Zavrieť

Porady

Prosim o radu

Dobrý deň, potreboval by som radu.Dňa 28.11.2009 ma fyzicky napadol jeden chlap ktorý mi spôsobil pomliaždenie tváre, otras mozgu ľahkého stupňa, vyrazenie 3 zubov a podvrtnutie krčnej chrbtice s dobou liečenia PN 45 dni.Na koľko uplinula doba 3 roky a viac,2 roky policajti nekonali rok a viac je to na súde a konečne mal byť súd dňa 16 a 18 januára ale sa nekoná z dôvodu neprítomnosti ožalovaného ktorý sa stále vyhýba a má právnika ktorý buď ho ospravedlní že je v zahraničí že pracuje alebo že je právnik chorí a teraz to isté začali robiť keď sa malo konať súdne pojednávanie . A najlepšie je to na tom že bol v podmienke keď ma napadol a za tie tri roky po mne ako ma napadol urobil ďalší trestný čin ktorý sa asi podľa všetkého vyriešil mimo súdnou dohodou . Prosil by som vás o radu alebo o právnu pomoc . Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Môžete podať v zmysle § 55 ods. 3 zákona č. 301/2005 Z.z. Trestný poriadok prostredníctvom súdu, ktorý rozhoduje sťažnosť príslušnému nadriadenému súdu t.j. Krajskému súdu pre nečinnosť a určenie primeranej lehoty na uskutočnenie namietaného úkonu. T.j. na okresný súd, kde toto konanie prebieha podajte túto sťažnosť a tento súd musí bez meškania túto sťažnosť pre nečinnosť zaslať spolu so spisom a svojím stanoviskom a so stanoviskom predsedu súdu nadriadenému súdu. Keby ste boli v pozícii obvineného, tak by sa mohol použiť aj čl. 48 ods. 2 Ústavy SR (právo na prejednanie veci bez zbytočných prieťahov) s odvolaním sa na čl. 6 Dohovoru o ochrane ľudských práv a slobôd.
    Podaním tejto sťažnosti by ste do 30 dní mali dostať odpoveď o riešení Vašej sťažnosti, prípadne bude okresný súd vyzvaný nadriadeným súdom o vykonanie nápravy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.