    selkoo ja som exmanželka a platím ten úver, takže by som ho chcela celý dať prepísať na svoje meno ale poisťovňa vyžaduje BSM a to nemáme kedže sme nemali žiadny spoločný majetok

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Stačí dohoda, podpisy oboch musia byť overené.

    selkoo je offline (nepripojený) selkoo

    selkoo
    ja som exmanželka a platím ten úver, takže by som ho chcela celý dať prepísať na svoje meno ale poisťovňa vyžaduje BSM a to nemáme kedže sme nemali žiadny spoločný majetok

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Potrebujete súhlas banky. Zánikom manželstva vzťah dlžník-spoludlžník z hľadiska úveru pokračuje.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Vyporiadanie BSM zahŕňa v podstate len majetok bývalých manželov. Spoločné dlhy si môžu vyporiadať analogicky. Avšak ak je ich predstava taká, že dlh "zostane" len jednému, teda, že jeden bude ďalej zaviazaný voči veriteľovi, tak to len dohodou medzi nimi nie je možné. Treba si uvedomiť, že ide o právny vzťah medzi veriteľom a dlžníkmi a takouto dohodou sa nemôže zmeniť postavenie veriteľa. Tu by malo ísť zmenu v obsahu záväzku, resp. v subjekte záväzkového vzťahu a takúto zmenu nie je možné urobiť bez súhlasu veriteľa

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ako to že ste nemali spoločný majetok a úver ste brali na čo? To je spotrebný úver od nebankovky?
    Ak sa úver bude splácať pravidelne, tak nikto ani z banky, ani z nebankovky sa nebude zaujímať o to, od koho skutočne peniaze dochádzajú na účet.
    Ale pre teba to znamená obrovské riziko do budúcna ak by si zostala napr. nezamestnaná alebo dlhodobo chorá a nevládala splácať úver: aj banka aj nebankovky by peniaze pýtali od toho kto je uvedený v zmluve.

    rozvedený bez spoločného majetku ale spoločná pôžička

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.