Zavrieť

Porady

nahlasovacia povinnosť

vici vici

vici je offline (nepripojený) vici

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu ohľadne nahlasovacej povinnosti na daňový úrad. Koho treba nahlásiť, za akých okolností, čo má obsahovať to nahlásenie? Za radu ďakujem.
VICI
Usporiadat
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ak máš namysli "bonzák" no tak ten mal byť odoslaný do 31.1.2006. A nahlasujú sa platby fyzickým osobám v hotovosti. (na PPD). Moje hlásenie obsahovalo:-identifikačné údaje fyzickej osoby
-vyplatenú sumu
- dátum vyplatenia
-VS
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Do 30.1. nahlasuješ na DÚ všetkých , ktorým si v hotovosti z pokladne vyplatila sumu vyššiu ako 100.000,- Sk. Viac si prečítaj na priloženom linku.Je tam aj vzor tlačiva ako by to malo vyzerať.
http://www.porada.sk/showthread.php?...ia+povinnos%BB
Naposledy upravil DanielaSL : 28.02.06 at 17:59
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ
Do 31.1. nahlasuješ na DÚ všetkých , ktorým si v hotovosti z pokladne vyplatila sumu vyššiu ako 100.000,- Sk. Viac si prečítaj na priloženom linku.Je tam aj vzor tlačiva ako by to malo vyzerať.
http://www.porada.sk/showthread.php?...ia+povinnos%BB
Poopravím Bonzák- súčinnosť §32 zákona o správe daní a poplatkov-termín do 30 dní,po uplynutí obdobia...- teda do 30.1.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dík za opravu Majka , idem to tam prerobiť , nech iných nemýlim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

va1ke
Ak máš namysli "bonzák" no tak ten mal byť odoslaný do 31.1.2006. A nahlasujú sa platby fyzickým osobám v hotovosti. (na PPD). Moje hlásenie obsahovalo:-identifikačné údaje fyzickej osoby
-vyplatenú sumu
- dátum vyplatenia
-VS
Chybička se vloudila. Ten dátum je 30.1.
0 0
vici vici

vici je offline (nepripojený) vici

čo v takom prípade, že som na to zabudla? Mám im to vôbec ešte poslať? Máme jeden taký prípad, že sme vyplatili v hotovosti FO-podnikateľ nad sto tisíc.
Ďakujem, VICI
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vici
čo v takom prípade, že som na to zabudla? Mám im to vôbec ešte poslať? Máme jeden taký prípad, že sme vyplatili v hotovosti FO-podnikateľ nad sto tisíc.
Ďakujem, VICI
Určite je lepšie neskôr, ako vôbec.
0 0
vici vici

vici je offline (nepripojený) vici

Ďakujem za rady, vici
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Každoročne sa musím uistiť - je potrebné nahlásiť aj také platby, ktoré boli ako čiastočné úhrady faktúr evidovaných v knihe došlých faktúr fyzickej osoby-podnikateľa? Doteraz som ich nahlasovala, len či to robím dobre ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anonymka
Každoročne sa musím uistiť - je potrebné nahlásiť aj také platby, ktoré boli ako čiastočné úhrady faktúr evidovaných v knihe došlých faktúr fyzickej osoby-podnikateľa? Doteraz som ich nahlasovala, len či to robím dobre ...

Ak to bolo v čiastkových úhradách viacej ako 100 000 Sk tak áno .
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Teší ma, že dnes navečer táto a podobné témy upadnú do zabudnutia. (na rok). Tomu, kto vymyslel tento múdry § , by som ho dal prakticky si vyskúšať jeho uvedenie do praxe. Pôvodná myšlienka bola určite iná.
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Treba nahlásiť napr.aj Poliaka alebo Rusa? Vyplatili sme im v r.2007 viac ako 100 000 Sk.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

NICOLETTA Pozri príspevok
Treba nahlásiť napr.aj Poliaka alebo Rusa? Vyplatili sme im v r.2007 viac ako 100 000 Sk.
Ano, ale to sa posiela do Bratislavy.
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Do BA na ktorý DÚ?
0 0
EmíliaC EmíliaC

EmíliaC je offline (nepripojený) EmíliaC

:) snažím sa žiť
Zita5 Pozri príspevok
Ak to bolo v čiastkových úhradách viacej ako 100 000 Sk tak áno .
Prosím Vás, jedná sa o úhradu jednorazovo 100.000,--, alebo ak sme živnostníkovi pre nás precujúcemu uhrádzali fa v hotovosti - niekoľkokrát za ZO napr. po 60.000,--, 70.000,-- a pod. ?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Orsz Pozri príspevok
Ano, ale to sa posiela do Bratislavy.
Tu niekde na porade bol aj taký názor, ževraj zahraničné FO sa nemusia nahlasovať. Tak aká je potom pravda?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

EmíliaC Pozri príspevok
Prosím Vás, jedná sa o úhradu jednorazovo 100.000,--, alebo ak sme živnostníkovi pre nás precujúcemu uhrádzali fa v hotovosti - niekoľkokrát za ZO napr. po 60.000,--, 70.000,-- a pod. ?
NIe, ak za rok prekročila hranicu 100000.-, takže napr. aj 5 úhrad.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

NICOLETTA Pozri príspevok
Do BA na ktorý DÚ?
§ 3
Miestna príslušnosť

Na začiatok

(1) Miestna príslušnosť správcu dane sa riadi, ak tento zákon alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, u právnickej osoby jej sídlom, inak miestom skutočného vedenia 6ec) a u fyzickej osoby jej trvalým pobytom, 2) inak miestom, kde sa obvykle zdržuje. 3)

(2) U fyzickej osoby, ktorá nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, pričom sa tu obvykle zdržuje, sa miestna príslušnosť riadi miestom, kde sa táto osoba obvykle zdržuje po prevažnú dobu, t.j. v ktorom sa zdržuje najviac dní v roku. U fyzickej osoby, ktorá nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt, ani sa tu obvykle nezdržuje, je miestne príslušný Daňový úrad Bratislava I.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

KvetkaK Pozri príspevok
Tu niekde na porade bol aj taký názor, ževraj zahraničné FO sa nemusia nahlasovať. Tak aká je potom pravda?

v § 32 Zákona o správe daní a poplatkov, nie sú vylúčené zahraničné FO, v § 3 odst. 2 je určený DÚ u zahr. FO, ktoré nemajú v SR trvalý pobyt a ani sa tu nezdržiavajú. ( takže, neviem, čo je to ževraj)
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ahoj, dobre som z viacerých prečítaných príspevkov a tém pochopila, že ak mám bloky z ERP od FO viac ako 100 000, tak toto nemusím nahlásiť?
Nahlasujem iba čo som zaplatila na základe ich PPD, ale aj napríklad, ked bola vystavená faktúra a zaplatená cez pokladnu (PPD), ale nie cez ERP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať